مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قد س گیلان:

رسالت بسیج علمی تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است / ضرورت حمایت از نخبگان و طرح‌ها و ایده‌های فناورانه

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسالت بسیج علمی تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است، حمایت از نخبگان و طرح‌ها و ایده‌های فناورانه را ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان گیلان، سرهنگ پاسدار سید جلیل قاسمی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی وفناوری استان گیلان در جلسه هم‌اندیشی با مسئولان علمی نواحی رؤسای نخبگان و مراکز رشد استان‌ با اشاره به ضرورت حمایت از طرح‌ها، پژوهش‌ها و ایده‌هایی که قابلیت کاربردی دارند، در اولویت قرار دادن حمایت از طرحهای مذکور به شکل مسأله محور را از طریق مراکز رشد و خانه نخبگان بسیج هر شهرستان را ضروری دانست.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال با عنوان تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، ضرورت حمایت از افراد فعال در این عرصه  اظهار کرد: افرادی که از طریق دانش‌بنیان اقدام به ثبت شرکت ثبت نمودند یا اختراعی داشته و محصول فناورانه دارند باید حمایت شوند و فعالیت‌شان تسهیل شود و بسیج علمی می‌تواند از نخبگان، مبتکرین و مخترعین حمایت کند.

وی به ساختار بسیج علمی اشاره کرد و افزود: این نهاد با داشتن‌ مراکز رشد در استان و شهرستانها، می‌تواند از نخبگان، طرحها و ایده‌ها هدایت و حمایت نماید و تبدیل به هسته‌های فناور در شهرستان‌ها شود تا مسائل مربوط به استان شهرستان حل شود.

قاسمی به یکی از ویژگی‌های مهم بسیج علمی اشاره و تصریح کرد: یکی از شاخصه های بسیج علمی این است که اگر طرحی علمی نباشد از آن غافل نمی‌شوند و  کنار گذاشته نمی‌شود بلکه هدایت می‌شود تا هدفمندتر به عرصه بازگردد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس اظهار کرد: مراکز رشد هر شهرستان باید به مسئولان علمی پایگاه‌ها توجه داشته باشند و شرکت‌های دانش‌بنیان و هسته‌های فناور را بشناسند تا هر شخصی که ایده و طرح دارد به مراکز رشد مراجعه نماید تا به کمک این مراکز به هسته فناور تبدیل شوند و از امکانات موجود در شهرستان، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها برای نخبگان مخترعین بهره گیری نماید.

وی شناسایی افراد در جلسات شهرستانی و تشکیل اتاق فکر برای حل مسائل شهرستان‌ها را ضروری دانست و گفت: در این راستا پایگاه‌های مقاومت علمی بسیج می توانند به بررسی نقاط قوت و نقاط ضعف منطقه با هدف شناسایی مشکلات و مسائل، شناسائی استعدادها، نخبگان، مخترعین، شرکت‌های دانش‌بنیان و ...بپردازند.

قاسمی ادامه داد: شناسایی افراد علاقه مند به حوزه‌های پژوهشی و دستگاه‌های که پژوهش محورند و همچنین آموزش تحصیلی کنکور و المپیاد و مهارت آموزی شغلی یا پژوهشی و ایده‌پردازی، شناسایی صاحبان ایده نیز ازمواردی هستند که می توانند در اهداف و سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های در پایگاه‌های علمی اعمال شود و نظر سنجی از پایگاه‌ها برای اجرای برنامه‌ها هم می‌تواند منجر به تحقق اهداف شود.  

وی با اعلام اینکه کار بسیج علمی آموزشی نیست و در واقع استعداد سازی و حرکت علمی است، خاطر نشان کرد: رسالت بسیج علمی تسهیلگری برای شرکت دانش‌بنیان است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان تصریح کرد: هدف سازمان بسیج علمی در خانه نخبگان بسیج استان کمک به توسعه و شکوفایی استان از طریق بسیج سرمایه انسانی است و در کنار بهره‌گیری از سرمایه انسانی، باید مسائل استان اولویت‌بندی شود و با انتقال تجربه اعضای خانه و اعمال نظرات کارشناسی برای حل مشکلات و مصائب اقدام کرد.

انتهای پیام/

طاهره رضاپور

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۴:۴۲

شناسه خبر: 101956

مطالب مرتبط :
ی

تجاری سازی محصولات نخبگان از اولویت های پارک علم و فناوری است

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام اظهار کرد: تجاری سازی محصولات مخترعان و صاحبان واحدهای فناور از اولویت های این نهاد است و برای تحقق این امر باید همه مسئولان پای کار باشند.

ی

ارتقاء جایگاه نخبگان از اهداف بنیاد نخبگان ایلام است

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام گفت: ارتقاء جایگاه نخبگان و معرفی آنان به جامعه از اهداف والای بنیاد نخبگان بوده و در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد و امیدواریم با همراهی سایر نهادها، زمینه شناسایی استعدادها و حمایت حداکثری از نخبگان فراهم شود.

۱

در گفتو با نخبه علمی بسیج گیلان:

طرح راهبند ستونی الکترومکانیک صدرا بصورت هیدرولیک با ساختار متفاوت

محمد حسن غریب نواز نخبه بسیج علمی گیلان گفت عنوان طرح راهبند ستونی الکترومکانیک صدرا، این طرح در حال حاضر بصورت هیدرولیک وجود دارد اما طرح ایشان با یک ساختار متفاوت اما با همان کارایی طراحی و ساخته شده است.

قربانی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان:

سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان بابیان اینکه سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد، گفت: دولت برای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه تلاش می‌کند.

۱

برگزاری جلسه دانش بنیان شهرستان رودبار استان گیلان:

جلسه شرکتهای دانش‌بنیان با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان در شهرستان رودبار

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان گیلان در جمع شرکت های دانش بنیان و نخبگان و کارآفرینان عنوان کرد که سال جدید با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که به عنوان سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شده است امیدواریم بتوانیم گام‌های مؤثر برای پیشرفت اهداف انقلاب اسلامی برداریم.

تربیت نیروی خلاق، مبتکر و انقلابی از رسالت بسیج علمی،پژوهشی و فناوری  است

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در جلسه قرار گاه جهاد علمی

تربیت نیروی خلاق، مبتکر و انقلابی از رسالت بسیج علمی،پژوهشی و فناوری است

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: تربیت نیروی خلاق، مبتکر ، مومن و در طراز انقلاب از رسالت های بسیج علمی، پژوهشی و فناوری است .

روح الله نجابت نماینده شیراز

تلاش منتخب جوان فارس برای تسهیل‌گری و کمک به شرکتهای دانش بنیان

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس یازدهم از کمک به شرکت‌های دانش بنیان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب