رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان تجلیل کرد؛ مدال آور نقره مسابقات جهانی اختراعات اروپا در کشور رومانی

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان از دانش آموخته پیام نور که موفق به کسب مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات اروپا در کشور رومانی شدند؛ تجلیل کرد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، دکتر منصور فرهادی رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان از مخترع خانم مهندس رکسانا پودات دانش آموخته دانشگاه پیام نور بندرعباس تجلیل کرد.

 

دکتر فرهادی با اشاره به اختراعی که توسط تیم پنج نفره صورت گرفته،  و این دستگاه نسل جدیدی از طراحی ساختار فرآیندی در نمک گیرهای برقی مورد استفاده صنایع می باشد، گفت؛ این اختراع در مواد مصرفی شیمیایی، انرژی برق و آب شیرین کن ها به طور چشمگیری کاهش می دهد و مراحل جداسازی آب و نمک را با کیفیت و دقت بالا انجام می پذیرد.

وی، خاطر نشان کرد؛ این اختراع کاربردی در صنعت نفت و صنایع های بزرگ، سود و صرفه اقتصادی چشمگیری با کاهش هزینه ها در صیانت از تولید را برای شرکت ملی نفت ایران را در پی خواهد داشت.

 

در حاشیه ی این مراسم خانم مهندس پودات با اشاره به اینکه در حال حاضر اغلب چاه های نفت تولیدی همراه با مقادیری آب و نمک است، خاطر نشان کرد؛ وجود آب و در نتیجه نمک همراه با آن باعث خسارت در کلیه ابزارها و کاهش کیفیت نفت تاثیر بسزایی دارد که برای این مقوله ی مهم اختراعاتی انجام دادیم.

 

وی با اشاره به مزایا و معایب جداسازی آب از نفت پرداخت و اظهار داشت؛ روشی که ما انتخاب کردیم و به سرانجام رساندیم روشی مدرن و استفاده از نمک گیرهای الکترو مغناطیسی است.

 

دانش آموخته دانشگاه پیام نور بندرعباس، تصریح کرد؛ این دستگاه حاصل ساعت ها تلاش و همکاری گروه پنج نفره؛ مهندس سجاد خدایاری، مهندس سید سجاد فتاحیا، مهندس مینا خدایاری، مهندس حسین سلمانوندی بوده است که از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه و از کارآیی بالا و مطلوبی برخوردار است.

گفتنی است خانم مهندس رکسانا پودات دانش آموخته دانشگاه پیام نور به استخدام در یکی از صنایع نفتی هرمزگان در آمده است.

خبرنگار: محمود عامری سیاهوئی

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷:۵۱

شناسه خبر: 102153

مطالب مرتبط :
هرمزی

دکتر علی عامری سیاهوئی پژوهشگر برتر هرمزگان موفق به کسب اولین جایزه علمی تحقیقاتی «هرمزی» شد

جایزه علمی تحقیقاتی «هرمزی» به ابتکار بنیاد علمی تحقیقاتی هرمزی و با پیشنهاد دکتر فرهادی رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان بنیانگذاری شده، قرار است این جایزه مهم علمی سالانه به پژوهشگران برتر و تاثیر گذار استان و کشور اعطا شود.

کسب۷ مدال و ۲ جایزه ویژه جشنواره بین‌المللی اختراعات و نوآوری اروپا توسط مخترعین ایرانی

مسئول دفتر مرکزی سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (WIIPA) در ایران خبر داد:

کسب مدال‌ها و جوایز ویژه جشنواره بین‌المللی اختراعات و نوآوری اروپا توسط مخترعین ایرانی

مخترعان ایرانی با شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی اروپا (Euroinvent)؛ هفت مدال شامل «۴مدال طلا، ۲ مدال نقره و۱مدال برنز» و «دو جایزه ویژه» را به خود اختصاص دادند.

ف

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان: گروههای جهادی الگویی هستند برای تمام اقشار

توسط گروه جهادی شهید فولادی دانشگاه پیام نور دهبارز رنگی نو به خود گرفت

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب