رئیس دانشگاه یزد خبر داد

برگزاری جشنواره "شهید رمضانخانی" در یزد

کلانتری رئیس دانشگاه یزد از برگزاری جشنواره "شهید رمضانخانی" با هدف ایجاد نشاط پژوهشی در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان یزد، عباس کلانتری رئیس دانشگاه یزد صبح امروز در نشستی خبری عنوان کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» دانشگاه یزد به عنوان دانشگاه مادر استان و در راستای ارتقای فرهنگ پژوهش به دنبال برگزاری جشنواره‌های متعدد در این زمینه است.

وی افزود: یکی از این برنامه ها برگزاری جشنواره شهید "دکتر محمدحسین رمضانخانی" که به شهید چمران استان یزد معروف است، می باشد.

کلانتری ادامه داد: ایشان مانند شهید چمران سابقه مبارزاتی بر علیه رژیم شاه و رژیم صهیونیستی را دارند، ولی متاسفانه در استان یزد نیز چندان شناخته شده نیستند.

وی تاکید کرد: این جشنواره یک رویداد بزرگ فرهنگی و تبلیغاتی است که هم بعد پژوهشی و هم بعد فرهنگی دارد تا برای نسل جوان تبیین کنیم که می توان در کنار فعالیت های سیاسی و مبارزاتی به چهره ای شاخص در علم و پژوهش نیز تبدیل شد.

رئیس دانشگاه یزد اظهار کرد: شهید رمضانخانی اولین دانشجوی رشته فیزیک اتمی هستند که به توصیه شهید صدوقی راهی اتریش می‌شوند و با همکاری شهید پاکنژاد موفق به اخد مدرک کارشناسی شده و در ادامه برای تحصیل به لبنان می روند و در آنجا به کارهای مبارزاتی نیز می پردازند. ایشان در عملیات چریکی متعدد علیه رژیم اشغالگر قدس شرکت کردند و در عین حال یک چهره علمی و مبارزات بودند لذا ضروری است همه ابعاد شخصیتی ایشان شناخته شود.

وی افزود: ایشان که در قبل از انقلاب نیز بارها از سوی ساواک دستگیر شده و تهدید به قتل شدند در سال ۵۹ هدف شلیک مزدوران بعثی قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل می آیند.

وی در پایان اظهار کرد: از همه دانشجویان، طلاب و فعالان صنعت دعوت می شود تا با حضور در این جشنواره بر ایجاد نشاط در فضای پژوهشی استان افزوده و گامی در راستای شناساندن این شخصیت بزرگ به مردم بردارند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱:۲۱

شناسه خبر: 101874

مطالب مرتبط :
ایرانمنش

هشتم اردیبهشت آخرین مهلت شرکت در جشنواره شهید رمضانخانی

معاون پژوهشی دانشگاه یزد اعلام کرد: علاقمندان تا هشتم اردیبهشت‌ماه مهلت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره شهید رمضانخانی ارسال کنند.

۱۱

استفاده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان در "رویداد آب"

مدیر پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان یزد گفت: با توجه به ظرفیت های موجود امکان برگزاری سمینارهای تخصصی در حوزه آب، ویژه اساتید و دانشجویان و دعوت از صنایع موفق این عرصه امکان پذیر است.

واکسن نورا

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران:

اثربخشی واکسن کرونا دو هفته پس از تزریق مشاهده می‌شود/ نخستین واکسن در دسترس بهترین واکسن است

رئیس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران، با اعلام اینکه واکسن‌های موجود در جهان آزمایشات بالینی را طی کردند،گفت: همه واکسن‌های داخلی و خارجی ایمنی ۶۰ تا ۹۵ درصدی دارند پس نخستین واکسن در دسترس بهترین واکسن است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب