تمرینات هواپیماهای جنگنده مجهز به پهپادهای هوش مصنوعی

تمرین های رزمی تازه شرکت بی ای ای با استفاده از هواپیماهای جنگنده بی و باسرنشین انجام داده و از فناوری هوش مصنوعی هم بهره گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، این تمرینات در محدوده آزمایشی پروازی نامعلوم و زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده انجام شده و طی آن هواپیماهای جنگنده و پهپادهای مجهز به فناوری پیشرفته مام تی با موفقیت در یک "محیط مشابه با محیط‌های عملیاتی" همکاری کردند.

با پیشرفت فناوریهای نظامی، پهپادهای رباتیک نه تنها توانمندتر می‌شوند، بلکه دیگر در زمره اعضای تیم‌های رزمی و هواپیماهای جنگنده به حساب می آیند. چندین پهپاد به صورت گروهی و در کنار هواپیماهای جنگنده  در یک تمرین و مأموریت رزمی، بلکه برای به اشتراک گذاری داده‌ها با یکدیگر برای انجام آزمایش اخیر همکاری کردند.

برای حل مشکلات، پهپادها از هوش مصنوعی اجرای تاکتیک‌های مورد نیاز برای تکمیل مأموریت و مقابله با اقدامات خصمانه استفاده کردند.خلبانان عملکرد و مأموریت‌های محول شده به پهپادها را  در طول تمرین، زیر نظر داشته و با استفاده از رابط ماشینی انسانی شرکت بی ای ای موسوم به اچ ام آی با پهپادها تعامل داشتند. در این روند از الگوریتم‌هایی برای تصمیم‌گیری مستقل و غیرمتمرکز استفاده شد که به روز کردن و سازگار شدن با اهداف و فناوری‌های جدید را در حین مأموریت امکان پذیر می‌کند.

مرحله بعدی آزمایش، شامل افزایش قابلیت‌های مام – تی و نصب آن بر روی انواع بیشتری از هواپیماهای جنگی سرنشین دار و رباتیک است.  علاوه بر بهبود قابلیت‌های رزمی و در عین حال کاهش خطرات برای پرسنل نظامی، این فناوری برای انجام عملیات اطفا حریق، جست جو و نجات، مقابله با حوادث ناگهانی و اجرای قانون نیز کاربرد دارد.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴:۵۹

شناسه خبر: 101672

مطالب مرتبط :
ربات ورزشکار

ربات

ربات های ورزشکار

نسل جدید ربات ها با حرکات فوق العاده

یی

گفتگو با مخترع جوان ایلامی

از رادارگریز کردن پهپادها تا تولید برق در فضا به وسیله مولد RTG

پیمان کولیوند گفت: فناوری جدید تولید شده او با هدف تولید برق با استفاده از RTG امکان پذیر بوده، با این تفاوت که در مولد ساخته شده، ماده پرتوزا مانند پلوتونیم۲۳۸ وجود ندارد و از منبع گرمایی دیگر استفاده شده و می توان با رعایت نکات حفاظتی پلوتونیوم و ساخت چشمه آن، این مولد را برای ماهواره ها ساخت .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب