اخبار نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۱

تمدید بخش مجازی کتاب تهران

علی رمضانی، قائم مقام و سخنگوی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،از تمدید دو روزه بخش مجازی نمایشگاه و مجموع فروش هر دو بخش نمایشگاه را ۱۴۰ میلیاد تومان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری، در نهمین نشست خبری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، جمعه (۳۰ اردیبهشت‌ماه) که در سرای ملل برگزار شد علی رمضانی قائم مقام و سخنگوی سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دررابطه با تمدید نمایشگاه کتاب گفت:نمایشگاه کتاب تهران در بخش مجازی تنها دو روز تمدید می‌شود یعنی این بخش از فروش تا پایان ساعت ۲۴ روز دوم خرداد ادامه دارد اما بخش حضوری نمایشگاه بنابر اعلام قبلی ساعت ۲۰ شنبه ۳۱ خرداد، پایان می‌یابد.

قائم مقام سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران در مورد موضوع مختلفی همچون تخفیف نامتعارف برخی از ناشران، در مورد امکانات راهی نمایشگاه، در خصوص حضور کم ناشران خارجی، برگزاری نشست های فرهنگی و لزوم داشتن مجوز برای برگزاری نشست ها، و یارانه مورد اسفاده ناشران مالی مطالبی را عنوان داشت.

علی رمضانی در پایان نیز در رابطه با مجموع فروش کتاب هم در بخش حضوری و هم مجازی اظهار داشت: تاکنون مجموع فروش بخش مجازی و حضوری حدود ۱۴۰ میلیارد تومان بوده است، تاکنون ۲۰۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه فروخته شده که از این میان سهم بخش حضوری ۷۹ میلیارد تومان و سهم بخش مجازی ۶۱ میلیارد تومان بوده است.

به نظر می رسد همین مبالغ نزدیک به هم فروش مجازی و حضوری دلیلی می شود بر این مدعا که فروش بخش مجازی موفق عمل کرده و مردم از این بخش استقبال می کنند. خرید مجازی برای هر فردی مزیت هایی دارد که اصلا قابل کتمان نیست شما می توانید بدون نگرانی از جای پارک که ابتدای دغدغه شما برای حضور در نمایشگاه است یافتن یک نقطه برای استراحت که از اشکالات بخش حضوری است و هنوز متاسفانه رفع نشده است وهمچنین  صرف زمان برای یافتن غرفه مورد نظر،  با خیال آسوده در خانه و یا هر جای  دیگر با چند کلیک ساده کتاب های مورد نظر را انتخاب و به سبد خرید خود بیفزایید و از ارسال رایگان ناشران هم بهره مند شوید.

کسانی که از بخش مجازی نمایشگاه کتاب اقدام به خرید کرده اند  نظر سنجی که شده است همگی بر لذت بخش بودن این نوع از خرید تاکید داشتند و آن را تجربه لذت بخشی می دانستند.

زمان انتشار: شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۲:۵۷

شناسه خبر: 102071

مطالب مرتبط :
خانه کتاب

گزارش مدیرعامل خانه کتاب از عملکرد نمایشگاه مجازی کتاب تهران

گروه موضوعی کودک و نوجوان و آثار تالیفی صدرنشین نمایشگاه مجازی کتاب تهران شدند

استقبال از گروه موضوعی کودک و نوجوان دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بسیار امیدوار کننده است و نشان از توجه والدین به مطالعه فرزندانشان است. بعد از آن کتاب با موضوع ادبیات، علوم اجتماعی، دین و تاریخ و جغرافیا بیشترین میزان فروش را داشته است.

سس

تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب در سال ۹۹ مشخص شد

نمایشگاه سی و سوم کتاب تهران از ۲۶ فروردین تا ۵ اردیبهشت ۹۹ برگزار می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب