نخبگان باید کارآزموده و با انگیزه باشند/پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرید

جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) گفت: محوری ترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه علم و پژوهش است، پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری؛ سردار علی افضلی جانشین فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: سپاه در عرصه های مختلف و هرجایی که نیاز به حضور باشد ورود پیدا می کند و ورود آن موثر است.
 
وی با اشاره به اینکه نخبگان باید کارآزموده و با انگیزه باشند تصریح کرد: هرجایی که نقطه مقابل شما قرار گیرد کار جهادی باید صورت گیرد.
 
افضلی با بیان اینکه در خصوص مباحث علمی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب باید کار آزموده و با انگیزه باشید گفت: نخبگان و مخترعین  باید از تجربیات گذشته عبرت بگیرید.
 
وی با اذعان بر اینکه واژه های اصلی بیانیه گام دوم انقلاب روحیه انقلابی و عمل جهادی است بیان داشت: 8 سال دفاع مقدس ما نتیجه عمل جهادی است که ایران را به عنوان الگوی کامل نظام در سطح دنیا نشان داد.
 
افضلی خاطر نشان کرد: محوری ترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه علم و پژوهش است، پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرد.
 
وی یادآور شد: امروز عرصه-عرصه جهاد است ، مصادیق بسیار زیادی دارد از جمله آن می توان به جهاد تبیین، جهاد فرهنگی، جهاد علمی و ... اشاره کرد.
 
افضلی با تاکید بر اینکه دانش آشکارترین وسیله قدرت است گفت: روی دیگر دانایی، توانایی است به گونه ای که  11 برابر رشد متوسط جهان  شتاب علمی ایران است.
 
وی با اشاره به اینکه پدیده های علمی نو ایران حرف اول را می زند گفت: ما هنوز قله های دانش جهان بسیار عقب هستیم.
 
افضلی با بیان اینکه اگر روز به روز تاریخ انقلاب را رقم بزنیم افتخاری بر افتخارهای دیگر اضافه می شود عنوان کرد: از ظرفیت های بی نظیر بدنه بسیج و بسیجیان در هر زمینه ای می توان استفاده کرد.
 
وی در پایان گفت: خیلی از ایده ها به مرحله تولید می رسد اما ناقص است و در بحث تولید ابتر می ماند که باید با حمایت از ایده پرداز نگذاریم در مرحله اولیه باقی بماند.
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵:۳۱

شناسه خبر: 101898

مطالب مرتبط :
سلیمی

معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری؛

باید تیم و ساختار شکل گیرد که بتوان ایده را به تجاری سازی رساند

معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: باید تیم و ساختار شکل گیرد که بتوان ایده را به تجاری سازی رساند، در پارک علم و فناوری و مرکز رشد حمایت های ویژه ای می شود .

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان:

اعلام آمادگی سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان، با صدور بیانیه‌ای، از حضور پرشور نخبگان بسیج علمی در مراسم راهپیمایی روز قدس خبر دادند و اعلام کردند: تا نفس باقیست بر تحقق آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب مبنی بر نابودی رژیم اشغالگر قدس ثابت قدم باقی می‌مانند.

خبرگزاری علم و فناوری

ضرورت توجه و اهتمام بیشتربه مخترعین و شرکت های دانش بنیان در  استان کردستان

سعید شعبانی اذعان داشت:توجه و اهتمام بیشتربه مخترعین و شرکت های دانش بنیان در  استان کردستان باید به عنوان یک اولویت مدنظر دستگاهای دولتی قرار گیرد.

کرونا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

انجام واکسیناسیون راه مقابله با کرونا/ضرورت داشتن تهویه مناسب در فضاها

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب