در راستای تحقق شعار سال؛

دانشگاه صنعتی و بسیج علمی استان همدان تفاهم‌نامه امضا کردند

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه صنعتی همدان و بسیج علمی استان، گفت: دانشجویانی که دارای ایده و ذهن خلاق هستند به آزمایشگاه و کارگاه‌های مجهز نیاز دارند تا ایده‌های خود را به نمونه‌های اولیه تبدیل کنند که این نیاز با همکاری سپاه پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان، رئیس دانشگاه صنعتی همدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری بابیان اینکه مذاکره‌ای بین دانشگاه صنعتی همدان و مجموعه بسیج علمی استان پیرو دستورات رهبر معظم انقلاب و ابلاغ شعار سال صورت گرفته است، گفت: در خصوص بحث تقویت عرصه دانش‌بنیان و اشتغال آفرینی از طریق توسعه حوزه دانش‌بنیان احساس تکلیف کردیم و با مجموعه بسیج علمی استان برای همکاری به توافق رسیدیم.

وی با اشاره به اینکه بسیج علمی استان همواره از مجموعه‌های حامی حوزه فناوری استان بوده است، افزود: بنابراین ارتباط بین دانشگاه و این مجموعه می‌تواند ما را به سمت تحقق شعار سال پیش ببرد.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان ادامه داد: با توافق بین دانشگاه، سپاه و بسیج علمی قرار است دانشجویان با زمینه‌ها و امکاناتی که در سپاه و بسیج علمی وجود دارد آشنا شوند و از حمایت‌های آن‌ها مطلع شوند.

مؤمنی با اشاره به اینکه نیروهای دانشگاهی باید شعار سال را به تحقق برسانند، گفت: زمینه‌های همکاری برای آشنایی دانشجویان و استفاده از امکانات دو طرف موردبررسی قرارگرفته است.

وی مسئولین در دانشگاه صنعتی همدان را متولیان بحث پژوهش و ارتباط با صنعت و فناوری دانست و افزود: باید جلسات مستمر بین دانشگاه و سپاه در خصوص حوزه‌های علمی و پژوهشی داشته باشیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.

رئیس دانشگاه صنعتی همدان بابیان اینکه قرار است دانشجویان در کمیته‌های علمی رشته‌های مختلفی که دانشگاه صنعتی در آن‌ها فعال است حضورداشته باشند، عنوان کرد: باید کمیته‌های علمی که تاکنون نداشته‌ایم با همکاری سپاه ایجاد شوند.

مؤمنی در خصوص برنامه‌های مشترک بین دو مجموعه افزود: برگزاری سمینار برای آشنایی دانشجویان با حمایت‌های سپاه و فعال‌سازی مرکز کانون نوآوری و شکوفایی دانشگاه ازجمله اقدامات پیش رو است.

وی با تأکید بر اینکه طبق تفاهم‌نامه، سپاه برای ایجاد فضا، امکانات و تجهیزات موردنیاز دانشجویان آماده است، گفت: دانشجویانی که دارای ایده و ذهن خلاق هستند نیازمند آزمایشگاه و کارگاه‌های مجهزند تا ایده را به نمونه‌های اولیه تبدیل کنند که این نیاز با همکاری سپاه پاسخ داده خواهد شد.

وی در خصوص زمینه‌های دیگر همکاری بسیج علمی استان و دانشگاه صنعتی یادآور شد: در بحث فرصت‌های مطالعاتی اساتید در حوزه‌های صنعتی مرتبط با سپاه و بسیج علمی استان و همچنین ارتباط دانشجویان و امکان فراهم کردن بازدید دانشجویان از امکانات طرف مقابل نیز به توافق رسیده‌ایم.

مؤمنی دانشگاه‌ها را به‌عنوان یکی از خواستگاه‌های عرصه دانش‌بنیان و حرکت کشور به سمت فناوری دانست و افزود: اگر دستگاه‌های متولی برای تبدیل علم به ثروت در کنار دانشگاه‌ها باشند و از ایده‌های فناورانه دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی حمایت کنند قطعاً آینده‌ای روشن در انتظار کشور خواهد بود.

وی در پایان گفت: انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه صنعتی و بسیج علمی استان امیدآفرین است و تحقق شعار سال و پیشرفت علمی استان دور از انتظار نیست.

 

خبرنگار: پروین قادری

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۴:۳۷

شناسه خبر: 101959

مطالب مرتبط :
انعقاد تفاهم نامه

انعقاد تفاهم نامه؛

انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌‌غربی و استفاده از ظرفیت معاونت علمی پژوهشی و شهرک‌های فناوری در راستای حمایت از طرح‌های فناورانه

معاونت بسیج علمی پژوهشی و فناوری سپاه شهدا آذربایجان‌غربی از انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی و سپاه شهداء استان آذربایجان‌غربی به منظور گسترش همکاری علمی پژوهشی و فناوری خبر داد.

بداغی

در گفت و گو با فعال حوزه دانش بنیان مطرح شد؛

جلوگیری از خروج ارز با ساخت جلیقه ضدگلوله در همدان/ شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای نیازهای کشور گام بردارند

مدیر شرکت دانش‌بنیان «میرانکو پارس» بابیان اینکه ساخت جلیقه ضدگلوله خروج ارز از کشور را کاهش داد، گفت: جلیقه ساخته‌شده ازنظر قیمت ۵۰ تا ۵۷ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است و با ساخت هر جلیقه حدود ۴۲۰ دلار از خروج ارز جلوگیری می‌شود.

۱۲۳

کاهش نگران کننده متقاضیان ورود به رشته های فنی مهندسی دانشگاه ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان گفت؛ تمایل جوانان برای ورود به دانشگاه ها در رشته های فنی مهندسی کاهش یافته که امری نگران کننده و در تضاد با اقتصاد تولید بنیان در کشور است.

رضوان

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان ؛

دانشگاه بوعلی به مرکز R&D شرکت های فناور دانشگاه های کشور تبدیل می‌شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا بابیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه (R&D) در دانشگاه بوعلی سینا با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انعقاد شده است، گفت: دانشگاه بوعلی به مرکز R&D شرکت‌های فناور دانشگاه‌های کشور تبدیل می‌شود.

خمیردندان البودنت

گزارش تصویری؛

گذری بر آزمایشگاه مخترع خمیردندان ۱۰۰درصد گیاهی در همدان

تولیدکننده و مخترع همدانی با تلاش‌های شبانه‌روزی جاده سنگلاخ تولید را در نوردیده و خمیردندانی کاملاً طبیعی بدون ذره‌ای ماده شیمیایی که مشابه داخلی و خارجی ندارد تولید کرده است.

شرکت‌های دانش بنیان به کمک شرکت گاز فارس شتافتند

شرکت‌های دانش بنیان به کمک صنعت گاز فارس شتافتند

برای اولین بار در کشور تفاهم نامه ایجاد و راه اندازی مرکزمشترک نوآوری "صنعت گاز" شرکت گاز استان فارس و پردیس شرکت های دانش بنیان فارس به امضا رسید.

خبرگزاری علم و فناوری

ضرورت توجه و اهتمام بیشتربه مخترعین و شرکت های دانش بنیان در  استان کردستان

سعید شعبانی اذعان داشت:توجه و اهتمام بیشتربه مخترعین و شرکت های دانش بنیان در  استان کردستان باید به عنوان یک اولویت مدنظر دستگاهای دولتی قرار گیرد.

۱

دکتر لطیفی خبر داد:

ابلاغ یاران صلح برای اعضای خانه نخبگان بسیج

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه عنوان کرد: با توجه به تفاهم نامه این مرکز با معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمانشاه، مقرر شد برای اعضای خانه نخبگان بسیج ابلاغ یاران صلح صادر گردد تا این افراد نخبه به عنوان یاران صلح و سازش با شوراهای حل اختلاف همکارای نمایند.

تفاهم نامه همکاری

مسئول بسیج علمی، پژوهشی بهبهان :

تفاهم نامه همکاری بسیج علمی با فنی و حرفه ای بهبهان امضا شد/همکاری های دو جانبه برای حمایت از مخترعان

مسئول بسیج علمی، پژوهشی بهبهان گفت: تفاهم نامه همکاری بسیج علمی با فنی و حرفه ای بهبهان امضا شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب