امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

تفاهم نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری با تکیه بر تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، امضا شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری ؛  تفاهم نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری استان  چهارمحال و بختیاری با موضوع گسترش همکاری در زمینه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فناوری، استفاده بهینه از امکانات و توانایی های یکدیگر در جهت استقرار ارتباط سازمان یافته بین دانشگاه و پارک به منظور برطرف نمودن نیاز های علمی و اجرایی متقابل، با حضور دکتر احمد کیوانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و دکتر سید حسن نوربخش مدیر گروه کارآفرینی، ارتباط با صنعت و جامعه توسط دکتر یاسر پیرعلی سرپرست دانشگاه شهرکرد و دکتر اسماعیل پیر علی رییس پارک علم و فناوری استان به امضا رسید.

دکتر یاسر پیرعلی سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: شعار تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین که توسط مقام معظم رهبری تعیین شده است، برای مراکز آموزشی و پژوهشی از جمله دانشگاه ها ایجاد تکلیف می کند که بیش از گذشته در این مسیر حرکت کنند و توقع تحقق شعار سال بیش از سایر مراکز، متوجه دانشگاه ها، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری است.

سرپرست دانشگاه شهرکرد ادامه داد: باید تلاش کنیم که در پایان امسال نسبت به سال های گذشته در مباحث تولید و اشتغال دانش بنیان عملکرد خوب و قوی تری داشته باشیم.

دکتر یاسر پیرعلی با اشاره به اینکه استان چهارمحال و بختیاری از آمار بیکاری بالایی برخوردار است، افزود: باید با هم افزایی و استفاده از ظرفیت های دانشگاه و پارک علم و فناوری، منسجم تر و قوی تر عمل کنیم تا منجر به ایجاد اشتغال شود چراکه انتظار ایجاد شغل و راه اندازی کسب و کار برای جوانان بیشتر از سایر ارگان ها متوجه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است.

سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: 40 درصد بیکاران را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند که باید همت مضاعفی به خرج دهیم تا فارغ التحصیلان دانشگاه به سمت فناوری، نوآوری و کارآفرینی حرکت کنند و بدون کسب مهارت از دانشگاه ها فارغ التحصیل نشوند.

دکتر یاسر پیرعلی افزود: همه ما باید با کار جهادی به سمت اشتغال آفرینی برای جوانان پیش برویم و از ظرفیت فناوری استان برای تحقق هرچه بیشتر شعار سال استفاده کنیم.

رییس پارک علم و فناوری استان نیز در این نشست گفت: با توجه به اهمیت فناوری در حوزه وزارت علوم و شکل گیری تشکیلات جدید در این راستا، انتظار می رود ارتباط پارک علم و فناوری با دانشگاه، بیشتر و تنگاتنگ تر شود تا خروجی بیشتری داشته باشند.

دکتر اسماعیل پیرعلی افزود: حوزه معاونت پژوهشی در تحقق این اهداف در دانشگاه ها نقش بیشتر و موثرتری دارد و امیدواریم با همکاری بیش از پیش با معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه بتوانیم از ظرفیت های موجود به ویژه ظرفیت دانشجویی و نیروی انسانی دانشگاه ها حداکثر بهره را ببریم.

رییس پارک علم و فناوری استان با بیان اینکه نباید از انجام کار فرهنگی نیز غافل شویم افزود: کارکردن روی ذهنیت دانشجویان که به سمت کارهای پژوهشی، فناورانه و اشتغال آفرین حرکت کنند تا منجر به ایجاد کسب و کار و درآمد شود، ضروریست و همین ذهنیت باید در اساتید هم شکل گیرد و فرهنگ سازی شود تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی با ایده و در جهت رفع نیاز جامعه و صنعت پایان نامه بنویسند.

تبیین و تدوین حوزه های پژوهشی مشترک بین دانشگاه و شرکت های مستقر در پارک و اجرای پروژه های میان رشته ای جهت تولید دانش، توسعه دانش فنی و نوآوری، استفاده از امکانات یکدیگر از قبیل توان های فکری، تجربی، آموزشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، کتابخانه ای، ارتباط بین المللی و فضای فیزیکی مطابق با مقررات طرفین، ایجاد زمینه معرفی پارک و دانشگاه به مخاطبین یکدیگر، فراهم نمودن بسترهای مناسب برای فعالیت های پژوهشی و فناوری در راستای نیازهای تحقیقاتی و حمایت های مادی و معنوی از آن، تعریف و انجام اولویت های پژوهشی و فناوری مشترک، ارائه برنامه توسعه فناوری و مشاوره علمی و پژوهشی جهت پروژه های مطالعاتی و پژوهشی مشاوره در زمینه شناسایی و تعریف نیازهای پژوهشی و فناوری و تعریف و انجام اولویت های پژوهشی و فناوری مشترک از مهمترین مفاد این تفاهم نامه است.

گفتنی است، مدت این تفاهم نامه 2 سال است که پس از پایان در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

 

خبرنگار/ مرضیه عالی پور 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴:۳۹

شناسه خبر: 102090

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
گلدان

گلدان هوشمند؛ دستگاهی مبتنی بر اینترنت اشیا

سپیده افیونی جوان نخبه چهارمحالی گفت: گلدان هوشمند دستگاهی مبتنی بر اینترنت اشیا، برای کنترل آبیاری است.

ت

رئیس دانشگاه شهرکرد:

ضرورت تحول در دانشگاه شهرکرد/ مهارت آموزی کلید حل مشکلات

یاسر پیر علی رئیس دانشگاه شهرکرد گفت: برنامه های تحول آفرینی در دانشگاه شهرکرد صورت می گیرد، که لازم است در راستای همین تحول آفرینی مهارت آموزی نیز شکل گیرد.

غربالگری رایگان سرطان روده بزرگ برای یک میلیون اصفهانی/تست فیت ظرف ۵ دقیقه، مثبت‌ها پیگیری کنند، تکرار لازم نیست

گزارش کامل نشست مرکز سلامت گوارشی و کبد اصفهان با موضوع سرطان روده بزرگ؛

غربالگری رایگان سرطان روده بزرگ برای یک میلیون اصفهانی/تست فیت ظرف ۵ دقیقه، مثبت‌ها پیگیری کنند، تکرار لازم نیست

در نشست علمی، آموزشی، خبری تحت عنوان سرطان روده بزرگ که با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص گوارش و کبد در مرکز سلامت گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد: با تلاش این تیم غربالگری رایگان سرطان روده بزرگ برای یک میلیون اصفهانی (استان اصفهان) فراهم شده است که روش تشخیص تست نشت خون (Fit) ظرف ۵ دقیقه است و مثبت‌ها فقط باید پیگیری کنند، تکرار لازم نیست.

۱

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه عنوان کرد:

یکی از کارکردهای مهم مساجد در تمدن اسلامی، کارکرد علمی-آموزشی آن است

دکتر پیمان لطیفی، یکی از کارکردهای مهم مساجد در تمدن اسلامی را کارکرد علمی-آموزشی مساجد بر شمرد و گفت: این کارکرد هدایتگر و آغازگر بسیاری از جنبش های علمی در جامعه اسلامی بوده است چراکه مسجد به عنوان اولین نهاد آموزشی در جهان اسلام، همواره نقشی مهم و اساسی در پیشبرد علم و دانش به عهده داشته است.

احمدی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری:

داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد و رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به سردی هوا، داشتن تهویه مناسب در فضاها و منازل از ضروریات است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب