در نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج؛

استان قم با چهار طرح علمی حاضر شد + تصاویر

استان قم در نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان بسیج با هدف حمایت از طرح و ایده‌های علمی شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم، استان قم چهار طرح علمی افشانه محافظت از مواد غذایی ، مولد پلاسمای پالسی انفجاری با کاربرد در بهبود ازدیاد برداشت نفت، توربین افزاینده و تثبیت کننده سرعت باد، تولید کود ارگانیک کشاورزی بر پایه پسماند کشاورزی را در نمایشگاه ملی فناورانه دانش‌بنیان سازمان بسیج با هدف حمایت از طرح و ایده‌های علمی شرکت داده است.

 

طرح افشانه محافظت از مواد غذایی که در صنعت کشاورزی و صنایع غذایی کاربرد دارد. اسپری نمودن این محلول بر روی محصولات خوراکی فسادپذیر باعث افزایش ماندگاری آن می شود.

 

طرح مولد پلاسمای پالسی انفجاری با کاربرد بهبود ازدیاد برداشت نفت که جدیدترین فناوری در بهبود ازدیاد برداشت از مخازن نفتی است و استفاده از آن از سال ۲۰۱۳ در آمریکا کلید خورده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد در ۹۰ درصد موارد با استفاده از این روش بهبود چشمگیری در میزان تولید چاه های نفت اتفاق افتاده است. این فناوری هم اکنون در چاه های عمودی کاربرد دارد و استفاده از آن در چاه های افقی در دست توسعه است.

 

طرح توربین افزاینده و تثبیت کننده سرعت باد  که در تولید برق، تولید آب از هوا، تولید اکسیژن پزشکی، تولید سوخت هیدروژن و پمپ آب کشاورزی کاربرد دارد.

 

طرح تولید کود ارگانیک کشاورزی بر پایه پسماند کشاورزی با بازدهی تثبیت کیفیت خاک در کشت های متوالی در این طرح از تمام ظرفیت های پسماند صنعت کشاورزی با تلفیق فرایند تخمیر وکمپوست سازی از ضایعات کشاورزی مونومرهای مورد نیاز گیاه از ضایعات گیاهان تهیه می شود.

 

در این دوره از نمایشگاه سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، حجت‌الاسلام علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا، امير سرتیپ امیرحاتمی مشاور فرماندهی کل نیروهای مسلح در امور ارتش، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، امیر دریادار، حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، علیرضا منادی رئیس کمیسیون آموزش مجلس و محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، سردار صالح نژاد معاون تحقیقات و فناوری سپاه از طرح های دانش بنیان استان قم بازدید کردند.

 

 

گفتنی است نمایشگاه دستاوردهای علمی نخبگان بسیج کشور از  الی 10 آذر ماه در تهران برپا بود.

 
 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵:۲۶

شناسه خبر: 102146

مطالب مرتبط :
نمایشگاه

بازخورد نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج برای فناوران اردبیل

حضور طرح های فناورانه بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری اردبیل در نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج بازخورد مناسبی برای فناوران اردبیل داشت.

پرستار

نمایشگاه سلامت

برگزاری نمایشگاه سلامت به مناسبت هفته پرستار

نمایشگاه سلامت به مناسبت هفته پرستار در بیمارستان خاتم الانبیا زاهدان برگزار شد

اردو

اردوی علمی دانشجویان

برگزاری اردوی علمی دانشجویان در زاهدان

اردوی علمی دانشجویی دانشگاه آزاد با همکاری معاونت علمی و بسیج دانشجویی سپاه استان در زاهدان برگزار شد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب