بوروکراسی های اداری سد راه نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام بیان کرد: متاسفانه بوروکراسی های دست و پا گیر عرصه را از فعالیت بسیاری از نخبگان و فعالان عرصه تولید تنگ کرده و همین امر سبب شده تا در استانی که از ظرفیت های عظیم خدادادی و نیروی انسانی بهره مند است از کمترین شرکت دانش بنیان برخوردار باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، محمود علی پور در نشست مجمع بسیج سازندگی استان ایلام که با حضور استاندار، معاونین امور اقتصادی و امور عمرانی استانداری، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام و جمعی از جهادگران بسیجی برگزار شد بر حمایت از نخبگان در راستای تولید دانش بنیان بر محور اشتغال زایی تاکید کرد.

دولت انقلابی نیازمند مدیران جهادی است

وی با بیان اینکه دولت انقلابی نیازمند مدیران جهادی است اظهار کرد: با روی کار آمدن دولت انقلابی وظیفه نیروهای انقلابی دوچندان شده و برای تحقق عدالت اجتماعی در تمامی عرصه ها نیازمند فعالیت جهادی و هم افزایی مسئولان هستیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام، با بیان اینکه دانش بنیان شدن تولید نیازمند حمایت همه جانبه مسئولان و رفع بسیاری از مشکلات حوزه نخبگان است بیان کرد: متاسفانه بوروکراسی های دست و پا گیر عرصه را از فعالیت بسیاری  از نخبگان و فعالان عرصه تولید تنگ کرده و همین امر سبب شده تا در استانی که از ظرفیت های عظیم خدادادی و نیروی انسانی بهره مند است از کمترین شرکت دانش بنیان برخوردار باشد.

بوروکراسی های اداری سد راه نخبگان است

وی با تأسی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حمایت از نخبگان بیان کرد: نامگذاری سالهای اخیر با عنوان تولید و حمایت از تولیدگنندگان داخلی، نشان از اهمیت این مقوله از سوی مقام معظم رهبری داشته و امیدواریم با  هم افزایی و همگرایی مردم و مسئولین، شاهد تحقق عملی تولید دانش بنیان و رونق اشتغال زایی در کشور باشیم.

علی پور با گله مندی از مسئولین پارک علم و فناوری، بنیاد نخبگان استان، سازمان صنعت و معدن و بانک های عامل بیان کرد: این نهادها متولیان اصلی حمایت از نخبگان هستند اما متاسفانه بسیاری از نخبگان به مراجعه به این نهادها با قوانین دست و پاگیر اداری مواجه شده و بسیاری از طرح و ایده های آنان بدلیل نداشتن حامیان مالی در مرحله پیش رشد، از رشد متوقف می شوند.

از ظرفیت خانه نخبگان بسیج استان در کارگروههای تخصصی استان استفاده شود

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به ظرفیت خانه نخبگان علمی استان اشاره و بیان کرد: خوشبختانه خانه نخبگان بسیج استان با بهره مندی از ظرفیت عظیم نیروی انسانی و اساتید دانشگاهی، توانسته است در دهه اخیر بسیاری از  مشکلات و مسائل استان را احصاء و با ارائه راهکارهای عملیاتی نسبت به رفع بسیاری از مشکلات اقدام نماید.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام، فراهم کردن تجهیزات، ارائه تسهیلات و حمایت مادی و معنوی نخبگان را از استاندار ایلام خواستار شد و بیان کرد: بسیاری از نخبگان بسیجی استان در سطح ملی توانسته اند حائز عناوین برتر در عرصه های فناورانه شوند اما کمبود تجهیزات و امکانات و نبود تسهیلات حمایتی در استان ، ادامه فعالیت  نخبگان را با مشکل مواجه کرده است.

شهرک های صنعتی استان سازماندهی شوند

علی پور با بیان اینکه تغییر کاربری بسیاری از واحدهای شهرک های صنعتی استان ازفعالیت صنعتی به خانه باغهای مسکونی را از دیگر ضعف های اصلی استان در حوزه دانش بنیانی است و اذعان کرد: برای تحقق شعار سال و فعالیت بر محور دانش باید این مشکلات به صورت ریشه ای برطرف و زمینه فعالیت صنعتی و فناورانه نخبگان در شهرک های صنعتی فراهم شود.

وی، در پایان اظهارات خود بر تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان و فراهم شدن زمینه فعالیت نخبگان در نمایشگاههای ملی و بین المللی اشاره و اذعان کرد: فراهم شدن بازار فروش محصولات و استفاده از ظرفیت اتاق بازرگانی از راهکارهای اساسی تجاری سازی محصولات است و امیدواریم با فراهم شدن این موارد زمینه ورود موفق فعالان عرصه تولید دانش بنیان به بازارهای ملی و بین المللی فراهم شود.

استانداری ایلام آماده همکاری با نخبگان در راستای رفع مشکلات استان است

"دکتر حسن بهرام‌نیا " نیز در این جلسه با  اشاره به اینکه نیروهای انقلابی و جهادی در تمامی عرصه ها و برهه های زمانی جهادگونه پای کار بوده‌اند، اظهار کرد: آنچه در دفاع مقدس جنگ را در برابر ۶۴ کشور جهان به پیروزی رساند داشتن روحیه جهادی مردم و اتکال به خداوند متعال بود.

استاندار ایلام ، با ابراز خرسندی از فعالیت جامعه نخبگان بسیجی عنوان کرد: معاونت های استانداری ایلام متناسب با فعالیت نخبگان استان آماده هرگونه همکاری با این قشر پویا و تاثیرگذار جامعه بوده و امیدواریم با تلاش این مجموعه نقش آفرین شاهد تحقق شعار سال و رفع مشکلات در استان باشیم.

گفتنی است در ادامه این جلسه تعدادی از مسئولین اقشار به بیان دیدگاههای خود در راستای رفع مشکلات محرومیت زدایی و تحقق شعار سال پرداختند.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۵:۲۶

شناسه خبر: 101955

مطالب مرتبط :
ی

اعتماد به نخبگان زمینه ساز تحقق شعار سال است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام اظهار کرد: رسالت اصلی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها برای حل نیازهای اولویت‌دار کشور است.

ایان ۱۲۲امین اردوی سیار دندانپزشکی اصفهان بواسطه دو بال مخترعان و خیران

گفتگوی علم و فناوری با مسئول مجهزترین کلینیک سیار دندانپزشکی جهان؛

پایان یکصد و بیست و دومین اردوی سیار دندانپزشکی اصفهان بواسطه دو بال مخترعان و خیران

هفته گذشته خدمات سیار دندانپزشکی اصفهان در یکصد و بیست و دومین اردوی خود با خدمات خیراندیشانه در دانشگاه فنی شهید مهاجر مستقر بود، اصلی‌ترین تجهیز این کلینیک سیار یک اختراعی بنام «یونیت» است، بواسطه این دستاورد بالاترین آمار درمان گروه دندانپزشکی سیار در دنیا را داریم و این تیم هم خودش را قویترین و مجهزترین تیم دندانپزشکی سیار دنیا می‌داند.

وروکراسی های  اداری و وثیقه های سنگین بانکی سدی در برابر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل شرکت آزمایشگاهی و بازرسی پارس آزمای جامع:

بوروکراسی های اداری و وثیقه های سنگین بانکی، سدی در برابر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان

مدیرعامل شرکت آزمایشگاهی و بازرسی پارس آزمای جامع، بوروکراسی های اداری و وثیقه های سنگین بانکی راسدی در برابر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان می داند و می گوید باید برای اصلاح ساختارها در این بخش تلاش شود

nn

دیدار اعضای خانه نخبگان ایلام با بازرس کل استان

اعضای خانه نخبگان علمی بسیج ایلام در راستای ارائه راهکارهای عملیاتی در جهت رفع مشکلات استان با بازرس کل استان دیدار کردند.

نخبگان

ضرورت راه اندازی و تقویت مرکز رشد و پارک علم و فناوری در شهرستان گرمی

جلسه خانه نخبگان علمی بسیج شهرستان گرمی با حضور خبرگان، نخبگان و ایده پردازان بسیجی و اعضای شورای علمی خانه نخبگان گرمی امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در مکان سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گرمی برگزار شد.

اقتصاد

اقتصاد دانش بنیان و اهمیت آن در پیشبرد اقتصاد کشور

در یک اقتصاد مبتنی بر دانش، گسترش دانش و مهارت‌ها به نوآوری منجر می‌شود که این خود، سبب افزایش بهره‌وری، افزایش درآمدها و کاهش تورم و بیکاری خواهد شد.

ی

فعالیت گروههای جهادی بیانگر اقتدار نظام اسلامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام: فعالیت گروههای جهادی بیانگر امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی و تحقق عدالت اجتماعی است.

۱

در یادمان بازی دراز برپا شد:

موکب سید الشهداء( علیه السلام) با ویژه برنامه های فرهنگی و نشست مطالبه گری

خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه در راستای گرامیداشت عملیات غرور آفرین بازی دراز، در قالب برنامه اردوهای جهادی خود، اقدام به برپایی موکب خدمت رسانی، روشنگری و مطالبه گری نمود.

ی

رتبه اول استان ایلام در مشارکت حداکثری دانش آموزان در مدارس/ مدارس کانکسی ایلام تا پایان سال جمع آوری می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: با آغاز فعالیت حضوری مدارس، استان ایلام با میانگین ۹۸ درصدی، رتبه اول کشور را کسب کرد و با تمهیدات صورت گرفته در مدارس، موفقیت های عظیمی در حوزه سلامت دانش آموزان حاصل شد.

اصل

انعقاد تفاهم نامه همکاری بسیج علمی سپاه عاشورا و صندوق نوآوری آذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری سپاه عاشورا تفاهم نامه همکاری فی مابین این سازمان و صندوق نوآوری و شکوفایی آذربایجان شرقی به امضای مدیران عامل دو طرف رسید .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب