مسئولان برای رفع مشکلات استان پای کار باشند

دادستان ایلام عنوان کرد: مسئولین دستگاهها و نهادهای استان برای رفع مشکلات استان و حرکت در مسیر توسعه پای کار باشند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، جلسه تخصصی خانه نخبگان علمی بسیج ایلام با حضور دادستان استان در دادگستری ایلام برگزار شد.

نقش بی بدیل نخبگان در تحقق شعار سال

محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این جلسه با اشاره به ظرفیت مناسب خانه نخبگان علمی بسیج استان عنوان کرد: خوشبختانه با گذشت یک دهه از شکل گیری خانه نخبگان علمی بسیج استان، علاوه بر سازماندهی ظرفیت نخبگی و دانشی در عرصه های مختلف، شاهد هدفمند کردن طرح های پژوهشی و حل بسیاری از مسائل استان در حوزه های مختلف علمی هستیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری( مدظله العالی) عنوان کرد: حمایت همه جانبه از نخبگان نه تنها می تواند زمینه ساز تحقق شعار باشد بلکه می تواند صعود جمهوری اسلامی به قله های رفیع علم و دانش را نیز در پی داشته باشد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام ادامه داد: این سازمان با داشتن ظرفیت هایی چون مراکز رشد و فناوری، کارگروههای تخصصی و مراکز هدایت و حمایت همواره آماده ارائه خدمت به نخبگان در راستای تبیین جهاد علمی خواهد بود و امیدواریم با بهره گیری حداکثری از ظرفیت های استانی شاهد خودکفایی علمی در تمامی عرصه ها باشیم.

مسئولان برای رفع مشکلات استان پای کار باشند

«عبدالوهاب بخشنده» نیز در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن فعالیت خانه نخبگان علمی بسیج استان عنوان کرد: دادستانی استان آماده هرگونه همکاری با نخبگان بسیجی در راستای توسعه و رفع مشکلات استان خواهد بود و امیدواریم با هم افزایی و تعامل حداکثری شاهد کاهش مشکلات و معضلات جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه خشکسالی و بحران کمبود آب از عمده مشکلات اصلی استان بوده که نیازمند مدیریت است اظهارکرد: استان ایلام با مشکلات عدیده ای در حوزه مبلمان شهری، بحران آب و خشکسالی، معضلات اجتماعی و آسیب های فضای مجازی روبرو است که برای رفع این مشکلات نیازمند پای کار آمدن همه دستگاهها و همکاری مردم هستیم .

دادستان استان با تاکید بر انعقاد تفاهمنامه همکاری دادستانی و خانه نخبگان بسیج بیان کرد: نخبگان جامعه ظرفیت های عظیم کشور هستند که خوشبختانه استان ما نیز از این ظرفیت علمی توانمند بهره مند است و امیدواریم با تعامل، هم افزایی و استفاده از نظرات و دیدگاههای این قشر پویا و تاثیرگذار کاهش مشکلات و آسیب ها در حوزه های مختلف را شاهد باشیم.

گفتنی است در این جلسه اعضای خانه نخبگان علمی بسیج استان به بیان مسائل و موانع توسعه استان پرداختند.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

زمان انتشار: سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶:۰۸

شناسه خبر: 101873

مطالب مرتبط :
ی

رتبه اول استان ایلام در مشارکت حداکثری دانش آموزان در مدارس/ مدارس کانکسی ایلام تا پایان سال جمع آوری می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با آغاز فعالیت حضوری مدارس، استان ایلام با میانگین ۹۸ درصدی، رتبه اول کشور را کسب کرد و با تمهیدات صورت گرفته در مدارس، موفقیت های عظیمی در حوزه سلامت دانش آموزان حاصل شد.

ی

دیدار اعضای خانه نخبگان بسیج علمی ایلام با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

جمعی از اعضای خانه نخبگان بسیج ایلام با ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام دیدار کردند.

خبرگزاری علم و فناوری

حمایت از تولید یعنی حمایت از نخبگان

سردار عباس قلی زاده در بازدید از نمایشگاه فناورانه “تا ثریا” : نمایشگاه های فناورانه بهترین مکان برای تجاری سازی اختراعات است.

ییی

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام به عنوان پاسدار نمونه معرفی شد.

طی مراسمی که با حضور جمعی از پاسداران استان ایلام برگزار شد از تعدادی از پاسداران نمونه استانی قدردانی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب