معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

ایجاد خانه‌های خلاق حلقه ارتباط آموزش و پرورش با پارک فناوری پردیس

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بازدید از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ گفت: درصدد هستیم تا با ایجاد خانه‌های خلاق در مدارس ارتباط مستمر را با پارک فناوری پردیس داشته باشیم و از تجربیات آنان در حوزه نوآوری استفاده کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محمد مهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با حضور در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.

وی با قدردانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به خاطر ایجاد بخش مخصوص کودک و نوجوان در نمایشگاه اینوتکس گفت: امیدواریم بخش کودک و نوجوان در دوره‌های بعدی مورد توجه بیشتری قرار گیرد تا دانش آموزان و مدارس از این ظرفیت ایجاد شده بهره‌مند شوند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: رویکردهای نوآوری اگر با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نرم افزاری و تلفیق شود می‌تواند در راستای نوآوری‌های آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

کاظمی تصریح کرد: درصدد هستیم تا با ایجاد خانه‌های خلاق در مدارس ارتباط مستمر را با پارک فناوری پردیس داشته باشیم و از تجربیات آنان در حوزه نوآوری استفاده کنیم.

در ادامه مسعود زمانی معاون نوآوری و توسعه زیست بوم فناپ ضمن بازدید از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ با اشاره به آینده کسب و‌ کارهای نو گفت: برای حفظ کسب و کارهای نو و فناوری محور افراد باید سبد سرمایه‌گذاری متنوعی را در نظر بگیرند و تمام تخم‌مرغ‌ها را در یک سبد نچینند.

زمانی توضیح داد: مدیران کسب و کارهای نوپا و کسانی که قصد دارند در این حوزه فعالیت داشته باشند باید بزرگ بیاندیشند و کوچک شروع کنند.

وی بیان کرد: فعالان کسب و کارهای نوپا باید در بلند مدت و برای آینده راهکارهایی در نظر بگیرند که ارزان شکست بخورند. زمانی می‌توانیم بگوییم که یک فناوری موفق است که استراتژی و نوآوری داشته باشد چون عدم برنامه‌ریزی و چشم‌انداز، کسب و کار را با شکست مواجه می‌کند.

زمانی بیان کرد: آنتوان دوسنت اگزوپری معتقد است اگر می‌خواهید یک کشتی بسازید، مردم را به سراغ بریدن درختان نفرستید و به آنها دستور ندهید وظیفه محول نکنید بلکه فقط به آنها اشتیاق به عظمت بی‌پایان دریا را بیاموزید. 

در پایان شاهین حقی، یک کارشناس فناوری در پنل دوم با محوریت علوم پایه و فناوری گفت: برای شروع کسب و کار باید به این سوال پاسخ دهیم که چه کارهایی موفقیتش بیشتر است چرا که تجربه نشان داده در انقلاب اول بهبود کیفیت زندگی در اولویت قرار داشته و در انقلاب دوم نیز الکتریسیته و تولید انبوه در اولویت قرار گرفته است‌.

وی افزود: در انقلاب سوم تولید منعطف میکرو الکترونیک‌ها مورد توجه بود اما در انقلاب چهارم سیستم سایبر و فیزیکی مورد توجه است.

انتهای پیام/ زهرا نظیمی 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴:۱۹

شناسه خبر: 101979

مطالب مرتبط :
اختتامیه و معرفی برگزیدگان رویدادهای اینوتکس یازدهم

در آخرین روز اینوتکس ۲۰۲۲؛

اختتامیه و معرفی برگزیدگان رویدادهای اینوتکس یازدهم

اختتامیه یازدهمین رویداد اینوتکس ۲۰۲۲ در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

حفاظت از داده‌ها زمینه ساز گسترش کسب و کارهای داده‌بنیان

در حاشیه رویداد نکستیشن مطرح شد؛

حفاظت از داده‌ها زمینه ساز گسترش کسب و کارهای داده‌بنیان

عضو هیئت علمی دانشگاه بهشتی در رویداد G-forum با موضوع حفاظت از داده در حکمرانی در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ گفت: حفاظت از داده‌های شخصی به جریان آزاد داده‌ها و تجارت در قالب کسب‌ و کارهای داده‌بنیان منجر می‌شود.

تعامل بخش خصوصی و دولتی راهشگای مشکلات کشور است

در رویداد استیج نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ مطرح شد؛

تعامل بخش خصوصی و دولتی راهشگای مشکلات کشور است

رئیس پارک فناوری پردیس در رویداد استیج اینوتکس ۲۰۲۲ با اشاره به اهمیت تعامل بین بخش خصوصی دولتی بیان کرد: امروز اهمیت سیاست اقتصادی در حوزه کارآفرینی نمود بسیاری پیدا کرده و پیشبرد این موضوع مهم نیاز به تعامل بخش خصوصی و دولتی دارد.

راه کارهای فناوری برای صنعت در اینوتکس ۲۰۲۱

راه‌کارهای فناوری برای صنعت در اینوتکس ۲۰۲۱

رویداد ارائه‌ نیازهای فناورانه با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران برگزار می شود.

امتحان

گزارش/

پاسخ معاون آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به دغدغه خانواده‌ ها/غربالگری دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در زمان برگزاری امتحانات

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضدعفونی مدارس حوزه امتحانی دانش آموزان گفت: مربیان بهداشت در محل برگزاری امتحانات نیز حضور دارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب