امیر حاتمی در اختتامیه نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج گفت:

موضوعات بسیار متنوع، مبتکرانه، خلاقانه و فناوری های خوبی را در موضوع فناوری مشاهده شد

نمایشگاه «ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج » که با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت از سراسر کشور و بیش از ۲۰۰ طرح ومحصول فناورانه ۸ آذرماه در دانشگاه جامع انقلاب پادگان ولیعصر آغاز به کار کرده بود امروز به کارخود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری،نمایشگاه «ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج » که با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت از سراسر کشور و بیش از ۲۰۰ طرح ومحصول فناورانه ۸ آذرماه در دانشگاه جامع انقلاب پادگان ولیعصر آغاز به کار کرده بود امروز به کار خود پایان داد.

در روز آخر این نمایشگاه امیر سرتیپ «امیر حاتمی» مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش کشورضمن بازدید از محصولات شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوینی که توسط بسیجیان سراسر کشوردر این رویدادحضور داشتندگفت: موضوعات بسیار متنوع، مبتکرانه، خلاقانه و فناوری های خوبی را در موضوع فناوری مشاهده شد که در مقایسه با چیزی که امروز در کشور استفاده می‌شود، موضوعات جدید، متنوع، کاربردی واز  هدفمند بودند که از این بابت به دست اندرکاران و صاحبان ایده و محصول تبریک می‌گویم.
امیر حاتمی با توجه به شرایط کشور و تحریم ها و عدم حمایت از مبتکران و مخترعین با اشاره به این که شرکت های دانش بنیان و حوزه علم و فناوری مورد تاکید رهبر انقلاب نیز است گفت: با توجه به‌ تاکید رهبر انقلاب در حمایت از حوزه دانش بنیان ها، این موضوعات اجرایی را بایستی دستگاه های اجرایی حمایت کنند.
وی با اشاره به سطح خوب کارهای علمی و فناوری ارائه شده در نمایشگاه افزود: برای اتصال این محصولات به مراکز مرتبط و سازمانهای مسئول در حوزه تولید و اقتصاد، باید واسط ها و دستگاه های اجرایی وارد عمل شوند چرا که محصولات زیادی در موضوعات دفاعی ، کشاورزی، صنعتی مشاهده شده که همه این ها در کشور مسئولینی دارند و می‌توانند کمک موثری داشته باشند.
وزیر دفاع سابق اضافه کرد: کار دیگری که باید انجام شود، اتصال نیاز به توان است که در بعضی نمایشگاه ها، این کار انجام شده و افراد نیازهای خود را عرضه می‌کنند و خواهان انجام رفع نیاز خود می‌شوند در طرف دیگر نیز توانمندی خود را عرضه می‌کنند و این اتصال صورت می‌گیرد و عمدتا دولت باید این مسئولیت را به عهده گرفته و آن راتسریع و تسهیل بکند تا این جوانان به جاهای مربوطه متصل شوند.

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 102144

مطالب مرتبط :
سرتیپ حاتمی

در سومین روز از نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج؛

بازدید "امیر سرتیپ حاتمی" از غرفه معاونت بسیج علمی، پژوهشی. فناوری سپاه شهداء آذربایجان‌غربی

مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش در بازدید از غرفه و اختراعات مرتبط با لیزر مرکز رشد تجهیزات هوشمند شهید کشتگر خوشحالی خود را از اقدامات صورت گرفته بیان داشت و طی گفتگو با مهندس غنی زاده مقرر شد در خصوص پروژه‌ای سطح بالا با مرکز رشد همکاری داشته باشند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب