مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان:

سازمان بسیج علمی، پژوهشی فناوری گیلان با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی سپاه قدس گیلان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد.

سرهنگ پاسدار سید جلیل قاسمی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گیلان، اظهار کرد: به منظور تحقق برنامه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در موضوع علم و پژوهش و به منظور تولید، علم جنبش نهضت نرم افزاری سند تحول بنیادین و سایر اسناد بالا دستی این تفاهم‌نامه فی ما بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان گیلان منعقد می‌گردد.

وی افزود: در این تفاهم‌نامه دو ارگان برای ارتقای همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری تأکید داشتند.

قاسمی هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را ایجاد و ترویج همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دو مجموعه ذکر کرد و گفت: دو طرف متعهد شدند بر اساس رسالت‌ها و مأموریت‌ها امکانات مورد نیاز را در اختیار ذینفعان مجموعه قرار دهند.

وی اجرای طرح‌های علمی، پژوهشی و فناوری مورد نیاز و ارائه هم اندیشی ها، برگزاری دوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، همچنین تبادل اساتید برای انجام امور پژوهشی، ایجاد تسهیلات برای بهره‌گیری متقابل از امکانات و خدمات پژوهشی از جمله موضوعات و محورهای این تفاهم‌نامه ذکر کرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری گیلان با اشاره به زمینه‌های همکاری در انجام فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری بیان کرد: همکاری در حمایت از طرح های مبتکرانه، نوآورانه و خلاق، همکاری در زنجیره ارزش آفرینی ایده تا محصول دانشگاه پایه، همکاری و تبادل امکانات و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی، فنی و زیر ساختی یکدیگر، همکاری در برگزاری سمینارها، دوره‌ها و کارگروه‌های آموزشی، جشنواره‌ها، مسابقات علمی، ایجاد کارگروه بررسی و نظارت بر موضوعات تخصصی مربوط در حیطه جامعه از دیگر مسائلی است که در این تفاهم‌نامه به آن اشاره شد.

قاسمی با اعلام اینکه این تفاهم‌نامه به مدت تفاهم‌نامه سه سال  ضمانت اجرایی دارد، افزود: در صورت تمایل و تداوم فعالیت‌های مشترک و با توافق کتبی طرفین قابل تمدید است.

وی با اشاره به تعهدات دانشگاه عنوان کرد: در اختیار گذاشتن فضا و امکانات برای واحدهای فناور سازمان بسیج علمی بر اساس ضوابط صورت خواهد گرفت به  اشتراک گذاشتن امکانات و تجهیزات آموزشی و پژوهشی شامل کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و اطلاع‌رسانی و همکاری در اجرای همایش‌ها، جشنواره‌ها و مسابقات علمی و نمایشگاه‌ها همچنین ایجاد همکاری‌های مشترک و نقش آفرینی بسیج علمی در اجرای برنامه‌های طرفین، ارائه خدمات مشاوره‌ای، کارآفرینی و آموزشی به جامعه هدف مورد تفاهم، منطبق بر طرح های مشترک پیش رو خواهد بود.

قاسمی در مورد تعهدات سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان گیلان بیان کرد: حمایت از ایده‌های نوآورانه با قابلیت تجاری‌سازی و شرکت در رقابت‌های علمی، ارائه خدمات آموزشی به جامعه هدف مورد تفاهم در قالب واحدهای فناور، ارائه خدمات مشاوره‌ای، کاربردی و آموزشی به جامعه هدف مورد تفاهم، منطبق بر طرح های مشترک پیشرو، برگزاری سمینارها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی رقابت‌های علمی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها، در اختیار قراردادن ظرفیت خانه نخبگان بسیج برای احصا و حل مشکلات طرف تفاهم، در اختیار قرار دادن مراکز رشد بسیج علمی به مبتکران و مخترعین طرف تفاهم را از تعهدات سازمان بسیج علمی نام برد.

انتهای پیام/

طاهره رضاپور

زمان انتشار: جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 102069

مطالب مرتبط :
نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد:

نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است

حق جو گفت: نیازهای مهارتی بیش از آموزش ها است اما بر اساس امکانات ما آموزش های خود را دنبال می کنیم و در این راستا نیز از ظرفیت خیرین استفاده می کنیم.

برگزاری همایش سفیران حجاب در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

همایش سفیران حجاب با حضور مسئولان استانی، اساتید و دانشجویان و پیام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار گردید.

 تشریح مقدمات و اقدامات مهم دانشگاه کاشان در تحقق شعار سال

توسط رئیس دانشگاه کاشان؛

تشریح مقدمات و اقدامات مهم دانشگاه کاشان در تحقق شعار سال

رئیس دانشگاه کاشان در دیدار با محمد باقری رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان و اعضای این سازمان و غلامرضا حسنی مقدم مسئول بسیج اساتید منطقه کاشان مقدمات و اقدامات مهم دانشگاه کاشان در تحقق شعار سال را تشریح کرد.

۱

در گفتو با نخبه علمی بسیج گیلان:

طرح راهبند ستونی الکترومکانیک صدرا بصورت هیدرولیک با ساختار متفاوت

محمد حسن غریب نواز نخبه بسیج علمی گیلان گفت عنوان طرح راهبند ستونی الکترومکانیک صدرا، این طرح در حال حاضر بصورت هیدرولیک وجود دارد اما طرح ایشان با یک ساختار متفاوت اما با همان کارایی طراحی و ساخته شده است.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و پارک فناوری پردیس

در دومین روز نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و پارک فناوری پردیس

به منظور ایجاد یک بستر ایمن، پایدار، به‌روز و کارآمد جهت رفع نیازهای فناورانه و دانش‌بنیان، پارک فناوری پردیس یک تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب امضا کرد.

مدرک گرایی

در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری مطرح شد:

عوامل زیادشدن مدرک گرایی در جامعه امروزی

در گفتگویی با استاد دانشگاه آزاد اسلامی لامرد گروه علوم تربیتی به توضیح پیرامون علل مدرک گرایی در جامعه و راهکارهای آن پرداختیم.

ویژگی حاج قاسم سلیمانی

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت:

۱۸ ویژگی مکتب شهید سلیمانی استخراج شد/مثبت‌اندیشی حاج قاسم، خارج از مرزها را مدیریت می‌کند

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای، در وبینار کشوری «شاخص‌های مکتب فکری شهید سردار حاج قاسم سلیمانی» با تصریح این که ۱۸ ویژگی مکتب شهید سلیمانی به لحاظ منابع علمی و سبک رهبری دینی استخراج شده است، گفت: مثبت‌اندیشی خرد‌ورزانه و مدبرانه حاج قاسمخارج از مرزها را مدیریت می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب