استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، در مصاحبه ای با بیان اینکه خراسان شمالی زیرساخت‌های جوانی دارد گفت: این زیرساخت‌ها به  نسبت سرعت توسعه استان سرعت مناسبی است که از جمله مسائل آن، اتفاق پارک علم و فناوری است که بعد از این سفر توسعه قابل توجهی خواهد داشت.

وی اظهار داشت: اینکه جهت گیری چنان استان نوپایی براساس توسعه نیروی انسانی باشد، باید دانش، خلاقیت و نوآوری، موتور محرک این استان گردد.

ستاری بیان کرد: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: آن چیزی که مهم است زیست بوم کارآفرینی است که باید توسعه پیدا کند تا کارآفرینان بتوانند به منابع مالی نیز دسترسی مناسبی داشته باشند.

ستاری اظهار داشت: صندوق پژوهش فناوری استان یک صندوق بسیار نوپا است که کمتر از دو سال تاسیس شده، ولی در همین دو سال رشد قابل توجهی دارد.

معاون رئیس جمهور اعلام کرد: منابع صندوق نوآوری و بانک‌های استان وجود دارند که همه در خدمت حوزه دانش بنیان می‌باشند.

وی همچنین افزود: ما حدود 6700 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که فروش شرکت‌ها در سال گذشته حدود 300 هزار میلیارد تومان بوده و 400 هزار شغل مستقیم ایجاد شده است.

در پایان ستاری خاطرنشان کرد: میزان بودجه نسبت به امسال 30 درصد رشد داشته و ما منابعی جدیدی رو ایجاد کرده ایم که پارک‌های فناور بتوانند از این منابع مالی برای پیشرفت و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱:۱۹

شناسه خبر: 102041

مطالب مرتبط :
پارک ۱

بازدید اجتماعات نخبگانی از پارک علم و فناوری استان البرز

در راستای هفته بسیج و جشنواره علمی، پژوهشی و اقتصادی البرز قوی، جمعی از اعضای بنیاد نخبگان و اجتماعات نخبگانی استان البرز در روز یکشنبه ۶ آذر از پارک علم و فناوری البرز بازدید به عمل آوردند.

دکتر حاتمی

یکی از کارکردهای دانشگاه در کنار پرداختن به مسائل علمی و فرهنگی، پرداختن به نظام مسائل کشور است.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بیان کرد: نگاهی که در سال های اخیر تقویت می شود این است که دانشگاه به سمت حل نظام مسائل کشور برود و صرفا به محلی برای تحصیلات و ارائه مدرک تحصیلی اکتفا نشود؛ بلکه در دانشگاه ها بایستی مسیر حل نظام مسائل صنعت و مسائل استان و کشور در پایان نامه ها و فعالیت های دانشجویان باشد.

دانشگاه آزاد شیروان

نشست دو جانبه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی و دانشگاه آزاد شیروان

معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی با بیان اینکه سرمایه گذاری با توجه به ایده و طرح گاهاً افزایش دارد، اعلام نمود: در حوزه تسهیلات در خصوص حمایت از طرح های فناورانه و ساخت نمونه اولیه، از محل صندوق سرمایه گذاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت دو ساله داریم که البته در موارد خاص تا ۱۲۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

فاطمی مقدم سنگ دوطرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما که از اختراعات یکی از نخبگان خراسان شمالی می باشد، جهت کمک به تولید انبوه با سرمایه گذاری موسسه تامین مسکن بسیج و شرکت پیشگامان

دانش بنیان

ایجاد کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شرکت ها ی دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

معاون رئیس جمهور

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با هزینه راه اندازی حدود ۲ میلیارد تومان توسط ستاری، معاون علمی و ناوری رئیس جمهور افتتاح گردید.

دکتر ستاری

افتتاح ۳ مرکز رشد شهرستانهای خراسان شمالی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور

نخستین مرکز نوآوری شرق کشور، برای توانمند سازی بانوان در خراسان شمالی افتتاح شد

۱

تولید بیوگاز

تولید بیوگاز به روش بی هوازی با ضایعات آلی

دکتر رحیمی

رئیس سازمان علمی، پژوهشی و فناور بسیج کشور:

یکی از کارهایی که بسیج علمی انجام می دهد متوازن سازی شرکتهای دانش بنیان در سطح کشور است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب