یکی از کارکردهای دانشگاه در کنار پرداختن به مسائل علمی و فرهنگی، پرداختن به نظام مسائل کشور است.

جانشین فرمانده سپاه خراسان شمالی در امور اقشار بیان کرد: نگاهی که در سال های اخیر تقویت می شود این است که دانشگاه به سمت حل نظام مسائل کشور برود و صرفا به محلی برای تحصیلات و ارائه مدرک تحصیلی اکتفا نشود؛ بلکه در دانشگاه ها بایستی مسیر حل نظام مسائل صنعت و مسائل استان و کشور در پایان نامه ها و فعالیت های دانشجویان باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان شمالی، عین الله حاتمی، در جلسه هم اندیشی دانشگاه آزاد شیروان و معاونت علمی و پژوهشی گفت: دانشگاه آزاد شیروان اولین مرکز آموزش عالی استان است که خدمات برجسته ای را به شهرستان شیروان و استان در ابعاد علمی و فرهنگی و اجتماعی ارائه کرده است.           

وی اظهار داشت: یکی از کارکردهای دانشگاه در کنار پرداختن به مسائل علمی و فرهنگی، پرداختن به نظام مسائل کشور است.

حاتمی خاطرنشان کرد: نگاهی که در سال های اخیر تقویت می شود این است که دانشگاه به سمت حل نظام مسائل کشور برود و صرفا به محلی برای تحصیلات و ارائه مدرک تحصیلی اکتفا نشود؛ بلکه در دانشگاه ها بایستی مسیر حل نظام مسائل صنعت و مسائل استان و کشور در پایان نامه ها و فعالیت های دانشجویان باشد.

جانشین فرمانده سپاه استان در امور اقشار با بیان اینکه دانشگاه آزاد شیروان هم در راستای حل نظام مسائل شیروان باید بتواند نقش آفرینی داشته باشد، گفت: نظام مسائل کشور پیچیدگی هایی دارد که آن را از مسیر علم و دانش می توان حل کرد.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد شیروان را به یک دانشگاه نقش آفرین در حل مسائل و مشکلات شهرستان شیروان تبدیل کنید، شما می توانید به عنوان مهم ترین مرکز علمی شهرستان نقش موثری در این مسیر ایفا کنید.

اولویت دارترین مسئله استان در خراسان شمالی و شهرستان شیروان مسئله بیکاری و فقر استف حاتمی با بیان این مسئله گفت: استان ما از نظر فقر دومین استان کشور است و اگر بی توجهی شود، آمارها بالاتر می رود، بنابراین برای حل این مسائل و در حوزه ایجاد شغل و کارآفرین ما آمادگی همکاری با دانشگاه را داریم.

وی همچنین یکی از راهکارها برای ایجاد شغل، شرکتهای دانش بنیان و حوزه های IT دانست و اعلام کرد: شما می توانید به راحتی با سرمایه گذاری و توجه در حوزه IT و هوش مصنوعی به توسعه شهرستان شیروان کمک کنید.

 

 

انتهای پیام 

خبرنگار / سهیلا سعیدی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱:۱۱

شناسه خبر: 102053

مطالب مرتبط :
دکتر قربانی

جلسه هم اندیشی مدیران شرکتهای دانش بنیان و رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی

رئیس پارک علم وفناوری خراسان شمالی گفت: ورود به عرصه بازار آزاد و بخش خصوصی تصمیم جسورانه ای است که می توانید با ورود به این عرصه استعدادهای خود را آنگونه که باید به نمایش بگذارید.

کارگاه مدیران مراکز رشد خراسان شمالی

کارگاه آموزشی توانمندسازی مدیران علمی شهرستانها، فرمانده های پایگاه های علمی و مدیران مراکز رشد خراسان شمالی با میزبانی معاونت علمی-پژوهشی سپاه استان برگزار گردید.

هدف اصلی کارگاه، آشنایی مدیران با فرآیند تبدیل علم به فناوری و تبدیل ایده به محصول جهت حمایت بهتر و اصولی تر از نوآوران و فناوران، توانمند سازی علمی مدیران و تسهیل ارائه خدمات به بسیجیان در حوزه فناوری می باشد.

تفاهم نامه نیروی انتظامی خراسان شمالی

تفاهم نامه همکاری معاونت علمی-پژوهشی سپاه و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی

جلسه هم اندیشی دو جانبه معاونت علمی-پژوهشی خراسان شمالی و دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی با امضای تفاهم نامه دو طرف، برگزار گردید.

دانشگاه آزاد شیروان

نشست دو جانبه معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی و دانشگاه آزاد شیروان

معاونت علمی و پژوهشی خراسان شمالی با بیان اینکه سرمایه گذاری با توجه به ایده و طرح گاهاً افزایش دارد، اعلام نمود: در حوزه تسهیلات در خصوص حمایت از طرح های فناورانه و ساخت نمونه اولیه، از محل صندوق سرمایه گذاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصد با بازپرداخت دو ساله داریم که البته در موارد خاص تا ۱۲۰ میلیون تومان نیز قابل افزایش است.

ستاری، خراسان شمالی

استان خراسان شمالی به واسطه نیروی انسانی خلاق و خوش فکر و با ایجاد زیرساخت‌هایی، توسعه پیدا می کند

ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: استان خراسان شمالی از لحاظ منابع طبیعی، استان شناخته شده ای نیست ولی نیروی انسانی فوق العاده ای دارد که می‌توانیم بخش کشاورزی، معادن و دامداری استان را به واسطه همین نیروی اسانی خلاق و خوش فکر متحول کرده و زیرساخت‌هایی را جهت توسعه استان ایجاد کنیم.

دانش بنیان

ایجاد کارگروه ویژه برای رفع مشکلات شرکت ها ی دانش بنیان

رئیس کل دادگستری استان از ایجاد کارگروه ویژه در تعامل شرکت های دانش بنیان، برای رفع مشکلات آنها از جمله مسائل حقوقی، دریافت تسهیلات، ثبت شرکتها خبر داد.

معاون رئیس جمهور

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شد

مرکز نوآوری پارک علم و فناوری شیروان به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با هزینه راه اندازی حدود ۲ میلیارد تومان توسط ستاری، معاون علمی و ناوری رئیس جمهور افتتاح گردید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب