موتور احتراق داخلی

موتور احتراق داخلی مجهز به مکانیزم پیستون در پیستون

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ آقای مهندس میثم مفاخری، مبدع این طرح توانست راهی جهت افزایش بازه حجمی و کاهش تلفات پمپی ضروری ابداع کند. بدین ترتیب یافتن راهی جهت افزایش راندمان و افزایش توان موتورهایی که هم اکنون در حال کار می باشد بسیار سودمند خواهد بود. هدف نهایی از این طرح رسیدن به موارد زیر می باشد:

  1. استفاده از این اختراع باعث افزایش توان تولیدی موتور حدود 20 درصد خواهد شد.
  2. استفاده از این اختراع باعث کاهش مصرف سوخت خواهد شد.
  3. استفاده از این اختراع باعث کاهش هزینه های کوچک سازی موتور خواهد شد.
  4. استفاده از این اختراع باعث کاهش آلاینده های تولیدی موتور در گازهای خروجی خواهد شد.

وی در مصاحبه ی با این خبرگزاری اظهار داشت که در این سیستم یک پیستون کوچک در داخل پیستون اصلی قرار گرفته که به کمک بادامک تعبیه شده روی شاتون و زائده در داخل پیستون اصلی، حرکت رفت و برگشتی مستقل از پیستون اصلی را انجام می دهد. شاتون و پیستون اصلی توسط گژن پین به یکدیگر متصل شده اند. در فرآیند مکش، پیستون کوچک با پایین آمدن باعث افزایش حجم و در نتیجه افزایش مکش موتور می شود که نتیجه آن افزایش شارژ سیلندر و افزایش راندمان حجمی موتور می باشد. در مرحله تخلیه نیز با نیروی وارده از طرف بادامک تعبیه شده بر روی شاتون، بالا آمده و در نتیجه حجم اضافه ایجاد شده از بین می رود؛ در نتیجه دود حاصل از احتراق سریعتر و بهتر تخلیه می شود. همین امر باعث افزایش بازده حجمی موتور، کاهش تلفات پمپی آن و در نهایت افزایش توان تولیدی موتور نیز خواهد شد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۰:۱۰

شناسه خبر: 101894

مطالب مرتبط :
فاطمی مقدم سنگ دوطرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما که از اختراعات یکی از نخبگان خراسان شمالی می باشد، جهت کمک به تولید انبوه با سرمایه گذاری موسسه تامین مسکن بسیج و شرکت پیشگامان

۱

تولید بیوگاز

تولید بیوگاز به روش بی هوازی با ضایعات آلی

آشنایی با مهندسی کشاورزی-صنایع چوب و کاغذ

آشنایی با مهندسی کشاورزی-صنایع چوب و کاغذ

کشاورزی به عنوان یکی از مشاغل پر زحمت و البته پر درامد همیشه بازار کار داغی دارد. در این مصاحبه با شرح وظایف و مهارت های مهندسی کشاورزی آشنا می شویم.

صرفه جویی در تصفیه آب های اسمز معکوس

صرفه جویی در تصفیه آب های اسمز معکوس

تصفیه آب (water puritication) به فرایندهایی گفته می شود که طی آن مواد شیمیایی نامطلوب، آلاینده های بیولوژیکی، جامدات معلق و گازها از آب آلوده حذف می شوند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب