کرونا در چهارمحال و بختیاری می تازد/فوت ۳ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ٣ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ١٨٢٧ نفر رسید. 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ دکتر احمدی معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت استان  آمار جدید بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری در نوزدهمین روز از اسفندماه سال ۱۴۰۰ را به شرح زیر عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ١۴۴ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ٣۶ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند. 
 
وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴٠ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ٢٢ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد. 
 
احمدی عنوان کرد: هم اکنون ١۴٩ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ١١٣ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند. 
 
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ٣ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش شد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ١٨٢٧ نفر رسید. 
 
احمدی یادآور شد: هم اکنون ١٩ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. 
 
وی بیان داشت: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان های شهرکرد، بروجن، لردگان و خانمیرزا در وضعیت قرمز و شهرستان های اردل، بن، سامان، فارسان و کیار در وضعیت نارنجی و شهرستان کوهرنگ در وضعیت زرد هستند. 
 
احمدی عنوان کرد: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است. 
 
وی تشریح کرد: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت. 
 
احمدی با اشاره به اینکه وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار شکننده است  خاطر نشان کرد: هرگونه واکسن هراسی و عادی انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی های ناشی از کرونا می شود.
 
وی با بیان اینکه با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است گفت: با تزریق واکسن در مقابل ویروس منحوس کرونا از سلامت خود و عزیزانمان محافظت کنیم. 
 
احمدی توضیح داد: با پیوستن به جمعیت دریافت کننده واکسن و رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا در کشور عزیزان کادر درمان را یاری نمائیم. 
 
وی تشریح کرد:  یکی از ساده ترین، عملی‌ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. 
 
احمدی در پایان گفت: همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر‌ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می‌شود. 

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۳:۲۲

شناسه خبر: 101722

مطالب مرتبط :
ریزش مو

مشکلات مو؛از ریزش تا شوره سر

در صورتی که تعادل بین رشد و ریزش مو به هم بخورد موی سر شما دچار مشکل شده است که برای درمان آن باید به پزشک مراجعه کرد.

جهانبخشی

دریچه تامین هوا ؛ از پوشاندن خطر تا قطع کردن شیر گاز / نصب این دریچه اقدامی در جهت هوشمند سازی ساختمان

دریچه تامین یک آگاهی ایجاد می کند که می تواند ایمنی فضا را بالا ببرد و با تمام دستگاه های تهویه هم می تواند لینک شود.

کرونا

مطالعات جدید در رابطه با کرونا

ارتباط طولانی شدن کرونا با آسیب دیدگی شبکه عصبی

تحقیقات جدید بیمارستان ماساچوست و مؤسسه ملی بهداشت آمریکا، آسیب عصبی را عامل تداوم علائم بیماری کووید در برخی افراد برای مدت طولانی دانسته است.

کرونا

مطالعات جدید در خصوص کووید-۱۹

ابتلا به ویروس کرونا شانس ابتلا به افسردگی را افزایش می‎دهد

در مقایسه با یک گروه غیر آلوده، افراد مبتلا به" کووید-۱۹ "۶۰ درصد بیشتر در معرض خطر تشخیص سلامت روان یا نیازمند به روان درمان بودند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب