مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

هوشمندسازی امروز یک ضرورت است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: امروز مفهوم هوشمند سازی یک الزام است، یکی از راه های ارتباطی در دنیا، مرز هایی است که فضای مجازی آن را تعریف می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کیش، مهدی کشاورز عصر در آیین افتتاحیه دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات که در سالن همایش های شهر با حضور جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد، ضمن قدردانی از برگزاری نمایشگاه کیتکس، اظهار کرد: امیدواریم برگزاری نمایشگاه مفید فایده قرار بگیرد.

وی در ادامه با تصریح اینکه باید بهترین بهره را از برگزاری نمایشگاه کیتکس برد، اضافه کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی اسلامی که پیگیری می شود، باید حتما در کنار آن یک سبک زندگی دیجیتال را برای خود تعریف کنیم.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطرنشان کرد: امروز مفهوم هوشمند سازی یک الزام است، یکی از راه های ارتباطی در دنیای خود خواه مرز هایی است که این فضای مجازی آن را تعریف می کند، آغاز همه فعالیت ها در بخش هوشمند سازی یک شهروند هوشمند انجام می دهد، در حوزه های هوشمند سازی اگر نکات رعایت شود قطعا همه مسائل دیگر با هوشمند سازی شهروند رقم می خورد.

کشاورز با تاکید بر اینکه باید پیش نیازها را در حوزه هوشمند سازی رعایت کرد، مطرح کرد: چند موضوع را باید در همه کار ها رعایت کرد، در حوزه برنامه ریزی و طراحی باید دولت نقش آفرینی کرده همچنین باید در ایجاد زیرساخت ها نیز نقش آفرینی کند.

وی افزود: طراحی و برنامه ریزی از نقطه صفر تا 100 باید طوری باشد که ایده های مد نظر را مطابق با اهداف برنامه ریزی کرد، اصلا حضور بخش دولتی به عنوان رقیب نمی تواند کمکی کند، باید بیشتر نقش طراحی و برنامه ریزی داشته باشیم، بخش نظارت نیز باید حاکمیتی باشد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در بخش آموزش و مهارت آفرینی باید همه به سطحی برسیم که بتوانیم به یکدیگر کمک کنیم، در خصوص قوانین غیر مهاجم نیز باید به نحو مطلوبی عمل کنیم، باید قوانین غیر معارض و مسئولانه باشد، سومین موضوع نیز نقش فعال بخش خصوصی است، بخش خصوصی نیز بی نقص نیست یک جاهایی کارهایی می کنند که انتظار نیست، بخش خصوصی باید مسئولانه تر ورود کند، همچنین در بخش زنجیره تامین باید صفر تا صد کار را دید چراکه نمی توان به جواب مطلوب رسید در بخش نظارت نیز باید مسئولان و بخش خصوصی فعال تر عمل کنند.

وی عنوان کرد: هیچ نظارتی در بخش فضای مجازی نیست، اگر در این حوزه ها نتوانیم دقیق عمل کنیم به مشکل بر می خوریم، در واقع اگر به درستی به آن عمل نکنیم انتظار پیشرفت را نباید داشت.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۶:۴۴

شناسه خبر: 101963

مطالب مرتبط :
گوشی هوشمند

اپلیکیشن گوشی هوشمند خطر ژنتیکی شما را برای بیماری قلبی محاسبه می کند

یک تیم تحقیقاتی اسکریپس با همکاری محقق ایرانی خود اپلیکیشنی برای گوشی‌های هوشمند ایجاد کردند که می‌تواند خطر ژنتیکی کاربران برای بیماری عروق کرونر (CAD ) را محاسبه کند

پارس کارن موفق به تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شد

موفقیتی دیگر برای عضو مرکز رشد فناور نخبگان پارک فناوری پردیس؛

پارس کارن موفق به تولید سامانه‌های هوشمندسازی و مدیریت از راه دور شد

سامانه گلخانه هوشمند پارس کارن از طریق همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا (هوشمندسازی)، در بهینه و خودکارسازی کشت محصولات تحول بسیار خوبی در کشاورزی به وجود آورده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب