افتخار آفرینی فرزندان شبستر در سوئیس

مخترعان کشورمان توانستند در ۴۸ امین دوره مسابقات جهانی اختراعات سوئیس مدال برنز مسابقات و تقدیرنامه رسمی مسابقات در بخش علوم داده و کامپیوتر را به دست اورند.

رومینا شیرازی و‌ روژینا شیرازی و محمودامندی فرزندان شهرستان شبستر اعضای این تیم در این مسابقات که از ۱۶ تا ۲۰ مارس سال جاری میلادی در ژنو سوئیس و حمایت رسمی مرکز مالکیت های معنوی سازمان ملل متحد و همچنین انجمن جهانی اختراعات و بسیاری از مراکز معتبر علمی، تحقیقاتی و صنعتی اتحادیه اروپا برگزار شد.

در این دوره از مسابقات بیش از ۵۵۰ اختراع از سراسر جهان شرکت داشتند که پژوهشگران ایرانی توانستند حائز مدال برنز مسابقات و تقدیر ویژه در بخش علوم داده و کامپیوتر شوند.
این تیم ایرانی با ساخت دستگاهی ویژه که به حفظ کیفیت خواب و آرامش سلامتی افراد کمک می کند و در هنگام خواب عوامل مخرب را از بین برده و تجربه خواب بهتری را برای کاربر فراهم می‌کند موفق به ساخت دستگاهی قابل حمل گردیدند.
این دستگاه با ایجاد بوی مصنوعی مناسب و ایجاد علائم ادراکی تعبیه شده، کاهش ضریب مخرب آنتن موبایل، کنترلر ویژه دمای محیط و چند امکان ویژه دیگر بالاترین کیفیت خواب را برای کاربر خود ایجاد می‌کند.
خواب یکی از بخش های اصلی زندگی انسان ها می باشد که به صورت متوسط هر انسان حدود یک سوم از عمر خود را در این وضعیت سپری می کند که با ساخت این دستگاه نظم و کیفیت خواب افراد به صورت قابل توجه ای افزایش می یابد.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵:۱۶

شناسه خبر: 101866

مطالب مرتبط :
۱۲۳

کاهش نگران کننده متقاضیان ورود به رشته های فنی مهندسی دانشگاه ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان گفت؛ تمایل جوانان برای ورود به دانشگاه ها در رشته های فنی مهندسی کاهش یافته که امری نگران کننده و در تضاد با اقتصاد تولید بنیان در کشور است.

۱۴اعجاز علمی قرآن در تفسیر نمونه

۱۴اعجاز علمی قرآن در تفسیر نمونه

​۱۴ اعجاز علمی قرآن کریم که در تفسیر نمونه به آن اشاره شده است.

تودیع

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل به روایت تصویر

مراسم تودیع و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور، مسئولین علمی استان اردبیل، اساتید و دانشجویان دانشگاه های استان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

چیت ساز

پیوند عمیق مفهوم جهاد تبیین با شعار سال

مهدی چیت ساز سال ۱۳۷۷ در یک خانواده ایثارگر و فرهنگی در آذرشهر متولد شد وی تحصیلات دوره کارشناسی خود را در دانشگاه فرهنگیان علامه امینی تبریز به پایان رسانده و هم اکنون در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه شهید مدنی تبریز ادامه تحصیل میدهد .

پرتاب ماهواره نور ۲ در مدار زمین

پرتاب ماهواره نور ۲ در مدار زمین

ماهواره نور ۲ سپاه پاسداران، در مدار ۵۰۰ کیلومتری سطح زمین قرار گرفت

۱۴

توسط مرکز اعتیاد و سلامت روان در کانادا؛

ارتباط اختلالات روانی با کیفیت پایین خواب

بر اساس بزرگترین مطالعه ای که در نوع خود انجام شده است، افرادی که مبتلا به بیماری روانی تشخیص داده شده اند، در مقایسه با عموم مردم دارای کیفیت پایین تر خواب هستند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب