طراحی و ساخت نرم افزار تخمین تحمل مقدار فشار وارده بر لوله تحت EXel

یک نخبه چهارمحالی گفت: این نرم افزار با وارد کردن مشخصات (طول و عرض و عمق خوردگی لوله) و نوع الیاژ استفاده شده در لوله های انتقال گاز مشخص می کند در چه فشاری از هم گسیخته می شود.

هاشم نوروزی هفشجانی نخبه چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: طراحی و ساخت نرم افزار تخمین تحمل مقدار فشار وارد شده بر قسمت خورده لوله و همچنین مطابقت نتیجه این نرم افزار با نتیجه های آزمایش شده بر روی لوله مشخص که در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار داده شد.
 
وی تصریح کرد: این نرم افزار با وارد کردن مشخصات (طول و عرض و عمق خوردگی لوله) و نوع الیاژ استفاده شده در لوله های انتقال گاز مشخص می کند در چه فشاری از هم گسیخته می شود.
 
نوروزی بیان داشت: با دردست داشتن این نرم افزار و وارد کردن مشخصه های قسمت خورد شده لوله نیاز به انجام آزمایش های تحمل مقدار فشار وارد خورده را نداریم،که استفاده از این نرم افزار صرفه جویی در زمان و هزینه را در بر می گیرد.
 
انتهای پیام/
 
خبرنگار/ مرضیه عالی پور هفشجانی

زمان انتشار: شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۹:۰۸

شناسه خبر: 102024

مطالب مرتبط :
سلول

ممانعت از تکثیر ویروس مرزی با استفاده از RNA سنجاق سری مبتنی بر لنتی وکتور

یک ایده پرداز چهارمحالی می گوید: درطرح RNA با استفاده از طراحی و ساخت سه مولکول ShRNA و کلون کردن این سه ساختار در سه پلاسمید لنتی ویروس مجزا تشکیل می شود.

تجویدی

انعقاد تفاهم نامه طرح جهادفناوری شهید فخری زاده فی مابین سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) و پارک علم و فناوری

تفاهم نامه طرح جهادفناوری شهید فخری زاده فی مابین سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) و پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با شعار هرپایگاه مقاومت یک سنگر دانش بنیان به امضا رسید.

طراحی و بهره‌برداری اولین فناوری نرم افزاری ثبت نام غیرحضوری دانشگاه منطبق با الزامات حقوقی

با مدیریت و سرپرستی استاد بسیجی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان؛

طراحی و بهره‌برداری از اولین سامانه ثبت نام غیرحضوری دانشگاه منطبق با الزامات حقوقی

فناوری نرم‌­افزاری «ثبت‌­نام و مدیریت یکپارچه نومتقاضیان (پروژه ثمین)» مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و منطبق با الزامات حقوقی در فضای مجازی برای اولین بار در سطح دانشگاه‌­های کشور به همت «محمدجواد رستگاری از اساتید بسیجی دانشکده فنی شهید مهاجر اصفهان» با همکاری جمعی از دانشجویان جهادگر این دانشگاه طراحی، پیاده‌­سازی و به مرحله بهره‌­برداری رسیده است.

طراحي سلول هاي خورشيدي فوتوولتائيک پروسکايتي پايه کربن با بازدهي ۲۶ درصد توسط محققان دانشگاه اصفهان

توسط محققان دانشگاه اصفهان؛

طراحی سلول‌های خورشیدی فوتوولتائیک پروسکایتی پایه کربن با بازدهی ۲۶ درصد

محققان دانشگاه اصفهان با همکاری گروه های تحقیقاتی از آکادمی علوم چین و دانشگاه کالج لندن موفق به طراحی سلول‌های خورشیدی فوتوولتائیک پروسکایتی پایه کربن با بازدهی ۲۶ درصد شدند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب