برگزاری اولین همایش ملی فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی

اولین همایش ملی فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور اساتید و دانشجویان در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ اولین همایش ملی فیزیولوژی ورزشی در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور اساتید و دانشجویان برگزار گردید.

دکتر داود سیف زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اهمیت ورزش در زندگی، گفت: ورزش در دو حوزه سلامت جسم و روان کارکرد دارد.

وی به تاثیر مثبت تلفیق علم و عمل اشاره کرد و افزود: حضور قهرمانان ورزشی در جمع اساتید دانشگاه محقق اردبیلی می تواند در تحقق این امر مفید باشد.

سیف زاده با بیان اینکه با بهبود وضعیت کرونایی کشور، همایش های دانشگاه نیز به صورت حضوری برنامه ریزی خواهد شد، تصریح کرد: با برگزاری حضوری همایش ها، شرکت کنندگان علاوه بر درک بیشتر جنبه های علمی همایش، از زیبایی های شهر اردبیل نیز بهره مند می شوند.

دکتر محمد نریمانی رئیس اولین همایش ملی فیزیولوژی ورزشی نیز با بیان اینکه برای سالجاری ۱۴ همایش ملی و بین المللی توسط دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برنامه ریزی و مصوب شده است، گفت: سال گذشته نیز از ۱۷ همایش ملی و بین المللی برگزار شده در دانشگاه، ۹ همایش توسط دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی برگزار شده است.

وی با اشاره به سهم پررنگ دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در پیشرفت های علمی و پژوهشی دانشگاه، افزود: دانشکده دارای ۵ مجله علمی پژوهشی مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

نریمانی با بیان اینکه اساتید دانشکده در بحث کرسی های نظریه پردازی نیز به صورت جدی پای کار بوده و نقش آفرینی می کنند، تصریح کرد: حضور قهرمانان ورزشی در جمع اساتید گروه فیزیولوژی ورزشی دانشگاه محقق اردبیلی از ویژگی های برجسته این گروه آموزشی است.

رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی هدف از برگزاری همایش های علمی را تبادل اطلاعات میان پژوهشگران و ایجاد انگیزه و فرصت برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی عنوان کرد و گفت: حدود ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که از این تعداد، ۱۷۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین سیف الله مدبر رئیس مرکز مطالعات علم و دین دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اشاره به فلسفه ورزش در اسلام، گفت: طبق فرمایش امام علی(ع) ورزش برای صحت بدن، قوت بدن، پر کردن اوقات فراغت و ایجاد نشاط است.

گفتنی است دکتر معرفت سیاه کوهیان عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر رحمان سوری عضو هیات علمی دانشگاه تهران به عنوان سخنران کلیدی این همایش به ارائه مباحث تخصصی در زمینه فیزیولوژی ورزشی پرداختند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۱:۰۲

شناسه خبر: 102181

مطالب مرتبط :
 شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران پرداخت و گفت: دانشگاهیان در معرفی این چهره باید تلاش کنند یک روزی که امریکا رفتن برای همه رویا بود رفت آنجا روز اول انقلاب هم با امام آمد و ایستاد پای کار انقلاب تا شهادت.

جهاد

تاثیر اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی در توسعه همه جانبه استان/ فعالیت‌های جهاد دانشگاهی مایه خرسندی است

رئیس دادگستری شهرستان نمین گفت: از اینکه جهاد دانشگاهی با بها دادن به اندیشه‌های فناورانه، جوانان را تا مرحله تبدیل ایده به پدیده همراهی می‌کند مایه خرسندی و سربلندی است و جای تقدیر دارد.

چشم

میکروسوزن های خود وصل شده برای بهبود انتقال دارو در داخل چشم

در یک پیشرفت جدید، محققان با همکاری دانشمند ایرانی یک میکروسوزن جدید و خودکار برای تزریق مواد درمانی به چشم ایجاد کرده‌اند که به عقیده آنها پتانسیل حل یکی از چالش‌های مهم مربوط به دارورسانی به کره چشم و درمان بیماری‌های چشمی را دارد.

ی

کارگاه توانمندسازی مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی ایلام به روایت تصویر

کارگاه توانمندسازی مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی ایلام در ایلام برگزار شد.

همایش

حمایت از محیط های علمی رمز عبور از مسیرهای سخت و تحریم های ظالمانه

در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین انتظار می رود سیاست گذاران و مسئولان حمایت های خود را از محیط های علمی تقویت کنند تا بتوانیم با تلاش و کوشش از مسیرهای سخت و تحریم های ظالمانه عبور کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب