با هدف تقویت بنیه علمی دانش آموزان و استعدادیابی ؛

راه اندازی مرکز رشد و فناوری در شهرستان سلماس

با هدف تقویت بنیه علمی دانش آموزان سلماسی ،مرکز رشد و فناوری در این شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی ؛ دکتر جلال زاده معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت:رهبر معظم انقلاب، سال  ۱۴۰۱ را سال "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" نامگذاری و معیار قرار دادن این عناوین را موجب حرکت رو به جلو و محسوس در همه اهداف اقتصادی دانستند .

دکتر جلال زاده گفت:توجه به نقش شرکتهای دانش بنیان در چرخه اقتصادی کشور از مولفه های مهم اشتغالزایی، خودکفایی و رشد اقتصادی است. برای تحقق شعار سال حمایت از نخبگان و توسعه شرکتهای دانش بنیان بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: با توجه  به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشور شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند پیشران نهضت تولید و موجب افزایش بهره وری و بهبود شرایط کسب و کار در جامعه شوند.

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان غربی با بیان اینکه توجه به نقش شرکتهای دانش بنیان در چرخه اقتصادی کشور از راههای برون رفت از شرایط پیچیده اقتصادی است گفت: برای تحقق شعار سال حمایت از نخبگان و توسعه شرکتهای دانش بنیان بسیار مهم است.

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت راه اندازی پژوهشکده علمی و پژوهشی دانش آموزی گفت:دانش آموزان آینده سازان این کشور هستند گفت:با راه اندازی پژوهشکده های علمی و پژوهشی در سطح استان ، استعدادهای دانش آموزان و جوانان شناسایی و از ایده های نوآوری و خلاقانه آن ها حمایت می شود.

دکتر جلال زاده افزود: معاونت بسیج علمی، پژوهشی در راستای شعار سال از طرح های دانش بنیان و نوآوری حمایت می کند.

دکتر جلال زاده در ادامه با اشاره به راه اندازی مرکز رشد و فناوری در شهرستان سلماس گفت:این مرکز با همکاری آموزش و پرورش این شهرستان و یک مرکز آزمایشگاهی خیر ساز در ۲ طبقه همراه با تجهیزات ایجاد می شود.

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه شهداء آذربایجان غربی ادامه داد:در این مرکز رشته های نانو فناوری، زیست فناوری و شیمی توسط اساتید خبره ارائه خواهد شد.

وی یکی از هدف های این مرکز را استعداد یابی دانش آموزان و حمایت از آن ها عنوان کرد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳:۲۲

شناسه خبر: 102101

مطالب مرتبط :
افتخار آفرینی دانش آموز موفق میبدی در دهمین جشنواره کودکان هوشمند

افتخار آفرینی دانش آموز موفق میبدی در دهمین جشنواره کودکان هوشمند

مسابقات ملی محاسبات ذهنی با چرتکه با عنوان دهمین جشنواره کودکان هوشمند در رده های مختلف سنی پنج شنبه ۳۰ تیر در سالن سرپوشیده شهید افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار شد.

۱۲۳

ساخت سامانه ضد سرمازدگی درختان میوه با قابلیت پیش بینی سرمازدگی در دانشگاه ارومیه

برای نخستین بار در کشور سامانه ضد سرمازدگی درختان میوه با قابلیت پیش بینی سرمازدگی در دانشگاه ارومیه تولید شد.

۱۲۳

کاهش نگران کننده متقاضیان ورود به رشته های فنی مهندسی دانشگاه ها

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان گفت؛ تمایل جوانان برای ورود به دانشگاه ها در رشته های فنی مهندسی کاهش یافته که امری نگران کننده و در تضاد با اقتصاد تولید بنیان در کشور است.

اصلی

حمایت از تولید یعنی حمایت از نخبگان

سردار عباس قلی زاده در بازدید از نمایشگاه فناورانه “تا ثریا” : نمایشگاه های فناورانه بهترین مکان برای تجاری سازی اختراعات است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب