معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری؛

باید تیم و ساختار شکل گیرد که بتوان ایده را به تجاری سازی رساند

معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: باید تیم و ساختار شکل گیرد که بتوان ایده را به تجاری سازی رساند، در پارک علم و فناوری و مرکز رشد حمایت های ویژه ای می شود .

 
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛ مهرداد سلیمی معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری  اظهار کرد: زمانی که ایده و دانش بخواهد به پول تبدیل شود ، شرکت های دانش بنیان می توانند حمایت هایی را انجام دهند.

سلیمی با اشاره به اینکه جامعه هدف ما واحدهای تحقیق و توسعه صنایع بزرگ است بیان داشت:  ما در 3 مقطع افراد دارای ایده را وارد پارک علم و فناوری می کنیم.

وی با اذعان بر اینکه در رشد مقدماتی سه مورد اصلی پذیرش می شود گفت:  ایده، برنامه کاری، تیم کاری سه مورد اصلی است که باید فرد مورد نظر داشته باشد تا بتوان آن را پذیرش کرد.

سلیمی با تاکید بر اینکه  باید تیم و ساختار شکل گیرد که ایده را به تجاری سازی برساند گفت: در پارک علم و فناوری و مرکز رشد حمایت های ویژه ای می شود .

وی با اشاره به اینکه  صاحبان ایده و ایده پردازانی نداریم که معطل فضای فیزیکی و حمایت باشند گفت: در فرایند تبدیل ایده به پول یکی از نیازهای ما بحث آموزش و مشاوره است که صاحبان ایده در این فرایند می توانند با راه های ارتباطی که وجود دارد و با مراجعه به مراکز نیازها را برطرف کنند.

سلیمی یادآور شد: ایده پردازانی که در پارک علم و فناوری استقرار پیدا می کنند می توانند از فضای فیزیکی ، تجهیزات زیر ساختی و تسهیلات استفاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اولویت های ما به دنبال ترویج فرهنگ اقتصادی دانش بنیان و طبق سند چشم انداز 1404  این است که شرکت های دانش بنیان را بتوانیم به 50 هزار برسانیم.

سلیمی با تاکید بر اینکه از طریق شرکت های دانش بنیان می توان این وضعیت را بهبود بخشید گفت: سنجیدن سطح فن آور یک محصول یا شرکت فرایند خاص خود را دارد و هرچقدر فنی تر باشد، شرکت دانش بنیان سطح بالاتری خواهد داشت.

وی در پایان تشریح کرد: شرکت های دانش بنیان به دو دسته نوپا و تولیدی تقسیم می شود که واحد های صنعتی بزرگ در غالب شرکت های دانش بنیان تولیدی قرار می گیرند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۵:۲۴

شناسه خبر: 101900

مطالب مرتبط :
پیرعلی

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری:

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد/آموزش حلقه مفقوده کارآفرینی

اسماعیل پیر علی رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: باید بتوانیم افراد را آموزش دهیم و آن ها را توانمند کنیم تا بتوانند کارآفرین و به دنبال آن اشتغال زایی را ایجاد کنند.

 ​اختراع شبیه ساز آرایه خورشیدی / تحقق رشد پایه های صنعت در کشور ​توسط شرکت های دانش بنیان

توسط عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند صورت گرفت

​اختراع شبیه ساز آرایه خورشیدی / تحقق رشد پایه های صنعت در کشور ​توسط شرکت های دانش بنیان

​شبیه ساز آرایه های خورشیدی توسط عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند اختراع و به ثبت رسید.

افضلی

نخبگان باید کارآزموده و با انگیزه باشند/پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرید

جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) گفت: محوری ترین توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی توصیه علم و پژوهش است، پیشرفت علمی را با احساس مسئولیت و همچون جهاد علمی در پیش بگیرد.

۱

اختتامیه همایش جهادگران علم و فن آوری با تجلیل از نخبگان برتر در ارومیه برگزار شد

با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی آیین اختتامیه هفتمین همایش جهادگران علم و فناوری آذربایجان غربی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب