مسئول بسیج علمی وپژوهشی استان یزد خبر داد

برگزاری "رویداد آب" در استان یزد

میرقانعی از برگزاری "رویداد آب" در استان یزد برای ارائه راهکار برای حل معضل آب استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان یزد، روز گذشته سید محمد میرقانعی مسئول بسیج علمی وپژوهشی استان یزد در نخستین جلسه رویداد استانی آب عنوان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی آب در کشور پرداختن به  مسئله و معضل کم آبی موضوع مهمی است و سازمان بسیج علمی بر اساس رسالت خود برای ایفای نقش در این حوزه اقدام به برگزاری "رویداد آب" در استان یزد کرده است.

  مسئول بسیج علمی وپژوهشی استان یزد بیان داشت: تامین آب، حفظ و حراست از منابع آبی و مدیریت آن به خصوص در حوزه صنعت وکشاورزی از موضوعاتی است که در این رویداد به آن خواهیم پرداخت.

  میرقانعی اظهار داشت: ارتباط اشتغال و معضل آب در استان یزد، توجه به شرکت های دانش بنیان فعال در بحث شیرین سازی آب های شور و انتقال آن، مطالعه بر  روی  ورودی و خروجی تصفیه خانه آب، حل معضل چاه های غیرمجاز، شناسایی و چاره جویی هدر رفت یا تبخیر آب، شفاف سازی آمار مصرف آب در صنعت و کشاورزی، بررسی شیوه های آبیاری های نوین کشاورزی، استفاده از ظرفیت کشت های کم آب خواه، یافتن راهکار برای مدیریت تنش آبی در کشاورزی، برگزاری نمایشگاه برای معرفی شرکت های فعال در این حوزه، استفاده از تجارب فعالین حوزه صنعت و کشاورزی مسائل اولویت دار در حوزه آب می باشد.


  وی افزود: به منظور استفاده از راهنمایی های اساتید و متولیان امر جلسات اجرایی نیازاست. همچنین جلسات تخصصی مانند میزگرد،کرسی های آزاد اندیشی ،استفاده از ظرفیت رسانه ها و ارتباط گیری با جامعه علمی کارشناسان و دانشجویان باید در دستور کار قرار گیرد.


  مسئول بسیج علمی وپژوهشی استان یزد افزود: در این راستا برگزاری مسابقات، برنامه های مستمر و جهادی برای ارائه راهکار در این حوزه ضروری است.

  میرقانعی در پایان خواستار همکاری اساتید، دانشگاهیان، شرکت ها و اقشار مختلف مردم برای برگزاری هر چه بهتر این رویداد شد.

انتهای پیام/ فاطمه زارع

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۵:۳۰

شناسه خبر: 101834

مطالب مرتبط :
جشنواره جهادگران علمی

گزارش تصویری برگزاری جشنواره جهادگران علمی مازندران

جشنواره جهادگران علمی مازندران با معرفی نفرات برتر در ساری برگزار شد.

برگزاری نوزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای کشور به میزبانی یزد

مدیر فن بازار منطقه‌ای یزد خبر داد؛

برگزاری نوزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای کشور به میزبانی یزد

«مسعود نیک سیرت» از برگزاری نوزدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای کشور در تاریخ ۱۴ و ۱۵ آذرماه به میزبانی استان یزد خبر داد.

گزارش تصویری/ آئین نواختن زنگ پژوهش و فناوری دریزد

گزارش تصویری/ آئین نواختن زنگ پژوهش و فناوری در یزد

آئین نواختن زنگ پژوهش و فناوری با حضور استاندار یزد، مدیرکل آموزش وپرورش استان یزد و جمعی از مسئولان و دانش آموزان برگزار شد.

۱۱

استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در "رویداد آب"

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد گفت: با توجه به ظرفیت های موجود امکان برگزاری سمینارهای تخصصی در حوزه آب، ویژه اساتید و دانشجویان و دعوت از صنایع موفق این عرصه امکان پذیر است.

آب

لزوم توجه مسئولین به راهکارهای ارائه شده از سوی نخبگان برای حل معضل آب

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد خواستار توجه مسئولین به راهکارهای ارائه شده از سوی نخبگان برای حل معضل آب شد.

دندانپزشکی

اردوی جهادی متفاوت؛

از ارائه خدمات بهداشتی تا آموزش کودکان بازمانده از تحصیل

معاون عملیات جهادی بسیج دانشجویی استان یزد گفت: ۸۰ نفر از دانشجویان متخصص بسیجی استان یزد در نوروز ۱۴۰۱ با حضور در شهرستان قصرقند سیستان و بلوچستان در اردوی "عهد خدمت" شرکت کرده و به خدمت رسانی به مردم این منطقه محروم پرداختند.

سیم و کابل یزد

بازدید دانشجویان دانشگاه یزد از کارخانه سیم و کابل یزد

این بازدید به همت گروه راه مهندسی معاونت پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی دانشگاه یزد انجام شد.

میرقانعی

بازدید از کارخانه نوآوری یزد

مسئولین سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد به همراه جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی استان از کارخانه نوآوری یزد بازدید کرده و با فعالیت های این مجموعه آشنا شدند.

ی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد:

رسالت بسیج علمی حل مسائل و معضلات کشور است

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب