مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

ساخت دستگاه زباله سوز توسط نخبگان علمی‌ و پژوهشی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان از ساخت دستگاه زباله سوز با کارکرد سوزندان ۳۰۰ کیلو زباله در ۶ ساعت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان: سرهنگ پاسدار سید جلیل قاسمی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان از یک پروژه زباله سوز در روستای سالکده شهرستان آستانه اشرفیه بازدید به عمل آورد و گفت: پیگیری مشکل پسماند استان که تا کنون طرح‌ها و ایده‌های بسیاری را مورد بازدید قرار داده‌ است باید با تفکیک زباله از مبدأ به سر انجام برسد و حل شود.

وی افزود: طرح‌های این چنینی که بحث زباله خود را از مبدأ حل می‌کنند بسیار با ارزش و مهم هستند. این طرح در روستای سالکده شهرستان آستانه اشرفیه حدود ۴۸۰ خانوار زندگی می کنند که حدود ۱۰۰۰ نفرجمعیت دارد که با تفکیک زباله از مبدأ توانسته است مشکل زباله منطقه خود را حل نمایند.

قاسمی با اعلام اینکه یکی از اقدامات سازمان بسیج علمی، پژوهشی رفع مشکل زباله استان گیلان می‌باشد افزود: پس از بازدید از طرح زباله سوز در این روستا، این طرح توسط اساتید هیأت علمی دانشگاه آزاد مورد بازدید قرار گرفت و قرار است معایب این طرح توسط مخترع گیلانی طراحی شده رفع گردد.وی اضافه کرد: این دستگاه هر ۶ ساعت ۳۰۰ کیلو زباله را می‌سوزاند، طرح تفکیک زباله از مبدأ توسط دستگاه زباله سوز می‌تواند یک الگو باشد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان در ادامه گفت: به همه دهیاران در روستاها پیشنهاد می‌گردد تا بحث تفکیک زباله از مبدأ را آغاز نمایند، مبارزه با معضل ویرانگر زباله در گیلان در دستور کار قرار دارد.

وی با اعلام اینکه این طرح‌ پس از داوری در استان مورد پذیرش قرار گرفته است افزود: حمایت‌های ویژه تری برای تکمیل این پروژه  در دستور کار قرار می‌گیرند.

در پایان قاسمی همچنین از ایجاد شتاب دهنده‌های تخصصی در حوزه پسماند خبرداد و گفت: در روزهای آتی شتاب دهنده‌های تخصصی حوزه پسماند را پیگیر هستیم تا بتوانیم به روش‌های علمی و تخصصی بحث تفکیک زباله از مبدأ را به گونه‌ای حل کنیم.

انتهای پیام/

طاهره رضاپور

زمان انتشار: شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹:۳۲

شناسه خبر: 101923

مطالب مرتبط :
۱

برگزاری جلسه دانش بنیان شهرستان رودبار استان گیلان:

جلسه شرکتهای دانش‌بنیان با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان در شهرستان رودبار

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان در جمع شرکت های دانش بنیان و نخبگان و کارآفرینان عنوان کرد که سال جدید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شده است امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثر برای پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی برداریم.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان:

اعلام آمادگی سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان، با صدور بیانیه‌ای، از حضور پرشور نخبگان بسیج علمی در مراسم راهپیمایی روز قدس خبر دادند و اعلام کردند: تا نفس باقیست بر تحقق آرمان‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب مبنی بر نابودی رژیم اشغالگر قدس ثابت قدم باقی می‌مانند.

تفکیک زباله

نخبگان مازندرانی دست به آچار شدند؛

ساخت دستگاه زباله سوز با مقیاس کوچک در مازندران

دستگاه زباله سوز با مقایس کوچک توسط ۱۰ نفر از نخبگان استان مازندران با هدف کاهش اثرات زیست محیطی ناشی از دفن نامناسب زباله در مازندران ساخته شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب