ایجاد کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شرکت ها ی دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، جلسه رفع مشکلات و مسائل شرکت های دانش بنیان با حضور جمعی از مسئولین، رئیس کل دادگستری استان و دادستان بجنورد در محل سالن همایش دادسرای بجنورد برگزار شد.

در این جلسه گرمه ای رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: یک صفت ساده به شرکتها اختصاص می دهیم آن هم جوانی است، جوانی کسب و کار و شرکتهای دانش بنیان خراسان شمالی یک مخاطره است.

وی ادامه داد: در این حوزه هنوز به لحاظ اقتصادی ریشه های محکمی ندارند، خراسان شمالی به لحاظ اعتباری و منابع حمایتی نسبت به استانهای دیگر کشور وضعیت مطلوبی ندارد.

در این نشست نمایندگان شرکت های دانش بنیان از دغدغه های خود از جمله ضمانتهای بانکی در مقابل دریافت تسهیلات، نداشتن فضای مناسب برای ایجاد کارگاه تولیدی، نبود حقوقدان برای رفع مسائل حقوقی و قضایی و مشکلات با بخش محیط زیست را بیان کردند.

براتی زاده، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در این جلسه بیان کرد: دستگاه قضایی موظف است در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال که منافع ملی و پیشرفت و آبادانی کشور را به همراه دارد، تلاش کند.

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

وی با بیان اینکه شعبه ویژه برای رسیدگی به مشکلات شرکتهای دانش بنیان تشکیل داده می شود، گفت: از جمله وظایف این کارگروه ایجاد شعبه برای حل مسائل و مشکلات شرکت های دانش بنیان و شورای حل اختلاف برای رفع موانع و مشکلات بر سر راه آنها تشکیل شود و بازدیدهای میدانی به صورت ویژه از این شرکت ها انجام گیرد.

ایلالی دادستان بجنورد در این نشست بیان کرد: محور اقتصادی استان بر مدار کشاورزی و دامپروری می باشد، شرکتهای دانش بنیان باید تلاش کنند تولیدات خود را به سمت ظرفیتهای استان ببرند که از خام فروشی محصولات جلوگیری کنند تا رونق اقتصادی استان را به شکل دانش مدارانه شاهد باشیم.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴:۳۳

شناسه خبر: 102038

مطالب مرتبط :
همایش ملی رویداد ثریا

جلسه پیش رویداد برنامه ملی ثریا در خراسان شمالی

جلسه پیش رویداد برنامه ملی ثریا به همراه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی، معاون ارزیابی و سرمایه گذای شرکت پیشگامان و جمعی از فناوران خراسان شمالی در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید.

همایش ملی رویداد ثریا

جلسه پیش رویداد برنامه ملی ثریا در خراسان شمالی

جلسه پیش رویداد برنامه ملی ثریا به همراه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی، معاون ارزیابی و سرمایه گذای شرکت پیشگامان و جمعی از فناوران خراسان شمالی در محل سالن همایش دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار گردید.

دکتر قربانی

جلسه هم اندیشی مدیران شرکتهای دانش بنیان و رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی

رئیس پارک علم وفناوری خراسان شمالی گفت: ورود به عرصه بازار آزاد و بخش خصوصی تصمیم جسورانه ای است که می توانید با ورود به این عرصه استعدادهای خود را آنگونه که باید به نمایش بگذارید.

تفاهم نامه نیروی انتظامی خراسان شمالی

تفاهم نامه همکاری معاونت علمی-پژوهشی سپاه و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی

جلسه هم اندیشی دو جانبه معاونت علمی-پژوهشی خراسان شمالی و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی با امضای تفاهم نامه دو طرف، برگزار گردید.

دکتر حاتمی

یکی از کارکردهای دانشگاه در کنار پرداختن به مسائل علمی و فرهنگی، پرداختن به نظام مسائل کشور است.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بیان کرد: نگاهی که در سال های اخیر تقویت می شود این است که دانشگاه به سمت حل نظام مسائل کشور برود و صرفا به محلی برای تحصیلات و ارائه مدرک تحصیلی اکتفا نشود؛ بلکه در دانشگاه ها بایستی مسیر حل نظام مسائل صنعت و مسائل استان و کشور در پایان نامه ها و فعالیت های دانشجویان باشد.

فاطمی مقدم سنگ دوطرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما که از اختراعات یکی از نخبگان خراسان شمالی می باشد، جهت کمک به تولید انبوه با سرمایه گذاری موسسه تامین مسکن بسیج و شرکت پیشگامان

ستاری، خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

معاون رئیس جمهور

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با هزینه راه اندازی حدود ۲ میلیارد تومان توسط ستاری، معاون علمی و ناوری رئیس جمهور افتتاح گردید.

کاظمی

۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی از رشد ۵۰ درصدی پذیرش دانشجو در استان خبر داد.

دکتر رحیمی

رئیس سازمان علمی، پژوهشی و فناور بسیج کشور:

یکی از کارهایی که بسیج علمی انجام می دهد متوازن سازی شرکتهای دانش بنیان در سطح کشور است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب