معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان:

سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان بابیان اینکه سامانه «نان» پژوهش‌های علمی را با نیاز صنعت کشور پیوند می‌دهد، گفت: دولت برای ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه تلاش می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان، آرش قربانی پیش از ظهر چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران بابیان اینکه در هر ترم ۱۰ هزار واحد درسی در دانشگاه بوعلی سینا ارائه می‌شود، گفت: شروع حضوری برگزاری کلاس چالش‌هایی به دنبال داشت اما کلاس‌ها به‌طور منظم برگزار شد و امتحانات نیز حضوری انجام می‌شود.

 قربانی ادامه داد: دانشگاه بوعلی سینا حدود ۱۱ هزار دانشجوی فعال دارد که ۸۲۰ نفر دانشجوی دکتری، ۲ هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد، هفت هزار و ۵۰۰ نفر دانشجوی کارشناسی و ۵۰ نفر دانشجوی کاردانی هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دولت‌های گذشته رابطه صنعت و دانشگاه در حد شعار بوده است، افزود:  دولت جدید با راه‌اندازی سامانه «نان» که به معنی «نظام ایده‌ها و نیازها» است تلاش می‌کند تا حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه را از بین ببرد‌.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا همدان بابیان اینکه همه ارگان‌ها، شرکت‌ها و صنایع موظف‌اند نیازهای خود را در سامانه «نان» قرار دهند؛ گفت: اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز باید ایده‌های خود را برای رفع نیازهای صنایع در این سامانه قرار دهند.

وی بابیان اینکه سامانه «نان» باهدف کاربردی کردن تحقیقات علمی و ارتباط منسجم میان صنایع و پژوهشگران راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: با این بانک اطلاعاتی متمرکز زنجیره پژوهش فناوری و نوآوری تکمیل‌شده و با هدفمند و نیاز محوری کردن بخش مهمی از فعالیت‌های پژوهشی در جهت رفع نیازها کشور در مسیر توسعه همه‌جانبه علمی قرار خواهد گرفت.

قربانی دانشگاه بوعلی سینا همدان را یکی از پایه‌های اجرای این طرح دانست و عنوان کرد: دانشگاه بوعلی سینا با وزارت خانه ارتباط تنگاتنگی دارد و در پیشبرد این طرح فعال است.

وی در پایان بابیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند پژوهش‌های دانشگاهی باید تقاضامحور شوند، گفت: تولیدات علمی در استان همدان بالاتر از میانگین کشوری است که البته بازهم با ایده ال مدیریتی دانشگاه فاصله دارد.

 

خبرنگار/ پروین قادری

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴:۳۲

شناسه خبر: 101987

مطالب مرتبط :
بداغی

در گفت و گو با فعال حوزه دانش بنیان مطرح شد؛

جلوگیری از خروج ارز با ساخت جلیقه ضدگلوله در همدان/ شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای نیازهای کشور گام بردارند

مدیر شرکت دانش‌بنیان «میرانکو پارس» بابیان اینکه ساخت جلیقه ضدگلوله خروج ارز از کشور را کاهش داد، گفت: جلیقه ساخته‌شده ازنظر قیمت ۵۰ تا ۵۷ درصد ارزان‌تر از نمونه خارجی است و با ساخت هر جلیقه حدود ۴۲۰ دلار از خروج ارز جلوگیری می‌شود.

رضوان

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان ؛

دانشگاه بوعلی به مرکز R&D شرکت های فناور دانشگاه های کشور تبدیل می‌شود.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا بابیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه (R&D) در دانشگاه بوعلی سینا با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انعقاد شده است، گفت: دانشگاه بوعلی به مرکز R&D شرکت‌های فناور دانشگاه‌های کشور تبدیل می‌شود.

۱

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قد س گیلان:

رسالت بسیج علمی تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است / ضرورت حمایت از نخبگان و طرح‌ها و ایده‌های فناورانه

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه رسالت بسیج علمی تسهیل‌گری فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان است، حمایت از نخبگان و طرح‌ها و ایده‌های فناورانه را ضروری دانست.

اینوتکس ۲۰۲۲ میزبان برگزاری ۴ رویداد تخصصی ریورس پیچ خواهد بود

با هدف حل چالش‌های صنعت به کمک کارآفرینان و فناوران داخلی؛

اینوتکس ۲۰۲۲ میزبان برگزاری ۴ رویداد تخصصی ریورس پیچ خواهد بود

همزمان با برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس ۲۰۲۲) در پارک فناوری پردیس، ۴ رویداد تخصصی ریورس پیچ در حوزه‌های هلال احمر، صنایع معدنی و سنگ آهن، صنعت نفت و صنعت مواد غذایی برگزار می‌شود.

ایجاد حلقه های کارآفرینی در کارآفرینی

ایجاد حلقه های کارآفرینی در کارآفرینی

منصور کنعانی، مدیر مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه شیراز گفت: حلقه های لازم کارآفرینی با ایجاد حلقه های توسعه دانش بنیان با توجه به اکوسیستم فارس ایجاد شده و مرکز نوآوری و تخصصی ایده ها به عنوان مرکز تولد ایده ها و تفکرات دانش بنیان در حوزه علوم انسانی در ۲ الی گذشته ایجاد شده و سپس حلقه شتاب دهنده، ایده ها و تیم ها به سمت نیاز جامعه و متناسب با بازار هدایت می شوند .

مهندس

عضو نظام مهندسی ساختمان مازندران خبر داد:

دریافت حقوق ۴۸ میلیونی عضو هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان مازندران/رسوب ۳۵ میلیارد تومان پول اعضای نظام مهندسی در بانک‌های مازندران

عضو نظام مهندسی ساختمان مازندران با اعلام اینکه یکی از اعضای نظام مهندسی ساختمان مازندران در تیرماه ۴۸ میلیون تومان دریافتی داشته است، انتظار داریم سازمان‌های نظارتی در این حوزه ورود پیدا کنند.

۱

حمایت از دانش آموزان باید در اولویت قرار گیرد

حمایت از دانش آموزان با استعداد نقش بسیار گسترده ای در آینده دانش آموز دارد

خبرگزاری سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان کردستان در دیداری با سرهنگ صمدی رئیس سابق سازمان به بررسی عوامل موثر در یاری رسانی به افراد با استعداد استان و نمو سایر اهداف سازمان پرداختند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب