در سومین روز از اینوتکس ۲۰۲۲؛

استارتاپ حوزه حمل و نقل هوایی با نام کارگونت رونمایی شد

پلتفرم کارگونت با حضور هادی افشاری بنیانگذار و محمدرضا حقیقی هم بنیانگذار استارتاپ کارگونت در هاب رسانه اینوتکس ۲۰۲۲ رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محمدرضا حقیقی هم بنیانگذار استارتاپ کارگونت در حاشیه رونمایی این پلتفرم بیان کرد: با توجه به سابقه ۱۰ ساله افراد تیم ما و نیاز بازار، این کمبود را احساس کردیم که در این حوزه محصول خود را راه اندازی کنیم، چرا که در استارتاپ ما مشتری قادر است با آگاهی از قیمت‌ها و مقایسه آن با دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات، نیاز خود را برطرف کند.

هم بنیانگذار استارتاپ کارگونت در مورد مخاطبین کسب و کار خود گفت: کارگونت ماهیت تجاری و اطلاع رسانی دارد و افراد هم به دلیل تسریع در فرآیند حمل بار می‌توانند از آن استفاده کنند.

حقیقی در مورد روند فعالیت کارگونت اضافه کرد: به طور کلی محموله هر زمان بخواهد صادر یا خارج  شود، نیاز به اخذ مجوز گمرک دارد، پس از آن ما صاحب بار را با شرکتی که GSA  ایرلاین‌ها است متصل می‌کنیم تا روند کار به انجام برسد.

وی در مورد حجم بازار خود اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ حجم کل فروش بازار هوایی ایران آن هم در دوران پاندمی کرونا ۲۱ هزار میلیارد تومان و فروش سرویس‌های لازم برای انجام این فرایند بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان بود، ما نیز با توجه به بکر بودن این حوزه به آن ورود پیدا کردیم.

هادی افشاری بنیانگذار مارگونت در تکمیل صحبت‌های حقیقی اضافه کرد: با توجه به اینکه ما اکنون کسب و کار داخلی را در این حوزه نداریم، بزرگترین چالش ما این است که این بازار را از سنتی به آنلاین تبدیل کنیم به گونه‌ای که بازیگران سنتی نیز از روند این فرایند سود حاصل کنند.

افشاری در خصوص بازار کارگونت بیان کرد: بازار کسب و کار ما در دو جهت فعال است، اول مشتریانی که به دنبال ارسال بار خود هستند و دوم سرویس دهندگان خدمات حمل بار.

وی تاکید کرد: با وجود یکسری از افراد سودجو که از عدم آگاهی مشتریان سو استفاده می‌کنند و قیمت بالایی را از آنها طلب می‌کنند کسب و کار ما این مزیت را ایجاد می‌کند که از قیمت اصولی سرویس خود مطلع کردند.

افشاری در پایان در مورد مزیت‌های کارگونت اینگونه گفت: ارائه قیمت آنلاین، ارائه قیمت سرویس دهنده، ارائه بستر مورد نیاز حمل و نقل، معرفی سرویس دهندگان، پرداخت آنلاین و پیگیری آنلاین پرداخت از مزیت‌های استارتاپ کارگونت می‌باشد که در سایت این استارتاپ به آدرس https://icargo-net.com قابل دسترسی است.

انتهای پیام

خبرنگار/ ملیحه نظیمی

زمان انتشار: شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱:۲۸

شناسه خبر: 102009

مطالب مرتبط :
بررسی وضعیت آینده صنعت تولید محتوای ایران در اینوتکس ۲۰۲۲

بررسی وضعیت آینده صنعت تولید محتوای ایران در اینوتکس ۲۰۲۲

مدیر مرکز نوآوری ویکست در نمایشگاه اینوتکس گفت: با توجه به رشد چشمگیر پلتفرم‌ها، تولید محتوا مطابق با آنها رشد نکرده که با این شرایط آینده صنعت تولید محتوا بسیار روشن است و ایران نیز در این زمینه جای رشد بسیاری دارد.

شعار سال حل کننده بسیاری از مشکلات کلان کشور است

رئیس خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه:

شعار سال حل کننده بسیاری از مشکلات کلان کشور است

رئیس خانه خلاق و مرکز نوآوری قوه مقننه در بازدید از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ گفت: رهبری با ملاحظات و دقت نظری که داشتند شعار سال را به عنوان راه حل کلان کشور مطرح کردند و قطعاً مسئله‌ای که تشخیص داده شده و راه حلی که ارائه شده به نوعی می‌تواند حل‌کننده بسیاری از مسائل و مشکلات کشور باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب