بیش از ۸۰ درصد از تولیدات بخش کشاورزی در داخل کشور تولید می شود

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیش از ۸۰ درصد تولیدات کشاورزی در داخل تولید می شود که با کار و تلاش خستگی ناپذیر بهره برداران و مدیریت مجموعه جهاد کشاورزی در استانها انجام می گیرد.

رحمانی مهر مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در سفر به آذربایجان غربی  اظهار کرد: دفاتر حوزه نمایندگی ولی فقیه در استانها نقش نظارتی بر اجرای سیاست ها و اقدامات اجرایی دارند که باید همپای ریاست و کارکنان سازمان جهاد کشاورزی به عنوان دو بال تکمیل کننده هم اهداف سازمانی را به پیش ببرند.

وی ادامه داد: تاکید بیش از ۶۰ درصد بیانات نوروزی مقام معظم رهبری با محوریت بخش کشاورزی، تامین امنیت غذایی ه مردم و توسعه کشاورزی دانش بنیان است. 

رحمانی مهر افزود: در شرایط کنونی برای موفقیت در امر جهاد تبیین و توزیع عادلانه یارانه‌ها ، برخورداری از اطلاعات دقیق، شفاف و صحیح با جزئیات مشخص برای آگاه‌سازی مردم توسط مسئولین حوزه های نمایندگی ولی فقیه در استانها نیاز است تا بتوانیم در ادامه همراهی مردم با دولت را جلب و با روشنگری در این زمینه اجازه ندهیم دشمنان ذهن ملت بزرگ ایران را مخدوش سازند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان به پتانسیل های بخش کشاورزی استان ، گفت : بخش کشاورزی استان با توجه به سهم بالای اشتغال 36 درصدی و گردش مالی 90 هزار میلیارد تومانی نقش مهمی در اقتصاد استان  دارد و برای پیشبرد اهداف و برنامه های محوری خود نیازمند حمایت روحانیون برای تببین و روشنگری سیاست های این مجموعه است .

کرامتی  تصریح کرد: میزان تولید گوشت مرغ در سال 1400 به 110 هزار تن افزایش یافته است و روزانه به طور میانگین در حدود 300 تن گوشت مرغ گرم به بازار عرضه می شود که بیش از نیاز مصرف‌ مردم استان است که  به وفور و زیر قیمت مصوب ستاد تنطیم بازار عرضه می شود. 

وی با اشاره به تولید سایر محصولات لبنی در استان و بیان اینکه کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم ، افزود: در حال حاضر در خصوص اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها، به وحدت، همدلی، هم افزایی و انسجام مردم و دولت نیاز داریم و خواستار کمک و همراهی و استفاده از ظرفیت امام جمعه و روحانیون برای تبیین و شفاف سازی و اگاه سازی مردم در این زمینه هستیم.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴:۱۸

شناسه خبر: 101952

مطالب مرتبط :

تولید محصولات کشاورزی پر بازده با هدف تحقق شعار سال

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی بسیج جامعه کشاورزی شهرستان گرمی و مرکز جهاد کشاورزی بخش موران در سال زراعی جاری با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۱، در سطح ۷ هکتار اقدام به کشت ارقام مختلف محصولات کشاورزی در مزارع تولیدی خود نموده است.

ییی

رئیس اتحادیه مپتا خواستار شد؛

به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان محصولات آنها باید پیش خرید شود

رئیس اتحادیه مپتا گفت: به منظور حمایت از شرکت ها محصولات دانش بنیان باید پیش خرید شود.

۱

از تمامی ظرفیت های استان برای تحقق تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در آذربایجان غربی استفاده می شود

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت رونق تولید و اشتغال زایی در آذربایجان غربی، افزود: از تمامی ظرفیت های استان برای تحقق تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در آذربایجان غربی استفاده خواهد شد.

کشاورزی

معاون مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی مطرح کرد:

در آینده غذایی برای خوردن نداریم/ لزوم توجه به کشاورزی هوشمند

معاون مرکز نوآوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: کشاورزی هوشمند یک مفهوم کشاورزی مدرن است که به دنبال استفاده از فناوری برای بهبود تولید محصولات کشاورزی است.

تصویر شاخص

سمپوزیوم کشاورزی ، امنیت و ایمنی غذایی به همت بسیج علمی سپاه عاشورا برگزار شد

سمپوزیوم کشاورزی،امنیت و ایمنی غذایی به همت بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا چهارشنبه ۱۸ ام اسفند ماه با حضور مسئولین استانی ،اعضای هیات علمی دانشگاه ها ، دانشجویان ، فرهیختگان در محل سالن همایش دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز برگزار شد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب