نشست دو جانبه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی و دانشگاه آزاد شیروان

معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی با بیان اینکه سرمایه گذاری با توجه به ایده و طرح گاهاً افزایش دارد، اعلام نمود: در حوزه تسهیلات در خصوص حمایت از طرح های فناورانه و ساخت نمونه اولیه، از محل صندوق سرمایه گذاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت دو ساله داریم که البته در موارد خاص تا ۱۲۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، فواد شکری، رییس دانشگاه آزاد شیروان در نشست دو جانبه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی و دانشگاه آزاد شیروان بیان کرد: واحد دانشگاه شیروان در یک ماه اخیر تقریبا 60 الی 70 دانشجوی کاردانی-کارشناسی و 20 دانشجوی ارشد از شهرستان راز و جرگلان جذب داشته است.

شکری با بیان اینکه بالغ بر 15 میلیارد تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه وجود دارد گفت: مجتمع کارگاهی را به زودی در دانشگاه افتتاح می کنیم که این مجتمع شامل 2 کارگاه عمران، 2 کارگاه برق، کارگاه خیاطی، کارگاه مکانیک خودرو، کارگاه معماری و قالب بندی و کارگاه طلاسازی می باشد.

رئیس دانشگاه آزاد شیروان اعلام کرد: مرکز رشد دانشگاه، یک مرکز پژوهشی است و سعی بر این دارد که پژوهش را به عمل تبدیل کند، در دانشگاه به پژوهشگران اتاقی تعلق می گیرد که بتوانند فعالیت پژوهشی و علمی و همچنین ایده های خود را شروع کنند، در بازه زمانی 9 ماهه اگر بتوانند ایده های خود را به تولید محصول تبدیل کنند، مرکز رشد به شرکت و بعد از آن به شرکت دانش بنیان تبدیل می شود.

هادی محمدزاده، معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی گفت: از رویکردهای معاونت علمی و پژوهشی استان تفاهم نامه همکاری و تعامل با دانشگاه آزاد می باشد و اولین مرکز رشد را در دانشگاه آزاد بجنورد مستقر کردیم که چندین سال است فعالیت می کند، واحدها و هسته هایی داشتیم که به صورت مشترک در مرکز رشد فعالیت داشتند.

وی بیان کرد: معاونت علمی و فناوری سپاه ظرفیت های پژوهشی و فناوری زیادی را دارا می باشد، تعاملات بسیار زیادی با مراکز صنعتی و مراکز علمی دارد.

محمدزاده اظهار داشت: رویکرد فعالیتها در استان هم در حوزه پژوهشی و هم در حوزه فناوری به صورت مسئله محور می باشد.

معاونت علمی و پژوهشی استان گفت: تعداد 5 مرکز رشد در استان وجود دارد، استان مرکز حمایتی برای تکمیل زنجیره علم و فناوری را دارا می باشد که طرح های اولیه را از ایده تا ثروت و تجاری سازی دنبال می کند.

محمدزاده همچنین بیان کرد: علاوه بر ظرفیت معاونت علمی و فناوری، صندوق سرمایه گذاری تحت عنوان صندوق پیشگامان در استان فعالیت دارد که تا سقف یک میلیارد تومان سرمایه گذاری در پروژه ها و گاهاً تا یک و نیم و 2 میلیارد تومان افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری با توجه به ایده و طرح گاهی افزایش دارد، اعلام نمود: در حوزه تسهیلات در خصوص حمایت از طرح های فناورانه و ساخت نمونه اولیه، از محل صندوق تا سقف 60 میلیون تومان تسهیلات 4 درصد با بازپرداخت دو ساله داریم که البته در موارد خاص تا 120 میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

 

 

انتهای پیام

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۴:۴۳

شناسه خبر: 102048

مطالب مرتبط :
کارگاه مدیران مراکز رشد خراسان شمالی

کارگاه آموزشی توانمندسازی مدیران علمی شهرستانها، فرمانده های پایگاه های علمی و مدیران مراکز رشد خراسان شمالی با میزبانی معاونت علمی-پژوهشی سپاه استان برگزار گردید.

هدف اصلی کارگاه، آشنایی مدیران با فرآیند تبدیل علم به فناوری و تبدیل ایده به محصول جهت حمایت بهتر و اصولی تر از نوآوران و فناوران، توانمند سازی علمی مدیران و تسهیل ارائه خدمات به بسیجیان در حوزه فناوری می باشد.

دکتر حاتمی

یکی از کارکردهای دانشگاه در کنار پرداختن به مسائل علمی و فرهنگی، پرداختن به نظام مسائل کشور است.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بیان کرد: نگاهی که در سال های اخیر تقویت می شود این است که دانشگاه به سمت حل نظام مسائل کشور برود و صرفا به محلی برای تحصیلات و ارائه مدرک تحصیلی اکتفا نشود؛ بلکه در دانشگاه ها بایستی مسیر حل نظام مسائل صنعت و مسائل استان و کشور در پایان نامه ها و فعالیت های دانشجویان باشد.

فاطمی مقدم سنگ دوطرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما

بازدید بنیاد تعاون بسیج و معاونت علمی و پژوهشی استان از کارگاه تولید سنگهای سبک دو طرف نما که از اختراعات یکی از نخبگان خراسان شمالی می باشد، جهت کمک به تولید انبوه با سرمایه گذاری موسسه تامین مسکن بسیج و شرکت پیشگامان

ستاری، خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

معاون رئیس جمهور

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با هزینه راه اندازی حدود ۲ میلیارد تومان توسط ستاری، معاون علمی و ناوری رئیس جمهور افتتاح گردید.

کاظمی

۵۰ درصد رشد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد خراسان شمالی

کاظمی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان شمالی از رشد ۵۰ درصدی پذیرش دانشجو در استان خبر داد.

روداد تا ثریا

رویداد تاثریا

نمایشگاه تجاری سازی ایده های فناورانه در مرکز آموزش قند کرج با عنوان رویداد تاثریا افتتاح شد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب