معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری؛  دکتر علی احمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری اظهار کرد:  طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی و بیمارستانی استان مراجعه داشته اند که از این تعداد ۱۴ بیمار با علایم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند. 
 
وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته نتیجه تست ۱ نفر از مراجعه کنندگان در بخش سرپایی و ۲ نفر از بستری شدگان مشکوک به کووید_۱۹ در مراکز بیمارستانی استان، مثبت قطعی اعلام شد. 
 
احمدی ادامه داد: هم اکنون ۳۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۲۳ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند. 
 
وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد جدید فوتی ناشی از ابتلا به بیماری کووید_۱۹ در استان گزارش نشد و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان ۱۸۴۸ نفر می‌باشد. 
احمدی بیان داشت : هم اکنون ۲ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند. 
 
وی اذعان داشت : هم اکنون به لحاظ شیوع بیماری کرونا شهرستان بروجن در وضعیت نارنجی و شهرستان های اردل، سامان، کیار ، بن، شهرکرد، فارسان، کوهرنگ و خانمیرزا در وضعیت زرد  و شهرستان لردگان در وضعیت آبی هستند. 
 
احمدی بیان داشت: در حال حاضر انجام واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی موثرترین راه مقابله با بیماری کرونا است. 
 
وی تشریح کرد:  کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، شروع موج ششم بیماری کرونا، تهدید جدی سلامتی و جان خود و عزیزمان را در پی خواهد داشت. 
 
احمدی یادآور شد: وضعیت شیوع بیماری کرونا بسیار شکننده است و هرگونه واکسن هراسی و عادی انگاری موجب افزایش موارد ابتلا و فوتی های ناشی از کرونا می شود. 
 
وی تاکید کرد: با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است. 
 
احمدی اظهار کرد:  با تزریق واکسن در مقابل ویروس منحوس کرونا از سلامت خود و عزیزانمان محافظت کنیم.
 
وی تصریح کرد: با پیوستن به جمعیت دریافت کننده واکسن و رسیدن به پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون کرونا در کشور عزیزان کادر درمان را یاری نمائیم. 
 
احمدی اذعان داشت :  یکی از ساده ترین، عملی‌ترین و موثرترین راه مقابله کرونا استفاده همگانی از ماسک است و نوع آن در درجه دوم اهمیت قرار دارد. 
 
وی خاطر نشان کرد: همچنان توجه به سه نکته رعایت بهداشت دست ها، تنفس و رعایت فاصله اجتماعی موثر‌ترین راه مقابله با بیماری کووید_۱۹ محسوب می‌شود. 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۴:۱۴

شناسه خبر: 101917

مطالب مرتبط :
امیریان

مدیر کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری؛

عدالت آموزشی در چهارمحال و بختیاری در حال شکل گیری است

همه تلاش ما بر این است که عدالت آموزشی اتفاق افتد و مراکز محروم هم بتوانند از همه امکانات از جمله سالن های ورزشی و زمین های چمن بهره مند شوند.

کرونا

پایان کرونا یا پایان یک موج کرونا، باور کنیم یا نه؟!

امید است، روزهای قرمز و سیاه کرونایی، هیچ گاه تکرار نگردد و آرامش نسبی از لحاظ کرونا به جامعه بازگردد.

پیرعلی

رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری:

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گیرد/آموزش حلقه مفقوده کارآفرینی

اسماعیل پیر علی رئیس پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری گفت: باید بتوانیم افراد را آموزش دهیم و آن ها را توانمند کنیم تا بتوانند کارآفرین و به دنبال آن اشتغال زایی را ایجاد کنند.

زز

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

مرکز توسعه پژوهش‌های بالینی نمازی برسکوی نخست کشوری/ تصویب بیش از ۳۷ پروپزال تحقیقات با موضوع کرونا

مرکز توسعه پژوهش های بالینی بیمارستان نمازی در رقابت با ۸۲ مرکز آموزشی درمانی کشور برای ششمین سال متوالی به مقام نخست کشوری دست یافت.

جهانبخشی

دریچه تامین هوا ؛ از پوشاندن خطر تا قطع کردن شیر گاز / نصب این دریچه اقدامی در جهت هوشمند سازی ساختمان

دریچه تامین یک آگاهی ایجاد می کند که می تواند ایمنی فضا را بالا ببرد و با تمام دستگاه های تهویه هم می تواند لینک شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب