در راستای معرفی طرحهای نوآورانه شرکت کننده در نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج؛

تولید شانه تخم مرغ از کود حیوانی

برای اولین بار در طرحی مبتکرانه شانه های تخم مرغ از کود حیوانی تولید شد.


به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،شرکت آصف (اکسیر صنعت فرساد) از شرکت کننده های نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج، یک شرکت علمی تحقیقاتی و تولیدی در حوزه صنایع شیمیایی است که تیم آن متشکل از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران و امیرکبیر می باشند. 
زینب حاجیلری مدیر تحقیق و توسعه شرکت آصف در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و  فناوری تهران بزرگ گفت: در تجربه سالها کار تحقیقاتی و تولیدی متوجه شدیم که عموما واحد R&D (تحقیق و توسعه) در حوزه صنایع شیمیایی وجود ندارد و به همین دلیل است که ما یا نمی توانیم یک‌سری محصولات را تولید کنیم یا نمی توانیم بهینه سازی و افزایش کیفیت محصول را داشته باشیم. بر همین اساس شرکت آصف را در سال ۱۴۰۰ راه اندازی کردیم.
وی افزود: یکی از فناوری های ما، تولید شانه تخم مرغ از سرگین گاو است که برای اولین بار است که در ایران ساخته می‌شود. سرگین گاو قیمت بسیار پایین و در عین حال کاربرد خیلی کمی دارد و دامداران از تخلیه سرگین گاو از واحد های دامداری استقبال زیادی دارند. چرا که استفاده از این سرگین به عنوان کود، نیازمند این است که حدود ۵ سال سرگین در دامداری ها بماند که دامداران معمولا این کار را انجام نمی‌دهند و با این کار در تولید کاغذ از منابع درخت کمتر استفاده می شود.
اولین محصول تولیدی ما هیومیک اسید بوده و دوسال است که فروش آن را آغاز کرده ایم. هیومیک اسید یک کود کشاورزی است که باعث افزایش تجمع مواد آلی در خاک شده و در عدم تخریب زیست بوم موثر است.
وی با اشاره به تولید الکل طبی با شروع کرونا اضافه کرد: ما با ظرفیت ۲۰ تن در ماه تولید را آغاز کردیم و توانستیم قسمتی از مشکل کشور را حل کنیم که ۶ ماه گذشته به خاطر کاهش تقاضا خط تولید را متوقف کردیم.
وی با اشاره به جایگزین کردن محصول جدید شرکت به نام فولویک اسید گفت: فولویک اسید کودی است که در ایران هیچ تولید کننده ای ندارد و شرکت های دیگر وارد کننده آن هستند و توانستیم در یک سال گذشته پایلوت این طرح را پیش ببریم.
حاجیلری ضمن اشاره به محصول جدید شرکت گفت: در حوزه تثبیت ریزگردها، مشکلی که جنوب کشور با آن درگیر هستند، پوششی تولید کرده‌ايم که یک ترکیب آلی کودی است و برخلاف مالچ نفتی و مشکلات زیست محیطی آن، می‌تواند به مرور خاک را بهبود دهد و باعث افزایش بازدهی و راندمان خاک شود؛ اکنون این محصول در مرحله آزمایش و اجرای میدانی است.

زمان انتشار: چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷:۱۷

شناسه خبر: 102112

مطالب مرتبط :
پارک

بازدید رئیس کل سازمان بازرسی

بازدید رئیس کل سازمان بازرسی استان از پارک علم و فناوری

رئیس کل سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری استان بازدید کرد.

اجرای سامانه دانه‌بندی هوشمند گندله «درصا» در پنج کارخانه/سودآوری و ارزآوری فوق العاده است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درصا:

اجرای سامانه دانه‌بندی هوشمند گندله «درصا» در پنج کارخانه/سودآوری و ارزآوری فوق العاده است

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درصا با اعلام این خبر که محصول دانش‌بنیان سامانه دانه‌بندی هوشمند گندله «درصا» با قابلیت دو درصد افزایش تولید در چهار کارخانه اجرا شده و با «اپال پارسیان» هم قرارداد برای اجرا امضا شد، گفت: ۴ میلیون دلار سودآوری سالانه این سامانه برای یک کارخانه ۵ میلیون‌تنی است، همچنین این محصول بازار جهانی بسیار بزرگ دارد و اکنون هم پیش‌فاکتور برای صادرات با یک شرکت معتبر اروپایی صادر شده است که به‌ازای فروش هر سامانه ارزآوری ۲۰۰ هزار دلار عاید کشور خواهد شد.

نمایشگاه بسیج

نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج؛

حضور ۱۳۰ شرکت دانش بنیان و ارائه بیش از ۲۰۰ طرح

نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت از سراسر کشور و بیش از ۲۰۰ طرح ومحصول فناورانه۷ صبح ۸ آذرماه در دانشگاه جامع انقلاب پادگان ولیعصر افتتاح شد.

مجید چگینی مدیرعامل شرکت گاز

مجید چگینی مدیر عامل شرکت ملی گاز در بازدید از نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج؛

بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در رویدادهای علمی حوزه انرژی فعال هستند

در دومین روز از نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج مهندس "مجید چگینی" مدیرعامل شرکت ملی گاز از دستاوردها و محصولات این نمایشگاه بازدید کردند.

قاچاق سوخت

در راستای معرفی طرحهای نوآورانه شرکت کننده در نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج؛

جلوگیری از قاچاق سوخت با دستگاه فناورانه RTU دیسپچینگ

شرکت دانش بنیان آریا تابان هوشمند با ارائه دستگاه دانش بنیان RTU دیسپچینگ جایگاه های سوخت کشور و لامپ فوق کم مصرف در نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج شرکت کرده است.

نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج

در راستای معرفی طرحهای نوآورانه شرکت کننده در نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج؛

توليد پهپاد عمود پرواز بدون نیاز به تیک آف

در نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج یک نمونه پهپاد بومی سازی شده عمود پرواز بدون نیاز به تیک آف به نمایش گذاشته شد.

تشریح راهبردهای بسیج علمی پیرامون شعار سال/ راه‌اندازی دانشگاه جامع انقلاب اسلامی بسیج تا ۸۵۰۰ شرکت دانش بنیان مردم پایه

توسط سردار دکتر رحیمی مطرح شد:

تشریح راهبردهای بسیج علمی پیرامون شعار سال/ راه‌اندازی دانشگاه جامع انقلاب اسلامی بسیج تا ۸۵۰۰ شرکت دانش بنیان مردم پایه

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در اصفهان، دو راهبرد این سازمان در خصوص شعار سال را تدوین و تهیه و ابلاغ نقشه راه بسیج علمی و کمک به خلق فناوری‌های بدیع و نوظهور و هستی آهنگ و شالوده شکن عنوان کرد و گفت: برنامه ۵ ساله در نقشه راه بسیج علمی راه‌اندازی۸۵۰۰ شرکت دانش بنیان مردم پایه است و دانشگاه جامع انقلاب اسلامی بسیج هم در این سال راه‌اندازی شده و در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می‌گیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب