دکتر علی عامری سیاهوئی پژوهشگر برتر هرمزگان موفق به کسب اولین جایزه علمی تحقیقاتی «هرمزی» شد

جایزه علمی تحقیقاتی «هرمزی» به ابتکار بنیاد علمی تحقیقاتی هرمزی و با پیشنهاد دکتر فرهادی رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان بنیانگذاری شده، قرار است این جایزه مهم علمی سالانه به پژوهشگران برتر و تاثیر گذار استان و کشور اعطا شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان و دکتر فرهادی رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان، اولین جایزه علمی تحقیقاتی «هرمزی» را به پژوهشگر برجسته هرمزگانی اعطا کردند.

نماینده عالی دولت در هرمزگان در این آیین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: علم و دانش از دیرباز در توسعه تمدن‌ها و پیشرفت ملت‌ها نقش ویژه‌ای داشته است و با توجه به شعار امسال که تاکید بر علم و دانش است مسئولیت مسئولان و پژوهشگران دو چندان می باشد.

مهندس دوستی تصریح کرد: در جلسه امروز به پاس قدردانی از یکی از پژوهشگران برجسته استان دکتر علی عامری سیاهویی، جایزه علمی تحقیقاتی بنیاد هرمزی به وی اعطا شد.

استاندار هرمزگان گفت: این پژوهشگر برتر استان نقش ویژه‌ای در تحقیقات داشته و کارهای خوبی از خود بر جای گذاشته است، این جایزه به نام "حسین بن موسی هرمزی" منجم برجسته استان نامگذاری شده که هر ساله بناست به پژوهشگران برجسته استان اهدا شود.

 

وی تصریح کرد: این مسیر ادامه دارد و این تجلیل‌ها به صورت نمادین است و باید در عمل نیز از ظرفیت نخبگان استان در مناصب اجرایی و علمی بیشتر استفاده کنیم.

گفتنی است دکتر علی عامری سیاهویی از نخبگان برجسته استان هرمزگان و عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات گیاه‌پزشکی ایران است، عمده تحقیقات این چهره علمی در حوزه تنوع زیستی و کنترل بیولوژیک است که در سه سال گذشته توانسته 25 گونه جدید عامل کنترل بیولوژیک را به دنیا معرفی کند، چاپ 40 مقاله علمی بین المللی از دیگر فعالیت‌های علمی و پژوهشی دکتر عامری سیاهویی بوده است.

جایزه علمی تحقیقاتی «هرمزی» به ابتکار بنیاد علمی تحقیقاتی هرمزی و دانشگاه پیام نور هرمزگان بنیانگذاری شده، قرار است این جایزه مهم علمی سالانه به پژوهشگران برتر و تاثیر گذار استان و کشور اعطا شود.

حسین ابن موسی هرمزی منجم قرن ششم هرمزگانی بوده که کتاب معروف و مرجعی نیز از او به یادگار مانده است. او در میناب کنونی می‌زیسته و از جمله کسانی است که خدمات علمی فراوانی به تاریخ دانش در زمین پارسی کرده است و امروز کمتر نامی از او در فضای فکری و اجتماعی هرمزگان به جای مانده است.

تمام فرآیند داوری آثار اعطای این جایزه نیز در خارج از استان هرمزگان صورت گرفته است و فتح بابی برای گشودن عرصه تازه‌ای ازتجلیل از علم در هرمزگان در سال‌های پی در پی است.

خبرنگار: محمود عامری سیاهوئی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۹:۵۱

شناسه خبر: 102178

مطالب مرتبط :
مخترع

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان تجلیل کرد؛ مدال آور نقره مسابقات جهانی اختراعات اروپا در کشور رومانی

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان از دانش آموخته پیام نور که موفق به کسب مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات اروپا در کشور رومانی شدند؛ تجلیل کرد.

۳۲۱

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان در بازدید از برج فناوری هرمز:

صنایع هرمزگان نیازمند دانش بنیان شدن هستند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار هرمزگان گفت: برای بهره وری بیشتر و رشد شاخص ها در صنایع و اقتصاد هرمزگان راهی جز دانش بنیان کردن صنایع نداریم و باید زیرساخت های این اقدام بزرگ از پارک علم وفناوری آغاز شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب