رونمایی از پرینتر سه بعدی جدید شرکت آی دیزاین در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲

شرکت آی دیزاین که در زمینه تولید پرینترهای سه بعدی فعالیت می‌کند، در دومین روز از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲، از پرینتر سه بعدی خود با نام vandar ۳۵۰ pro رونمایی کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ در ابتدای رونمایی از پرینتر سه بعدی vandar 350 pro که در هاب رسانه اینوتکس برگزار شد، مدیر عامل مجموعه آی دیزاین، امیرحسین محمودی در خصوص تولید و روند تحقیق و توسعه این محصول بیان کرد: با توجه به اندازه بازار تولید در ایران که ۸۰ هزار می‌باشد و اندازه بازار نمونه سازی که ۵۰۰ است، تصمیم گرفتیم این دستگاه را با هدف ورود به بازار تولید کنیم.

امیرحسین محمودی ادامه داد: ما در ابتدا کار خود را با ساخت دستگاه پرینتر SLS شروع کردیم که به دلیل عدم آشنایی و هم‌خوانی با بازار موفق نبود، لذا مجددا با آگاهی و دیدگاهی متفاوت به بازار ورود کردیم.

وی تاکید کرد: پرینتر vandar 350 pro با هدف برداشتن دو مانع به وجود آمد، اول قطعه‌ای که بر پایه نیازهای صنعتی و بسیار گران بود، دوم قطعاتی که ارزان بودند و از خواص لازم برای صنعت برخوردار نبودند.

امیرحسین محمودی در مورد مزیت رقابتی این دستگاه اینگونه توضیح داد: طبق تحقیقات ما این دستگاه نمونه داخلی ندارد و در خارج نیز به صورت محدودی تنها در کشورهایی نظیر، اسپانیا، آمریکا، چین و لهستان موجود است.

مدیر عامل شرکت آی دیزاین، محفظه بسته هیتردار، جهت تنظیم مستقل دمای محفظه؛ پرینت بدون تاب قطعات بزرگ، از پلیمرهای مهندسی abs, hips, asa و... ؛ سیستم هد ۲ نازل مجهز به مکانیزم بالا و پایین رونده؛ عمر بالای مکانیزم‌ها، به دلیل خارج بودن از محفظه گرم؛ قابلیت اطمینان بسیار بالا؛ مجهز به اکسترودر dual drive؛ میز cnc مجهز به ریل و واگن و بال اسکرو؛ هیتر سطح ساخت با طراحی منحصر به فرد جهت یکنواختی دمای سطح و برد کنترلر ۳۲ بیتی را مشخصات پرینتر سه بعدی vandar 350 pro برشمرد و افزود: برنامه ما در آینده ان‌شاءالله ورود به بازار جهانی است. 

کاربردهای این دستگاه عمدتا پزشکی در زمینه ایمپلنت و گایل‌های جراحی می‌باشد.

گفتنی است در پایان این رویداد قرارداد توافقی فروش این محصول با دانشگاه شریف با حضور امیرحسین محمودی مدیرعامل آی دیزاین و دکتر عبداللهی مدیر آزمایشگاه ساخت افزودنی دانشگاه شریف به امضا رسید. 

انتهای پیام/ زهرا نظیمی

زمان انتشار: شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۸:۳۱

شناسه خبر: 101997

مطالب مرتبط :
شعار سال حل کننده بسیاری از مشکلات کلان کشور است

رئیس خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه:

شعار سال حل کننده بسیاری از مشکلات کلان کشور است

رئیس خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه در بازدید از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ گفت: رهبری با ملاحظات و دقت نظری که داشتند شعار سال را به عنوان راه حل کلان کشور مطرح کردند و قطعاً مسئله‌ای که تشخیص داده شده و راه حلی که ارائه شده به نوعی می‌تواند حل‌کننده بسیاری از مسائل و مشکلات کشور باشد.

توسعه اقتصاد دانش‌بنیان راه مقابله با اقتصاد سنتی و نفت گراست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

توسعه اقتصاد دانش‌بنیان راه مقابله با اقتصاد سنتی و نفت گراست

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری اینوتکس ۲۰۲۲ با اشاره به کنترل بیماری کرونا توسط دانش و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: توسعه اقتصاد دانش بنیان راه مقابله با اقتصاد سنتی و نفت گراست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب