برگزاری جلسه دانش بنیان شهرستان رودبار استان گیلان:

جلسه شرکتهای دانش‌بنیان با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان در شهرستان رودبار

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان در جمع شرکت های دانش بنیان و نخبگان و کارآفرینان عنوان کرد که سال جدید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شده است امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثر برای پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی برداریم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، سرهنگ پاسدار سید جلیل قاسمی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی وفناوری استان گیلان درجلسه دانش‌بنیان با حضور نخبگان و کارآفرینان در شهرستان رودبار عنوان کرد ظرفیت‌های متعددی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان برای حل مسائل استان وجود دارد ولیکن فقط کافیست که نگاه و توجه  مسئولین استان و کشور به این شرکت‌ها باشد.

وی در این جلسه  افزود: شرکت های دانش بنیان در استان می‌تواند مشکلات استان را حل نماید و همچنین می‌توانند نقش بسزایی برای ارزآوری در کشور داشته باشد ایشان در ادامه بیان داشتند که شرکتهای دانش‌بنیان در کشور دارای مشکلات عدیده‌ای هستند که   بروکراسی اداری برای آنها مانع بوده و گاها آنها را متوقف می کند.

قاسمی خاطر نشان کرد: برای برگزاری جلسه هر نشست و هم‌اندیشی نفع نداشته باشد ضرر هم ندارد دیدارها سبب هم‌افزایی در جلسات می‌باشد، سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری با توجه به سند چشم انداز پیشرفت علمی کشور با جهاد علمی به اجرایی شدن این سند کمک می کند.

وی با اشاره به ارتباط مناسبی که بین دانشگاه‌ها، مراکز علمی، پژوهشی استان گیلان با سازمان بسیج علمی وجود دارد، گفت: این سازمان می‌تواند در کنار نخبگان و مخترعین قرار گیرد و از امکاناتی که در اختیار همه سازمان‌ها وجود دارد برای حمایت از نخبگان، طرح‌ها و ایده‌های برتر استان جهت برطرف نمودن مشکلات آنان اقدام نماید

قاسمی نبود ساختار واحد را یکی از مشکلات  پیش روی شرکتهای دانش بنیان در استان دانست و گفت: ما با ایجاد خانه نخبگان در همه شهرستان‌ها  ظرفیتی ایجاد کرده ایم تا با تشکیل کارگروه های تخصصی علاوه بر استفاده از ظرفیت علمی نخبگان در سطح کل استان به احصا،اولویت بندی و حل مسائل استان بپردازیم و همچنین حل بروکراسی اداری یکی از اهداف سازمان بسیج علمی می باشد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور بسیار قوی می‌باشند و دارای ظرفیت‌های بسیار عالی در کشور هستند که در این میان استان گیلان از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است که حیف است بابی تفاوتی و عم حمایت مسئولان امر مواجه شوند.

ایشان در جواب برخی مدیران شرکتها که در پرسش و پاسخ با وی گفته بودند از نا هیچ حمایتی نمی شود و محصولات ما را خرید نمی کنند گفت: اگر مدیران به جای خرید از محصولات وارداتی به محصولات جوانان ما در شرکتهای دانش بنیان اعتماد کرده و از آنها حمایت کنند بخشی از مشکلات حل خواهد شد .

انتهای پیام/

طاهره رضاپور

زمان انتشار: شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۶:۰۶

شناسه خبر: 101947

مطالب مرتبط :
۱

با حضور سرهنگ بهشتی راد برگزار شد:

جلسه هم اندیشی مدیران بسیج علمی و پژوهشی استان کرمانشاه

اولین جلسه هم اندیشی و توجیهی برنامه های سال ۱۴۰۱ و تبیین شعار سال با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) در سالن جلسات معاونت علمی و پژوهشی و فناوری سپاه استان کرمانشاه برگزار گردید.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قد س گیلان:

رسالت بسیج علمی تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است / ضرورت حمایت از نخبگان و طرح‌ها و ایده‌های فناورانه

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسالت بسیج علمی تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است، حمایت از نخبگان و طرح‌ها و ایده‌های فناورانه را ضروری دانست.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

ساخت دستگاه زباله سوز توسط نخبگان علمی‌ و پژوهشی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی گیلان از ساخت دستگاه زباله سوز با کارکرد سوزندان ۳۰۰ کیلو زباله در ۶ ساعت خبر داد.

هم اندیشی نخبگان و شرکت های دانش بنیان استان های یزد و چهارمحال و بختیاری با فعالان عرصه تولید و اقتصاد در شهرکرد

هم اندیشی نخبگان و شرکت های دانش بنیان استان های یزد و چهارمحال و بختیاری با فعالان عرصه تولید و اقتصاد در شهرکرد/گزارش تصویری

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شهرکرد، صبح و بعدظهر روز چهارشنبه مورخ ۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ هم اندیشی توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار کارآفرینان،تشکل ها و نهادهای مردمی استان های یزد و چهارمحال و بختیاری در سالن همایش اتاق بازرگانی استان برگزار گردید. در این همایش به بررسی مشکلات اشتغال در کشور و رویکرد دیگر کشورها در راستای بهره برداری از علم و ایجاد اشتغال پرداخته شد. از طرفی تعدادی از شرکت های دانش بنیان موفق و فعالان این عرصه از دو استان یزد و چهارمحال و بختیاری به هم اندیشی و انتقال تجربیات و دانش خود به ویژه ابتکارات در زمینه علوم دامی و تولیدات کشاورزی پرداختند. گفتنی است در بخش جنبی همایش نیز برخی شرکت های دانش ینیان و تولیدی و تعاونی های استان به معرفی محصولات و دستاورده و توانمندی های خود پرداختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب