رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری:

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد/آموزش حلقه مفقوده کارآفرینی

اسماعیل پیر علی رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: باید بتوانیم افراد را آموزش دهیم و آن ها را توانمند کنیم تا بتوانند کارآفرین و به دنبال آن اشتغال زایی را ایجاد کنند.

 اسماعیل پیر علی مدیر عامل پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری  اظهار کرد: ما باید از همه ظرفیت های شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم تا به گونه ای بتوان بحث  کارآفرینی را نیز نهادینه کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 6 هزار شرکت دانش بنیان و فناور در کشور وجود دارد تصریح کرد: بیش از 1700 شرکت نوپا در پارک های علم و فناوری  مستقر هستند.

پیر علی با اذعان بر اینکه ساختاری که در پارک ها وجود دارد از مراکز نوآوری شروع می شود بیان داشت: چندین مرکز نو آوری در ناحیه صنعتی داریم که همه امکانات در اختیار آن ها قرار گذاشته شده است و متراژ این شرکت ها به 6 هزار متر می رسد.

وی با تاکید بر اینکه بخش از دانش و فناوری در حوزه روستا ها است عنوان کرد: دانش فناوری در حوزه روستا ها از اهمیت بالایی برخورد دار است چرا که اشتغال زایی برای روستاییان را به همراه دارد.

پیر علی یادآور شد:  توسعه گلخانه های کوچک مقیاس نیز در دستور کار ما قرار دارد که تا کنونه 10 گلخانه به بهره برداری رسیده است.

وی پرورش گیاهان دارویی و ماهیان زینتی را  در امر توانمند سازی بسیار موثر دانست و گفت: باید بتوانیم افراد را آموزش دهیم و آن ها را توانمند کنیم تا بتوانند کارآفرین و به دنبال آن اشتغال زایی را ایجاد کنند.

پیرعلی خاطر نشان کرد: ما افراد نخبه و صاحب ایده را شناسایی می کنیم  و منابع مالی در اختیار تیم ها قرار می دهیم  که منابع مالی بلاعوض است و مبلغ قابل توجهی نیز دارد .
وی با بیان اینکه باید در بحث کارآفرینی فرهنگ سازی شود تشریح کرد:  خیلی ها بحث کار آفرینی را نمی دادند باید بتوان در فضاهای کوچک کسب و کار ایجاد کرد .
 
انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷:۳۲

شناسه خبر: 101914

مطالب مرتبط :
خمیردندان البودنت

با تکیه بر ظرفیت گیاهان دارویی؛

مخترع همدانی خمیردندان ۱۰۰ درصد گیاهی ساخت/ شرکت های دانش بنیان حامی ندارند

یک فعال حوزه دانش بنیان و تولید کننده خمیر دندان ۱۰۰ درصد گیاهی «آلبودنت» با بیان اینکه تنها کسی که ارزش کار شرکت های دانش بنیان را می داند، رهبر معظم انقلاب است، گفت: اشتغال آفرینی از مسیر شرکت های دانش بنیان می گذرد.

خمیردندان البودنت

گزارش تصویری؛

گذری بر آزمایشگاه مخترع خمیردندان ۱۰۰درصد گیاهی در همدان

تولیدکننده و مخترع همدانی با تلاش‌های شبانه‌روزی جاده سنگلاخ تولید را در نوردیده و خمیردندانی کاملاً طبیعی بدون ذره‌ای ماده شیمیایی که مشابه داخلی و خارجی ندارد تولید کرده است.

امیریان

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری؛

عدالت آموزشی در چهارمحال و بختیاری در حال شکل گیری است

همه تلاش ما بر این است که عدالت آموزشی اتفاق افتد و مراکز محروم هم بتوانند از همه امکانات از جمله سالن های ورزشی و زمین های چمن بهره مند شوند.

احمدی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است.

​استفاده از نخبگان دانشگاهی برای حل مسائل خراسان جنوبی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی عنوان کرد

​استفاده از نخبگان دانشگاهی برای حل مسائل خراسان جنوبی

​مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت و توان نخبگان دانشگاهی برای کمک به حل مسائل استان خراسان جنوبی بهره برد.

سلیمی

معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری؛

باید تیم و ساختار شکل گیرد که بتوان ایده را به تجاری سازی رساند

معاون علمی و نوآوری پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: باید تیم و ساختار شکل گیرد که بتوان ایده را به تجاری سازی رساند، در پارک علم و فناوری و مرکز رشد حمایت های ویژه ای می شود .

حمایت ازکانون های نهضت استادی و هسته های علمی فناور در بسیج اساتید

مسئول سازمان بسیج اساتیدخراسان جنوبی عنوان کرد

حمایت ازکانون های نهضت استادی و هسته های علمی فناور در بسیج اساتید

مسئول سازمان بسیج اساتیدخراسان جنوبی با بیان اینکه اساتید دانشگاه بازوی مشورتی در مراکز علمی و سازمانها در استان هستند، گفت: ازکانون های نهضت استادی و هسته های علمی فناور و شرکت های دانش بنیان در بسیج اساتید حمایت می کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب