پایگاه های علمی بسیج مرکز ثقل شناسایی نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت؛ پایگاههای علمی بسیج مرکز ثقل شناسایی نخبگان و فعالیتهای علمی در سراسر استان بوده و باید با همکاری این پایگاهها، زمینه کشف استعدادها و ظرفیت های مناطق دور و نزدیک استان فراهم شود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، محمود علی پور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در همایش مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی، ضمن تشریح برنامه های شاخص علمی عنوان کرد؛ پایگاههای علمی بسیج مرکز ثقل شناسایی نخبگان و فعالیتهای علمی در سراسر استان بوده و باید با همکاری این پایگاهها، زمینه کشف استعدادها و ظرفیت های مناطق دور و نزدیک استان فراهم شود.

وی افزود؛ حرکت در مسیر تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) رسالت اصلی بسیجیان است و با توجه به نامگذاری سال جدید با عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین،  فراهم آوردن زمینه های لازم برای تحقق این شعار توسط نخبگان، بر دوش پایگاههای علمی است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام با بیان اینکه این سازمان حامی طرح و ایده های اجرایی و عملیاتی در جهت توسعه و پیشرفت کشور است گفت: این نهاد علمی با راه اندازی کارگروههای تخصصی در خانه نخبگان و مراکز رشد و فناوری زمینه همفکری و هم اندیشی بین نخبگان و حمایت مادی و معنوی از ایده های نخبگان را فراهم آورده و موجب تسریع در روند عملیاتی شدن طرح های نخبگان شده است.

سازماندهی بیش از 2500 نخبه در پایگاه های علمی بسیج

علی پور، سازماندهی بیش از 2500 نخبه بسیجی در سطح استان را از جمله اقدامات مثبت سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان برشمرد و گفت: تمامی این نخبگان متناسب با حوزه فعالیت خود در قالب هسته های دانشی، فناور، گفتمان ساز و توانمندساز سازماندهی شده اند .

وی با بیان اینکه افزایش امید در جامعه و رفع بسیاری از مشکلات در گرو حمایت از نخبگان و استفاده از راهکار‌های آنان در مسیر توسعه و پیشرفت است گفت: مسئله حمایت از نخبگان و رفع نیازمندیهای آنان از اولویت های سازمان بسیج علمی و پژوهشی است و امیدواریم با استفاده از توان پایگاههای علمی زمینه شناسایی، نیازسنجی و رفع مشکلات نخبگان فراهم شود.

این مسئول در پایان اظهارات خود، توسعه مراکز رشد و فناوری جهت استفاده نخبگان از امکان سخت افزاری و نرم افزاری و حمایت های مادی و معنوی را از جمله فعالیت های مستمر سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان دانست و عنوان کرد: این سازمان آماده همکاری با تمام نهادهای علمی دولتی و خصوصی بوده و در جهت رفع نیازمندی های استان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

گفتنی است در پایان این همایش از فرماندهان پایگاههای علمی نمونه استان با اهدای لوح قدردانی شد.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: فرشته نیازی

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴:۲۶

شناسه خبر: 102175

مطالب مرتبط :
ی

رشد علمی کشور در سطح جهانی نشان از نبوغ نخبگان ایرانی است/ نخبگان با دیدگاه حل مسائل یاریگر مسئولان باشند

جلسه خانه نخبگان بسیج استان ایلام با حضور جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی، در دفتر معاون امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

شاخص

نشست نخبگان استان با مسئولین بسیج کشور

نخبگان و فرهیختگان استان در نشستی صمیمی با ریاست محترم بسیج مستضعفین و بسیج علمی کشور دیدار کردند .

ی

کارگاه توانمندسازی مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی ایلام به روایت تصویر

کارگاه توانمندسازی مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی ایلام در ایلام برگزار شد.

ی

پارک علم و فناوری تمام قد در خدمت نخبگان است

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: تحقق شعار سال رهبری نیازمند خرد جمعی نخبگان بوده و در این راستا لازم است ضمن رفع موازی کاری، هم افزایی لازم بین نهادهای علمی صورت پذیرد.

ی

توسعه و پیشرفت کشور مستلزم تزکیه و علم و دانش است/ زمینه حمایت از نخبگان فراهم شود

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: فلسفه بعثت انبیاء الهی بر پایه تزکیه و علم و دانش نهاده شده و هرگاه در جامعه این دو مقوله مهم نهادینه شود توسعه و پیشرفت عملیاتی خواهد شد.

ی

علم و فناوری پیشانی هر کشور در مسیر پیشرفت و توسعه است

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: علم و فناوری، پیشانی هر کشور در مسیر پیشرفت، توسعه و تحقق آرمانها است.

ی

تشکیل کارگروه آموزش، تحقیقات و فناوری بسیج در ایلام

کارگروه آموزش، تحقیقات و فناوری بسیج در ایلام با حضور جمعی از اساتید و نخبگان علمی در ایلام تشکیل شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب