سردار رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور:

بازدید ریاست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و قرار گرفتن مرکز رشد بسیج جهرم در رتبه برتر استان

رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با بازدید ۱۱ساعته از مرکز رشد بسیج و زیر مجموعه های این مرکز گفت: مرکز رشد بسیج جهرم در رتبه برتر استان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان فارس، سردار دکتر مهدی رحیمی در بازدید یک روزه خود، ضمن حضور در جلسه شورای جهاد علمی و پژوهشی شهرستان،  از مراکز رشد جهرم بازدید بعمل آورد.

 این نشست با حضور سردار رحیمی رییس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور، حجت الاسلام و المسلیمن دکتر مدبر امام جمعه جهرم، دکتر رضایی نماینده مردم در مجلس، مهندس شفیعیان فرماندار ویژه شهرستان جهرم،  سرهنگ احمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، سرهنگ قاسمی مسئول سازمان بسیج علمی فارس، اعضای شورای تامین و مسئولین ادارات و جمعی از نخبگان به دعوت علمی پژوهشی  بسیج  جهرم برگزار گردید.

 

رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در جلسه شورای جهاد علمی شهرستان گفت: در جهرم با چنین وحدت رویه ایی و حمایت مسئولین و رسالت بسیج بنا به فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم که علم و فناوری می باشد؛ نشان دهنده این است که استان فارس پتانسیل تبدیل به قطب علم و فناوری در کشور را دارد.

وی خاطر نشان کرد: برای پیاده سازی نقشه دفاعی امنیتی کشور و زیست بوم نوآوری بسیج کشور مستلزم هم افزایی و وحدت رویه  هستیم؛ و برای این کار قرار گاهی جهاد علم و فناوری در سطح کشور، استان و شهرستان راه اندازی شده  و با یک میانبر علمی خودمان را به سطح جهانی خواهیم رساند و در صدر " العلم سلطان" قرار خواهیم گرفت. سال 1440مرجع علمی جهان خواهیم شد.

این مقام مسئول گفت: در بخش حمایت فناوری احصا و کشف نیازها بسیار تاثیر گذار و ماندگارتر خواهد بود. دومین حمایت فناورانه از آنجا که استان شما را یک مرکز رشد الگو در نظر گرفتیم نیازسنجی شما در سطح ملی می باشد.

در ادامه جلسه دکتر محمد رضا رضایی نماینده مردم جهرم و خفر و رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در جهرم خوشبختانه استعدادهای فراوانی داریم و از لحاظ غنای علمی و استعداد نیروی انسانی  در کشور کم نظیر هستند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: جلساتی با برخی از شرکتهای دانش بنیان شهرستان  داشتیم؛ که به مشکلاتی همچون امور مالیتی، زیر ساختی، بازار فروش و تسهیلات بانکی اشاره شد. قدمهایی در این زمینه برداشتیم و در سطح شهرستانی، استانی و حتی ملی حاضر به همکاری بیشتر خواهیم بود.

وی افزود: از طرف دیگر اگر طرحی در سطح ملی دارید و نیاز به  قانون گذاری یا حمایت در حوزه کمیسیون عمرانی  باشد؛ ما همکاری  خواهیم کرد.

مهندس شفیعیان فرماندار ویژه شهرستان جهرم در حاشیه جلسه شورای جهاد علمی ضمن اشاره به ساختار دانشگاهی شهرستان بیان کرد: حدود 9000نفر جمعیت دانشجویی در شهرستان جهرم مشغول به تحصیل هستند.

وی بیان کرد: 100شرکت دانش بنیان با 60درصد توفیق حاصله در راستای اقتصادی شدن طی 15 سال اخیر در مرکز رشد و فناوری جهرم شکل گرفت و رشد کرد  و در حال حاضر 25 شرکت در مرکز فعال هستند که در سال 1400ضمن اشتغالزایی قابل توجه فعالیت اقتصادی آنها گردش مالی به میزان 4/8میلیارد تومان را در پی داشت.

 

سرهنگ احمدی جابری فرمانده بسیج سپاه جهرم نیز بیان کرد: جهرم با راه اندازی مرکز رشد بسیج و با اقداماتی که جهت اجرایی نمودن فرامین مقام معظم رهبری پیرامون گام دوم سرفصل علم و فناوری اقدامات خوبی شکل گرفته است .

فرمانده بسیج سپاه جهرم افزود: یکی از حمایت هایی که در این راستا صورت گرفت؛ با توجه به فارغ التحصیلان زیاد در رشته عمرانی و مهندسی، به جذب جوانان پویا به شرکتهای دانش بنیان پرداختیم.

وی خاطر نشان کرد: کلیه مراکز ذی ربط مرکز رشد بسیج جهرم با نشان مرصوص مشغول فعالیت می باشند.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری جهرم، مرکز رشد بسیج جهرم  و مراکز  رایان نویسان ( طراحی انواع سایتها، اپلیکشن و نرم افزار)، شرکت مادر تخصصی مدیران سازه مرصوص ( مجری انواع پروژه های عمران- معماری و تاسیسات)، تمدن سازان مرصوص(آموزشگاه علمی و مشاوره ی کنکور)، بنیاد کودک نابغه ( ایجاد طرح بومی در پرورش کودکان زیر 6 سال)، دانشگاه کودک مرصوص ( استعدادیابی و پرورش هوشهای 9گانه کودکان 6 سال به بالا) و مرکز مکاکاوان مرصوص(تولید انواع ماشین آلات صنعتی) از جمله مراکز تحت حمایت مرکز رشد بسیج شهرستان بودند؛ که رئیس سازمان بسیج علمی کشور با همراهی دیگر مسئولین علم و فناوری استانی و کشوری بازدید نمودند

 

در پایان بازدید ها، سردار دکتر مهدی رحیمی  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم فناوری جهرم گفت: در جهرم با امکانات نسبی و استعدادهای بالقوه و بالفعل خیلی خوب و در سطح عالی وجود دارند که این استعدایابی ها از سنین کمتر از 6 سال در حال اجرا شدن می باشد. قطعا با حمایت همه جانبه  مسئولین و با توجه به ظرفیت و رسالت بسیج استان فارس به عنوان یکی از مراکز پیشگام در اجرای سند علمی اعتلای بسیج خواهد بود.

 

خاتمه بخش برنامه ها  نشست با دیگر نواحی مقاومت بسیج شهرستان های استان فارس به صورت ارتباط زنده و تصویری بود.

 

گزارش از زینب زمانیان

محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳:۵۸

شناسه خبر: 102117

مطالب مرتبط :
هرچیزی جز هدف، فقط انسان را از رسیدن به آن  دور می کند

گفت و گوی علم و فناوری با رتبه دوم رشته علوم تجربی؛

هرچیزی جز هدف، فقط انسان را از رسیدن به آن دور می کند

دهقانی گفت: با این عقیده که هرچیزی غیر از کنکور، باعث ایجاد حاشیه می شود، خود را عقب تر از این حاشیه سازی ها نگه داشتم. چرا که هرچیزی جز هدف، فقط انسان را از رسیدن به آن دور می کند.

برنامه‌ریزی یکی از مهم ترین عوامل موفقیتم بود

گفت و گوی علم و فناوری با رتبه پنجم رشته علوم ریاضی؛

برنامه‌ریزی یکی از مهم ترین عوامل موفقیتم بود

غفوری گفت: برنامه‌ریزی یکی از مهم ترین عوامل موفقیتم بود ولی از آن هم مهم تر اجرا کردن دقیق آن برنامه بود.

زز

انتشار اولین مقاله ایرانی با موضوع فناوری ذوب پرتوی الکترونی در مجله معتبر آمریکایی

چندی پیش خبری تیتر اول مقالات علمی سایتهای فناوری شد «مقاله محقق دانشگاه صنعتی اصفهان در مجله معتبر علمی Additive Manufacturing منتشر شد.»

بتن هوشمند

مجموعه ما «از» دارد ولی «تا» ندارد؛

بتن هوشمند و بتن پارچه‌ای؛ ابتکارات جدید جهرمی‌ها

جمعی از مهندسان جهرمی با نیازسنجی جامعه، آستین همت بالا زدند و در کنار بسیج و در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین گامهای بزرگی برداشتند.

ززز

گزارش تصویری؛

بازدید یک روزه رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور از مرکز رشد بسیج جهرم و زیر مجموعه های آن

سردار دکتر مهدی رحیمی، رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در سفر یک روزه خودبه جهرم از مرکز رشد بسیج جهرم و زیر مجموعه های آن بازدید کرد. (عکس: زینب زمانیان)

للل

گزارش تصویری؛

نشست شورای جهاد علم و فناوری جهرم در راستای تحقق شعار سال

نشست شورای جهاد علم و فناوری جهرم با حضور دکتر رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری کشور، سرهنگ قاسمی مسئول سازمان علمی بسیج فارس، مسئولین شهرستان، اعضای شورای تامین و مسئولین ادارات و جمعی از نخبگان بسیجی در سالن اجتماعات فرمانداری جهرم برگزار گردید. (عکس: زینب زمانیان)

للل

در جلسه قرارگاه جهاد علم و فناوری استان فارس مطرح شد:

بسیج علمی شتابدهنده اتصال ایده ها به نیازها/ لزوم نگارش سند توسعه فناوری

جلسه قرارگاه جهاد علم و فناوری استان فارس با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار مهدی رحیمی رئیس سازمان بسیج علمی کشور، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر استان فارس و جمعی از مدیران و روسای نواحی سپاه و سازمان های تابعه تشکیل شد.

مرکز رشد جهرم

در گفتگو با علم و فناوری مطرح شد:

ثبت ۹۷ شرکت و هسته فناور در جهرم/ تهیه و تدوین سند راهبردی جهرم با استفاده از ظرفیت نخبگان

فرماندار ویژه شهرستان جهرم از تهیه و تدوین سند راهبردی جهرم با استفاده از ظرفیت نخبگان و مردم شهرستان خبر داد.

۰

حمایت از دانشگاه کودک و مرکز رشد بسیج جهرم

سرهنگ داداشی معاون علوم و تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح در جهرم قول حمایت از دانشگاه کودک و مرکز رشد بسیج جهرم را داد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب