چهارمین رویداد آموزشی سیکاپ با هدف توسعه فناوری‌های آموزشی برگزار شد

رویداد فناوری‌های آموزشی سیکاپ تحت عنوان "اینوتکسیکاپ" برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ چهارمین رویداد آموزشی سیکاپ با هدف توسعه فناوری‌های آموزشی در اینوتکس ۲۰۲۲ در  بخش‌های دانش‌آموزی، معلمین، نمایشگاهی، پروتوتایپ و رقابت میان استارتاپ‌های آموزشی برگزار شد. 

یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های این رویداد بخش رویداد دانش‌آموزی و معلم برتر بود، به گونه‌ای که افراد پس از ثبت‌نام، گذراندن مراحل منتورینگ و کسب تجربه در سه روز اول نمایشگاه در روز نهایی به رقابت و مسابقه می‌پردازند.

این رقابت در رویداد دانش‌آموزی میان حوزه‌های علوم، ریاضی، زبان، هوش هیجانی و... انجام ‌شد که در نهایت پس از ارائه برای داوران متخصص هر حوزه، افراد برگزیده معرفی شدند. 

رویداد معلم برتر نیز با همین رویکرد شکل گرفت اما رقابت و مسابقه میان معلمان صورت گرفت.

در روز اول این رویداد، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دکتر سورنا ستاری به همراه مشاور معاون علم و فناوری ریاست جمهوری پرویز کرمی از بخش‌های مختلف رویداد آموزشی اینوتکسیکاپ بازدید داشتند.

نشست آشنایی با زیست بوم و صنایع خلاق نیز در دومین روز از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ در قالب اینوتکسیکاپ برگزار شد، در طی این نشست در خصوص خانه‌های خلاق و نوآوری، خدمات، حمایت و صدور گواهی بحث و گفتگو شد. 

در کنار آن، رویداد رقابت استارتاپ‌های آموزشی در حضور اساتید حوزه آموزش یادگیری و کارآفرینی با هدف جذب سرمایه تشکیل شد؛ جهت شرکت در این رویداد بیش از ۳۰ استارتاپ ثبت‌نام کرده که در نهایت تنها ۱۷ استارتاپ به مرحله رقابت رسیدند.

در روزهای بعد نیز، رئیس محترم شبکه آموزش، دکتر علی عبدالعالی از بخش‌های جذاب رویداد اینوتکسیکاپ بازدید کردند.

علاوه بر آن در طول این ۴ روز، بخش پروتوتایپ و نمایشگاهی در سالن ۵ نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ برای بازدیدکنندگان ارائه شد. همچنین در سالن کوآپ، کارگاه‌های نوآوری آموزشی ویژه معلمان اینوتکسیکاپ در حال اجرا بود.

در کنار آن، در سالن پویش دارو، رویداد فیلمساز شو با هدف فراگیری مهارت‌های اولیه فیلمسازی با حضور اساتید مجرب این حوزه در حال برگزاری بود.

سیکاپ، رویدادی آموزشی از جنس تجربه؛

رویداد اینوتکسیکاپ شامل بخش نمایشگاهی و پروتوتایپ است که در آن معلمان، دانش‌آموزان، مراکز اجرایی و آموزشی دارای محصول یا خدمت آموزشی حضور دارند، بخش دیگر آن به صورت رویدادی است که در دو بخش دانش آموزی و معلم برتر برگزار می‌شود. هدف از برگزاری رویداد دانش‌آموزی کسب تجربه در مسیر ایده تا اجرا برای دانش‌آموزان است که در حوزه‌های علوم، زبان، هوش هیجانی، ریاضی و... ارائه می‌شود. 

بخش رویدادی سیکاپ کاملا تجربه محور بوده و زمینه را برای کسب تجربه دانش‌آموزان فراهم می‌کند، به این صورت که دانش‌آموزان پس ثبت‌نام در چند روز ابتدایی نمایشگاه در زمینه مورد علاقه خود تجربه کسب می‌کنند و در نهایت در روز پایانی در حضور ۵ داور به ارائه و رقابت می‌پردازند.

در همین راستا رقابت دانش آموزی سیکاپ نیز در ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در سالن چند منظوره اینوتکس ۲۰۲۲ اجرا شد. در این رویداد دانش آموزان در حوزه‌های ریاضی، دیجیتال، علوم و زبان در حضور داوران متخصص هر حوزه به رقابت می‌پردازند و رتبه‌های اصلی در استیج نهایی معرفی می‌گردند. 

در بخش رویدادی، در میان معلمان نیز مسابقه برگزار شد، این رویداد که یکی دیگر از بخش‌های اینوتسیکاپ است با عنوان "معلم برتر" شناخته می‌شود.

معلمان پس از ثبت‌نام در این رویداد، در ۳ روز اول نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲ جهت شرکت در مسابقه و ارائه بهتر، منتورینگ و راهنمایی می‌شوند و به دنبال آن در روز آخر تحت عنوان "معلم برتر“ به رقابت و مسابقه می‌پردازند.

انتهای پیام/ ملیحه نظیمی 

زمان انتشار: جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۰:۳۵

شناسه خبر: 102017

مطالب مرتبط :
اینترنت اشیاء خط مقدم هوشمندسازی کشاورزی است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتو تاپ رایان مطرح کرد:

اینترنت اشیاء خط مقدم هوشمندسازی کشاورزی است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پرتو تاپ رایان در با بیان اینکه یک سیستم هوشمند کشاورزی داده محور است، گفت: اینترنت اشیاء خط مقدم فناوری در مزرعه است و هوشمندسازی و اینترنت اشیاء همیشه با هم فعالیت می‌کنند و از یکدیگر جدا نیستند.

اختتامیه و معرفی برگزیدگان رویدادهای اینوتکس یازدهم

در آخرین روز اینوتکس ۲۰۲۲؛

اختتامیه و معرفی برگزیدگان رویدادهای اینوتکس یازدهم

اختتامیه یازدهمین رویداد اینوتکس ۲۰۲۲ در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب