رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان ؛

دانشگاه بوعلی به مرکز R&D شرکت های فناور دانشگاه های کشور تبدیل می‌شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا بابیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه (R&D) در دانشگاه بوعلی سینا با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انعقاد شده است، گفت: دانشگاه بوعلی به مرکز R&D شرکت‌های فناور دانشگاه‌های کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان، حسین رضوان پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هدف اصلی دانشگاه بوعلی خدمت به جامعه است، گفت: باید نیاز های جامعه را به موقع شناسایی و برای برآورده شدن آن ها برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف دانشگاه بوعلی سینا تربیت نیروی انسانی متخصص، متعهد و متدین برای جامعه و نظام اسلامی است،  تصریح کرد: دانشگاه در حوزه فرهنگی پیشگام است و باید در تربیت نیروها اثرگذار باشد.

رضوان ادامه داد: در حوزه تعاملات فرهنگی با سایر کشورها برنامه ریزی های خاصی برای جذب دانشجوی خارجی از کشور های آسیای میانه، قفقاز، حوزه مقاومت عراق، سوریه، افغانستان و پاکستان صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه به دنبال تشکیل و تقویت شرکت های فناور و دانش بنیان است، افزود: نام گذاری سال توسط رهبر انقلاب به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین» باعث خوشحالی ما شده است چراکه سال گذشته در حوزه دانش بنیان اقدامات خوب و موثری داشتیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه با تقویت مرکز رشد به فعالیت خود ادامه می دهد، گفت: یک مرکز شتابدهی نیز از قبل طراحی شده است که پیش بینی می کنیم  این پروژه تا اوایل خرداد ماه آماده شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان از امضای تفاهم نامه برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه (R&D)  در دانشگاه بوعلی سینا با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و افزود: با  تشکیل این عرصه فناوری در دانشگاه، این مرکز به عنوان مرکز تحقیق و توسعه (R&D)  منطقه غرب کشور مطرح می‌شود.

رضوان با اشاره به اینکه رسانه ها باید صدای دانشگاه را به گوش صنعت برسانند، یادآور شد: در کشور اگر فعالان عرصه صنعت به دنبال دانشگاه بیایند می توان به پیشرفت صنعت با کمک دانشگاه امیدوار بود.

وی ادامه داد: در استان همدان ارتباط با صنعت در حوزه‌های دفاعی، کشاورزی و سایر صنایع وجود دارد و دانشگاه با تمام توان آمادگی ورود در حوزه های مختلف صنعت را دارد.

وی یکی از مشکلات اساسی دانشگاه بوعلی سینا را خوابگاه دانشجویی دانست و گفت: مشکل خوابگاه در سایر استان های کشور نیز هست اما با شیوع کرونا این مشکل در همدان بیش از سایر کشورها بود چراکه خوابگاه های خصوصی تغییر وضعیت دادند و پس از بازگشایی حضوری دانشگاه امکان اسکان به دانشجویان به سختی انجام شد.

رضوان با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی برای رفع مشکل خوابگاه های دانشجویی به کمک دانشگاه آمده است عنواان  کرد: قرار است خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۶هزار و ۲۰۰ متر توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی و یک بلوک خوابگاه نیز توسط خیرین احداث شود.

وی با اشاره به اینکه طبق قوانین دانشگاه، استفاده از دخانیات توسط دانشجویان ممنوع است، افزود: اگر دانشجویی حتی از سیگار استفاده کند طبق قانون از دریافت خدمات رفاهی محروم می شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان عنوان  کرد:  در دانشگاه بوعلی سینا ۶ نفر از ۴۶۲ عضو هیئت علمی دانشگاه جز دانشمندان یک درصد دنیا هستند و ۱۶ عضو هیئت علمی نیز جز دانشمندان دو درصد دنیا می باشند.

 

خبرنگار/ پروین قادری دانشمند

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵:۲۰

شناسه خبر: 101982

مطالب مرتبط :
بداغی

در گفت و گو با فعال حوزه دانش بنیان مطرح شد؛

جلوگیری از خروج ارز با ساخت جلیقه ضدگلوله در همدان/ شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای نیازهای کشور گام بردارند

مدیر شرکت دانش‌بنیان «میرانکو پارس» بابیان اینکه ساخت جلیقه ضدگلوله خروج ارز از کشور را کاهش داد، گفت: جلیقه ساخته‌شده ازنظر قیمت ۵۰ تا ۵۷ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است و با ساخت هر جلیقه حدود ۴۲۰ دلار از خروج ارز جلوگیری می‌شود.

برگزاری اولین گردهمایی«اقتصاد دانش بنیان، دارایی‌های فکری، ارزش‌گذاری/ برترین‌ها با ۱۳دستاورد تجلیل شدند

توسط انجمن شرکت‌های دانش بنیان استان اصفهان- کمیته برند، مالکیت فکری و ارزش‌گذاری دارایی نامشهود؛

برگزاری اولین گردهمایی«اقتصاد دانش بنیان، دارایی‌های فکری، ارزش‌گذاری/ برترین‌ها با ۱۳دستاورد تجلیل شدند

شامگاه امروز برترین‌ها گردهمایی «اقتصاد دانش بنیان، دارایی‌های فکری، ارزش‌گذاری در سه بخش‌ مالکیت فکری شرکت‌های فناور، مدیریت و توسعه برند شرکت‌های فناور، جوان‌ترین مخترعان و نوآوران و در بخش اجرایی و داوری تجلیل شدند، برترین‌های این گردهمایی در مجموع ۱۳ عنوان اختراع یا فعالیت را ارائه کردند.

عدم رغبت تا رقابت بانک‌ها در موضوع دانش بنیان طی ده سال/ ارزش دارایی‌های نامشهود را با دارایی مشهود عوض نمی‌کنم

دستیار ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:

عدم رغبت تا رقابت بانک‌ها در موضوع دانش بنیان/ ارزش دارایی‌های نامشهود را با دارایی مشهود عوض نمی‌کنم

علیرضا دلیری با بیان این که بانک‌ها حدود ۱۰ سال پیش هیچ رغبتی برای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان نداشتند اما الان بانک‌ها مرتبا برای سرمایه‌گذاری رقابت می‌کنند و فضای کشورعوض شده است، گفت: من هرگز ارزش دارایی نامشهود مثل دیجی کالا و کافه بازار و شرکت‌هایی از این دست را با شرکت‌های غول مثل پتروشیمی عوض نمی‌کنم.

قربانی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان:

سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان بابیان اینکه سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد، گفت: دولت برای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه تلاش می‌کند.

اقتصاد

اقتصاد دانش بنیان و اهمیت آن در پیشبرد اقتصاد کشور

در یک اقتصاد مبتنی بر دانش، گسترش دانش و مهارت‌ها به نوآوری منجر می‌شود که این خود، سبب افزایش بهره‌وری، افزایش درآمدها و کاهش تورم و بیکاری خواهد شد.

مومنی

در راستای تحقق شعار سال؛

دانشگاه صنعتی و بسیج علمی استان همدان تفاهم‌نامه امضا کردند

رئیس دانشگاه صنعتی همدان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین دانشگاه صنعتی همدان و بسیج علمی استان، گفت: دانشجویانی که دارای ایده و ذهن خلاق هستند به آزمایشگاه و کارگاه‌های مجهز نیاز دارند تا ایده‌های خود را به نمونه‌های اولیه تبدیل کنند که این نیاز با همکاری سپاه پاسخ داده خواهد شد.

خمیردندان البودنت

گزارش تصویری؛

گذری بر آزمایشگاه مخترع خمیردندان ۱۰۰درصد گیاهی در همدان

تولیدکننده و مخترع همدانی با تلاش‌های شبانه‌روزی جاده سنگلاخ تولید را در نوردیده و خمیردندانی کاملاً طبیعی بدون ذره‌ای ماده شیمیایی که مشابه داخلی و خارجی ندارد تولید کرده است.

حمل رایگان متوفی از هر نقطه شهر به آرامستان باغ رضوان، با شماره تلفن ۱۵۳۰

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اعلام کرد:

حمل رایگان متوفی از هر نقطه شهر به آرامستان باغ رضوان، با شماره تلفن ۱۵۳۰

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان گفت: با هدف تکریم ارباب رجوع و نرم افزاری شدن خدمات آرامستان‌ها، اعزام خودروهای حمل متوفی به آرامستان باغ رضوان، در ساعات مختلف شبانه روز، از طریق تماس با سامانه تلفنی ۱۵۳۰ امکان پذیر است.

کارگاه آموزشی فضای مجازی؛ از آسیب اخلاقی تا امکان رشد

۱۳ تیر برگزار می شود

کارگاه آموزشی فضای مجازی؛ از آسیب اخلاقی تا امکان رشد

کارگاه آموزشی فرصت‌ها و آسیب‌های فضای مجازی از دیدگاه روانشناسی به روز یکشنبه ۱۳ تیر برگزار می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب