شرکت ملی صنایع پتروشیمی حامی مراکز دانشگاهی برای توسعه و پیشرفت صنعت دانش بنیان

مهندس شاهمیرزایی«معاون وزیر نفت در نشست دانشگاه ایلام: بهره مندی دانشگاه ایلام از اساتید و نخبگان دانشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی افق روشنی برای توسعه صنعت پتروشیمی در ایلام ترسیم خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری علم و فناوری نیوز استان ایلام، مهندس مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت در نشست تخصصی دانشگاه ایلام اظهار کرد: خوشبختانه صنایع نفت و گاز در استان ایلام با برنامه ریزی و تلاشهایی که مسئولان داشته اند پیشرفت خیره کننده ای داشته است .

فرصت بازدید از صنایع نفتی و گازی برای تمامی دانشجویان فراهم شود

وی با بیان اینکه در جهت توسعه و تقویت حوزه پتروشیمی استان ایلام و تبادل دانش و تجارب صنعتی تفاهمنامه همکاری بین شرکت پژوهش فناوری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و دانشگاه ایلام منعقد می شود اظهار کرد: بهره مندی دانشگاه ایلام از اساتید و نخبگان دانشگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی افق روشنی برای توسعه صنعت پتروشیمی در ایلام ترسیم خواهد کرد.

این مسئول برنامه ریزی لازم برای بازدید تمامی دانشجویان و اساتید از صنایع پتروشیمی استان را خواستار شد و تصریح کرد: در راستای تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت، بازدید علمی دانشجویان از صنایع نفتی و گازی استان می تواند راهگشا باشد.

دستاوردهای علمی اکنون با دوران قبل از انقلاب قابل قیاس نیست

معاون وزیر نفت در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به دستاوردهای علمی کشور عنوان کرد: دستاوردهای علمی و صنعتی کشور در دوران انقلاب اسلامی به هیچ عنوان قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست، به نحوی که در اوایل انقلاب اسلامی ظرفیت تولید واقعی صنعت پتروشیمی حدود ۱.۵ میلیون تن بود، اما اکنون این ظرفیت  از مرز ۹۰ میلیون تن فراتر رفته است.

وی با توجه به تحرکات دشمن در ضربه زدن به جمهوری اسلامی عنوان کرد: دشمنان ایران اسلامی در طول دوران 44 ساله انقلاب اسلامی، تمام  تلاش خود را با حربه های مختلف جهت توقف توسعه اقتصادی کشور بکار بسته اند، اما همواره با ایستادگی مردم، تمام نقشه های آنان برای اخلال در روند تولید و اقتصاد کشور با شکست مواجه شده است.

دکتر شاهمیرزایی در پایان اظهارات خود با بیان اینکه تفاهمنامه همکاری دانشگاه ایلام و شرکت پژوهش و فناوری شرکت ملی صنایع پتروشمی کشور نقطه عطفی در پیشرفت صنعت دانش بنیان خواهد بود عنوان کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی همواره حامی مراکز دانشگاهی برای توسعه و پیشرفت صنعت دانش بنیان خواهد بود و از همه ی ظرفیت های علمی و دانشگاهی برای توسعه متوازن استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

 

  

زمان انتشار: سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷:۳۴

شناسه خبر: 102097

مطالب مرتبط :
قطار دانش بنیان‌ها روی ریل حمایت معاونت علمی بسیج کاشان

قطار دانش‌بنیان‌ها روی ریل حمایت معاونت علمی بسیج کاشان

گردهمایی ارائه توانمندی دانش‌بنیان‌های شهرستان کاشان به همت معاونت علمی بسیج ناحیه کاشان و با همراهی پردیس رشد زنده یاد دکتر اردشیر حسین پور، در روز فناوری هفته بسیج با حضور رئیس پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی، رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه کاشان برگزار شد.

ی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام خبر داد:

محتوای مکتوب حوزه علوم انسانی در سازمان بسیج علمی و پژوهشی حمایت می شوند

"اایرج گوهری" عنوان کرد؛ پژوهشگران بسیجی حوزه علوم انسانی، می توانند تولیدات خود را برای حمایت مادی و معنوی به سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام ارسال کنند

صابر مسگر

در هفته بسیج صورت گرفت؛

اردوی راهیان پیشرفت و آشنایی بسیجیان با مراکز دانش بنیان

مسئول علمی و پژوهشی و فناوری سپاه نینوا استان گلستان از برگزاری اردوی راهیان پیشرفت و آشنایی بسیجیان با مراکز دانش بنیان استان خبر داد و گفت: این اردو برای بسیجیان علمی در هفته پژوهش نیز برگزار می‌شود.

ی

شعبه پژوهشکده پتروشيمي و صنايع هيدروکربوري در منطقه چوار راه اندازی شود

رئیس دانشگاه ایلام خواستار راه اندازی شعبه پژوهشکده پتروشيمي و صنايع هيدروکربوري در منطقه چوار

تشریح قانون جهش تولید دانش بنیان/از دوبرابر شدن بودجه صندوق نوآوری تا حذف «امضای طلایی» و گرفتن رانت از وزارت علوم

رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس شورای اسلامی:

تشریح قانون جهش تولید دانش بنیان/از دوبرابر شدن بودجه صندوق نوآوری تا حذف «امضای طلایی» و گرفتن رانت مجوز از وزارت علوم

عضو هیات امنای فناوری کشور، ضمن تشریح قانون جهش تولید دانش بنیان، برخی نکات مهم آن را افزایش بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی به دو برابر، حذف «امضای طلایی» و گرفتن رانت جلوگیری مجوز برای پردیس‌های فناوری دانشگاه آزاد از وزارت علوم و قوانین متعدد برای تاسیس شرکت دانش بنیان توسط اعضای هیات علمی دانشگاه و تغییر آیین نامه ارتقا آنها و مواردی بسیار مهم دیگرعنوان کرد.

خمیر دندان گیاهی

توسط مخترع همدانی صورت گرفت؛

تولید خمیردندان ۱۰۰ درصد گیاهی پس از ۷ سال تحقیق علمی

مخترع خمیردندان ۱۰۰ درصد گیاهی آلبودنت با بیان اینکه پشتوانه تولید این محصول هفت سال تحقیق و پژوهش روی محصولات دهان و دندان بوده است، گفت: محصول تولیدی اماده صادرات به کشورهای مختلف است.

تفاهم‌ نامه حمایت از بومی‌ سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی امضا شد.

همراه با راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران؛

تفاهم‌ نامه حمایت از بومی‌ سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی امضا شد.

تفاهم نامه همکاری پیاده‌ سازی اقتصاد دانش‌بنیان، حمایت از بومی‌سازی اقلام راهبردی و تحریمی صنعت پتروشیمی و راه‌اندازی فن بازار تخصصی این صنعت توسط پارک فناوری پردیس و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران منعقد شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب