معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

انجام واکسیناسیون راه مقابله با کرونا/ضرورت داشتن تهویه مناسب در فضاها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری؛ دکتر احمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۶ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۳۸ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند. 
 
وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۴۶ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۱۳ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد. 
 
 احمدی ادامه داد: هم اکنون ۱۵۰ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۱۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند. 
 
وی خاطر نشان کرد: ️خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری کماکان ۱۸۳۱ نفر می باشد. 
 
 احمدی گفت: هم اکنون ۱۹ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. 
 
وی تشریح کرد: هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان های شهرکرد، بروجن، فارسان، اردل ، لردگان سامان و خانمیرزا در وضعیت قرمز و شهرستان های کیار و بن نارنجی و شهرستان کوهرنگ در وضعیت زرد هستند. 
 
احمدی یادآور شد: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است. 
 
 وی اذعان داشت: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت.
 
احمدی بیان داشت: وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار شکننده است و هرگونه واکسن هراسی و عادی انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی های ناشی از کرونا می شود. 
 
وی با اشاره به اینکه با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است گفت: با تزریق واکسن در مقابل ویروس منحوس کرونا از سلامت خود و عزیزانمان محافظت کنیم.
 
وی بیان داشت: با پیوستن به جمعیت دریافت کننده واکسن و رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا در کشور عزیزان کادر درمان را یاری نمائیم. 
 
احمدی اذعان داشت:  یکی از ساده ترین، عملی‌ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. 
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر‌ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می‌شود. 
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹:۳۶

شناسه خبر: 101751

مطالب مرتبط :
افضلی

نخبگان باید کارآزموده و با انگیزه باشند/پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرید

جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) گفت: محوری ترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه علم و پژوهش است، پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرد.

طراحی وساخت دستگاه تولید ماسک سه لایه پزشکی توسط استاد دانشگاه بیرجند

طراحی وساخت دستگاه تولید ماسک سه لایه پزشکی توسط استاد دانشگاه بیرجند

​میربزرگی عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک سه‌لایه پزشکی شد.

سوتروویماب

درمانهای داروئی منجر به جهش در کووید-۱۹ می‎شوند

آخریت تحقیقات جدید حاکی از آن است که بعضی از داروها منجر به جهش کووید-۱۹ می شوند و بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی همه گیری کووید به پایان رسیده است.

​تزریق واکسن سرخک به بیش از ۹۹درصد کودکان شهرهای مرزی خراسان جنوبی

رئیس گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

​تزریق واکسن سرخک به بیش از ۹۹درصد کودکان شهرهای مرزی خراسان جنوبی

​جمع آورد رئیس گروه بیماری های واگیر دانشگاه علوم پزشکی بیرجندگفت: در سال جاری به بیش از ۹۹ درصد کودکان ۹ماهه تا زیر ۷سال شهرهای مرزی خراسان جنوبی واکسن سرخک تزریق شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب