کسب مقام‌های متعدد و جایگاه برتر مسابقات ربوتکس ترکیه شهر آنتالیا توسط شرکت کنندگان ایرانی

مدیر عامل شرکت ایریک رباتیک صدرا تنها نماینده رسمی ربوتکس ایران، گفت: شرکت کنندگان ایرانی مسابقات دانش‌آموزی-دانشجویی ربوتکس ترکیه شهر آنتالیا موفق به کسب مقام‌های متعدد و جایگاه برتر این مسابقات شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مدیر عامل شرکت ایریک رباتیک صدرا تنها نماینده رسمی ربوتکس ایران، گفت: شرکت کنندگان ایرانی مسابقات دانش‌آموزی-دانشجویی ربوتکس ترکیه شهر آنتالیا موفق به کسب مقام‌های متعدد و جایگاه برتر این مسابقات شدند که شامل ۷ مقام اول، ۴ مقام دوم، ۵ مقام سوم،۱۲ مقام فنی و تعداد ۱۶ کاپ است. 

 

 

داوود جعفری در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، با اشاره به این که شرکت ایریک رباتیک صدرا عضو شرکت‌های خلاق پیشبرد در آموزش و تولید محصولات رباتیک دانشآموزی با تجربه فعال 15 ساله در برگزاری مسابقات به برند اریانا کاپ و ربوتکس(Robotex) است، گفت: این شرکت با بیش از 70 نماینده در ایران امسال با پذیرش 84 نفر در قالب 46 تیم در مسابقات ربوتکس ترکیه شهر آنتالیا شرکت کرد.

 مدیر عامل شرکت ایریک رباتیک صدرا با بیان این که شرکت کنندگان از شهرهای اصفهان، شیراز، بوشهر، کرمان، رفسنجان، کرج، بابل و گرگان بودند، خبر داد: شرکت کنندگان موفق به اخذ مقام‌های متعدد و جایگاه برتر این مسابقات شدند.

جعفری در ادامه به تفکیک کسب مقام و جایگاه برتر شرکت کنندگان را  به صورت زیر اعلام کرد:

 

شهر گرگان از آموزشگاه اکادمی در لیگ اختراعات و نوآوری کارآموز محمد پارسا صفریان به سرپرستی آقای محمد حسن صفریان  موفق به کسب رتبه اول مسابقات در رده سنی زیر 12سال شد.

شهر بابل از آموزشگاه فناور در لیگ ربات کاوشگر ابوالفضل طاهری‌پور به سرپرستی داود اکبری بنگر موفق به کسب مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی شد.

 

شهر اصفهان از آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد چیستا رباتیک صدرا 16 نفر در قالب 10 تیم به سرپرستی داود جعفری شرکت کردند و موفق به کسب مقامهای زیر شدند:

لیگ اختراعات و نواوری: رده سنی بالای ۱۲ سال رتبه سوم توسط کارآموزان محمد متین مظفری و محمد صادق یزدانی خوزانی

لیگ ربات کاوشگر: مقام دوم توسط کارآموزان عارف مقدم و امیر حسین الله دادی

لیگ ماموریت ممکن: مقام دوم توسط کارآموزان ابولفضل زهتابی و محمد طه وکیلی

لیگ folkrace بهترین تیم فنی توسط کارآموزان مهدی طاهری و عرفان شفیعی

لیگ ربات مسیریاب رده سنی بالای ۱۲ سال: رتبه سوم توسط کارآموز سینا سلطانی

 

شهر بهبهان از آموزشگاه شهید موسی بهمئی  5 نقر در قالب 4تیم به سرپرستی احمد بهمئی شرکت کردند و موفق به کسب مقام زیر شدند.

  در لیگ  folkrace مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموز پارسا سیاهی

 

شهر شیراز از آموزشگاه آزاد فنی و حرفهای روبیان روبات 12 نقر در قالب 7 تیم به سرپرستی محمد رضا شه مرادی شرکت کردند و موفق به کسب مقامهای زیر شدند:

در لیگ Folkrace کسب مقام دوم توسط کارآموز دانیال معصومی رده سنی زیر 12سال

در لیگ Folkrace کسب مقام دوم توسط کارآموز علیرضا شه مرادی رده سنی بالای 12سال

در لیگ اختراعات و نوآوری کسب مقام برتر توسط کارآموزان مسعود مباشری و علیرضا شه مرادی

در لیگ ربات کاوشگر کسب مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموزان محسن موصلی و حسین بوستانی 

 

شهر کرج از آموزشگاه آزاد فنی و حرفهای آریانا 6 نفر در قالب 6 تیم به سرپرستی رضا محمدی شرکت کردند و موفق به کسب مقامهای زیر شدند:

در لیگ Folkrace کسب مقام اول توسط کارآموزان پارسا عشقی و آرمان بغدادی

در لیگ ماموریت ممکن کسب مقام اول توسط کارآموزان محمد رضا باقری و ادیب تفرجی

در لیگ ربات کاوشگر مقام برتر سوپر لیگ توسط کارآموز مهرشاد گلوند

در لیگ ربات کاوشگر مقام سوم توسط کارآموز پارسا عشقی

در لیگ اختراعات و نوآوری مقام بهترین تیم فنی توسط کارآموز شهریار پورزارع

 

شهر بوشهر و جم از آموزشگاه آزاد فنی حرفهای ویرا افرند سیراف 4 نقر در قالب 4 تیم به سرپرستی محمدشریف شیخی شرکت کردند و موفق به کسب مقام زیر شدند:

در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین طراحی و کار فنی  توسط کارآموز فراز مؤذن

 

شهر سیرجان آموزشگاه آزاد فنی حرفهای رباتیک آریا 4 نقر در قالب 2 تیم به سرپرستی مهرداد بازدار شرکت کردند و موفق به کسب مقامهای زیر شدند:

در لیگ ربات کاوشگر مقام اول توسط کارآموزان امیررضا شاهبداغی و ابوالفضل داوری کرانی

در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین تیم فنی توسط کارآموزان طاها محمودابادی و یوسف صادقی گوغری

 

شهر شهرکرد آموزشگاه آریانا رباتیک شهرکرد 1 نقر در قالب 1 تیم به سرپرستی حسین صادقی شرکت کردند و موفق به کسب مقام زیر شدند:

در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموز سیده یسنا حسینی

 

شهر کرمان از کانون رباتیک کرمان4 نفر در قالب 2 تیم به سرپرستی آقای پیمان پورخالقی شرکت کردند و موفق به کسب مقام‌ زیر شدند:

در لیگ ماموریت ممکن کسب مقام سوم توسط کارآموزان محمد هانی بیدوئی و سهیل فتحی زاده

 

شهر بهارستان از آموزشگاه آزاد فنی حرفه‌ای رایان صنعت 1 نفر در قالب 1 تیم به سرپرستی مهدی مرادی شرکت کردند و موفق به کسب مقام زیر شدند:

در لیگ ربات کاوشگر مقام بهترین طراحی و کار تکنیکی توسط کارآموز پوریا جم جام

 

ربوتکس یک جشنواره رباتیک شامل مسابقات، کنفرانسها، نمایشگاهها، جلسات و کارگاههای آموزشی میباشد که از سال ۲۰۰۱ سازماندهی شده و به بزرگترین جشنواره رباتیک در قاره اروپا تبدیل شده است و کشورهای زیادی از جمله هند، گوآتمالا، افغانستان، نیجریه، مالی، ارمنستان، موناکو، ژاپن، امریکا، آنگولا، یونان، فنلاند، چین، کلمبیا، قبرس و … عضو این رویداد بینالمللی هستند.

عقد تفاهمنامه برگزاری مسابقات جهانی ربوتکس کشور استونی در کشور ایران توسط داود جعفری، مدیر و موسس آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا به عنوان تنها نماینده رسمی ربوتکس ایران با هدف ارتقا اتوماسیون و کارآفرینی از طریق ربات‌ها و دیگر سیستم‌های هوشمند و اعزام تیم‌های دانش‌آموزی و دانشجویی به مسابقات جهانی جهت تبادل دانش و تکنولوژی بین کشور ایران و کشورهای صنعتی دنیا در سال ۱۳۹۶ صورت گرفت.

آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا میزبان برگزاری این مسابقات در کشور ایران بوده و کشورهای عضو ربوتکس اینترنشنال می‌توانند در این مسابقات در کشور ایران حضور یابند. ربوتکس اینترنشنال جایی است که مغزها و دانشها همدیگر را ملاقات میکنند.آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا در شهریور ماه ۱۳۹۷ با ۴ تیم در مسابقات ربوتکس کشور چین شرکت کرده و موفق به اخذ مقام اول لیگ Folkrace رالی ماشینهای هوشمند  و مقام دوم ربات مسیریاب پیشرفته شدند.

 

 

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹:۱۸

شناسه خبر: 102019

مطالب مرتبط :
تشریح راهبردهای بسیج علمی پیرامون شعار سال/ راه‌اندازی دانشگاه جامع انقلاب اسلامی بسیج تا ۸۵۰۰ شرکت دانش بنیان مردم پایه

توسط سردار دکتر رحیمی مطرح شد:

تشریح راهبردهای بسیج علمی پیرامون شعار سال/ راه‌اندازی دانشگاه جامع انقلاب اسلامی بسیج تا ۸۵۰۰ شرکت دانش بنیان مردم پایه

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در اصفهان، دو راهبرد این سازمان در خصوص شعار سال را تدوین و تهیه و ابلاغ نقشه راه بسیج علمی و کمک به خلق فناوری‌های بدیع و نوظهور و هستی آهنگ و شالوده شکن عنوان کرد و گفت: برنامه ۵ ساله در نقشه راه بسیج علمی راه‌اندازی۸۵۰۰ شرکت دانش بنیان مردم پایه است و دانشگاه جامع انقلاب اسلامی بسیج هم در این سال راه‌اندازی شده و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌گیرد.

 ایران قوی تحقق دولت اسلامی با اصل مهم مردم سالاری است/جنبه مردم نهاد علم و دانش ما باید قوی باشد

سردار سلیمانی گفت:

ایران قوی تحقق دولت اسلامی است و اصل مهم مردم سالاری/جنبه مردم نهاد علم و دانش ما باید قوی باشد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در جلسه هم اندیشی با نخبگان بسیج علمی استان اصفهان گفت: ایران قوی تحقق دولت اسلامی است در همه زمینه‌ها و اصل مهم آن مردم سالاری است که مردم نهاد باید کارها انجام گیرد و جنبه مردم نهاد علم و دانش ما باید قوی باشد.

 رقابت حدود ۴۴هزار نفر اصفهانی در آزمون کارشناسی ارشد

رقابت حدود ۴۴هزار نفر اصفهانی در آزمون کارشناسی ارشد

رئیس ستاد آزمون‌های اصفهان از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: در مجموع ۴۳هزار و ۹۰۴ داوطلب در سه روز در استان اصفهان با هم به رقابت می پردازند.

درخشش تیم موت کورت دانشگاه اصفهان در مسابقات بین المللی نورنبرگ

درخشش تیم موت کورت دانشگاه اصفهان در مسابقات بین المللی نورنبرگ

تیم موت کورت دانشگاه اصفهان متشکل از خانم‌ها دیبا اعلمی، شیما علاقمند، مهسا غفاری و علیرضا نیکخواه به مربی‌گری فرزانه اسدی و سرپرستی دکتر سینا اعتزازیان مدرس مدعو حقوق بین‌الملل، در اولین حضور خود در مسابقات نورنبرگ ۲۰۲۲ موفق به صعود به دور شفاهی مسابقات شد.

بلوبری

جلوگیری از زوال عقل با مصرف یک مشت بلوبری در روز

مطالعات دانشمندان نشان دادند که مصرف روزانه بلوبری در میانسالی می تواند خطر زوال شناختی افراد را در سال های آخر زندگی کاهش دهد.

مالکیت فکری

درخشش دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در همایش مالکیت فکری

نخستین همایش گرامیداشت روز جهانی مالکیت فکری به منظور تجلیل از مخترعین و طراحان صنعتی جوان کشور در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی در این رویداد ملی درخشیدند.

مواد آلی

نجفی عنوان کرد:

کسب رتبه Q۱ توسط مجله بین المللی بازیافت مواد آلی در کشاورزی دانشگاه آزاد اصفهان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از کسب جایگاه علمی Q۱ مجله بین‌المللی بازیافت مواد آلی در کشاورزی این واحد دانشگاهی در میان مجلات برتر Scuposخبر داد.

دکتر ستاری

افتتاح مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی با حضور معاون رئیس جمهور

پورنقی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: متراژ پروژه های بهره برداری شده طی امروز ۱۵۰۰ مترمربع می باشد که مبلغ ۹۰ میلیار ریال برای راه اندازی این مرکز رشد هزینه شده است

راه‌اندازی سامانه جامع کریپتو تا پایان خرداد

مشاور سازمان توسعه تجارت خبر داد:

راه‌اندازی سامانه جامع کریپتو تا پایان خرداد

مشاور سازمان توسعه تجارت در رویداد استيج اينوتكس ٢٠٢٢ از راه‌اندازی سامانه جامع کریپتو تا پایان خرداد امسال خبر داد.

نخبگان

ضرورت راه اندازی و تقویت مرکز رشد و پارک علم و فناوری در شهرستان گرمی

جلسه خانه نخبگان علمی بسیج شهرستان گرمی با حضور خبرگان، نخبگان و ایده پردازان بسیجی و اعضای شورای علمی خانه نخبگان گرمی امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در مکان سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان گرمی برگزار شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب