رشد علمی کشور در سطح جهانی نشان از نبوغ نخبگان ایرانی است/ نخبگان با دیدگاه حل مسائل یاریگر مسئولان باشند

جلسه خانه نخبگان بسیج استان ایلام با حضور جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی، در دفتر معاون امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری استان ایلام، جلسه خانه نخبگان بسیج استان ایلام امروز (30/03/1401) با حضور جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی، در دفتر معاون امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

رشد علمی کشور در سطح جهانی نشان از نبوغ نخبگان ایرانی است

«محمود علی پور» مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام در این جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات خانه نخبگان عنوان کرد: نخبگان هر کشور بیشترین نقش را در فرایند توسعه و پیشرفت ایفا کرده و از این رو پرداختن به مسائل و مشکلات آن‌ها باید از اولویت‌های سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان کشور قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت توجه به استعدادها و توانمندی نخبگان عنوان کرد: رشد علمی کشور و کسب رتبه های برتر در رنکینگ جهانی نشان از وجود استعدادهای برتر و پرورش نخبگان در کشور داشته و امیدواریم با حمایت قاطع مسئولان شاهد ظهور و بروز نبوغ این استعدادها در کشور باشیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام تشکیل 10 کارگروه تخصصی در خانه نخبگان علمی استان و 8 کارگروه در مرکز رشد و فناوری بسیج را از جمله اقدامات مثبت این نهاد علمی برشمرد و اذعان کرد: بسیاری از نخبگان به دلیل هوش و استعداد بالایی که دارند می توانند در زمینه تخصصی خود راهگشا بوده و الگویی ارزشمند برای جامعه تلقی شوند.

بسیج علمی نگاه درمانی به مسائل داشته باشد

دکتر شهریار عباسی نیز در این جلسه عنوان کرد: ورود بسیج در هر عرصه ای موفقیت و پیروزی را به ارمغان آورده و حضور بسیجیان در میادین مبارزه، مقابله با بیماری ها و بلایای طبیعی این ادعا را به اثبات رسانده است.

وی افزود: در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری نیازمند همراهی و همکاری بسیجیان هستیم و امیدواریم در بخشهای مغفول مانده،  بسیج علمی نگاه درمانی به مسائل داشته و نخبگان با دیدگاه احصاء و حل مسائل یاریگر مسئولان باشند.

معاون امور اقتصادی استانداری ایلام با بیان اینکه کارگروههای امور اقتصادی استانداری از ظرفیت کارگروههای بسیج در رفع مسائل و مشکلات بهره مند خواهد شد اذعان کرد: امیدواریم با هم افزایی و همکاری بسیج در زمینه های مختلف اقتصادی راهگشای مشکلات باشیم، چراکه بسیج یک ظرفیت عظیم مردمی است که با مدیریت جهادی و اتکا بر توان مردمی همواره توانسته است در بسیاری از زمینه ها موفق عمل نماید.

وی با اشاره به فعالیت حوزه نفت و گاز استان عنوان کرد: در استان طرح های بسیاری در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در سطح پائین دستی وجود دارد که نیازمند پیوست های زیست محیطی و شناسایی سرمایه گذار برای رفع مشکلات و اشتغالزایی است.

این مسئول با بیان اینکه معاونت امور اقتصادی استانداری ایلام حامی طرح های زودبازده و اشتغالزا است گفت: برای توسعه مشاغل خانگی اعتبارات خاصی برای نهادهای حمایتی و ادارات متولی تعریف شده، تا با استفاده از این ظرفیت شاهد رفع مشکلات بیکاری و رونق اشتغازایی در استان باشیم.

دکتر عباسی بیان کرد: علیرغم خشکسالی که تمام کشور ها از جمله ایران با آن مواجه هستند، این استان با تامین به موقع نهادهای دامی مشکلات این حوزه را برطرف کرد و خوشبختانه با خرید نهاده های مازاد، تا حد بسیاری توانستیم پاسخگوی نیاز کشاورزان استان باشیم.

افزایش روحیه امید و نشاط در جامعه از اهداف مسئولان است

وی، افزایش امید و نشاط در جامعه را اهداف اصلی استانداری ایلام دانست و گفت: افزایش روحیه نشاط و امید به زندگی دو رکن اصلی عبور از بحران در هر جامعه ای است و جهت تحقق این امر نیازمند ورود نخبگان، فعالان و تشکلهای مردمی هستیم.

این مسئول با بیان اینکه در حوزه صنعت سرمایه گذاری لازم آنطور که باید و شاید صورت نگرفته اذعان کرد؛ استانداری ایلام در راستای حمایت از صاحبان صنایع فعال از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد

واحدهای نیمه تعطیل و راکد در صورت ورود به چرخه تولید از طرح های تشویقی بهره مند می شوند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام دکتر عباسی اذعان کرد: قریب به 400 واحد صنعتی  ثبت شده در شهرک های صنعتی استان وجود دارد که یک سوم از آنها فعال و مابقی واحدها بدلیل نبود سرمایه گذار به حالت نیمه تعطیل و راکد در آمده اند.

دکتر عباسی با بیان اینکه هزینه فعال کردن یک واحد صنعتی نیمه فعال بسیار کمتر از  واحدهای صنعتی راکد و راه اندازی واحدهای جدید است گفت:حمایت از واحدهای فعال و نیمه فعال و تلاش در جهت بازگشت به چرخه تولید واحدهای راکد، در دستور کار بوده و خوشبختانه تعدادی از واحدها اعلام آمادگی خود را برای فعالیت مجدد اعلام کرده اند.

معاون امور اقتصادی استانداری ایلام ارائه تسهیلات و معافیت های مالیاتی را از جمله طرح های تشویقی به واحدهای صنعتی استان دانست و گفت: مجموعه استانداری تمام تلاش خود را برای حمایت از واحدهای صنعتی به کار بسته اما در این راستا لازم است شرکت ها و واحدهای صنعتی پای کار باشند و قواعد حضور در این میدان را بپذیرند.

مراودات تجاری مرز هلاله رونق اقتصادی استان را در پی خواهد داشت

معاون امور اقتصادی استانداری ایلام با بیان اینکه تجربه های موفق بسیج در بحرانها و اعتماد ملی به این نیروی ارزشمند مردمی منجر شده تا اعتبارات خاصی به بسیج واگذار شود اذعان کرد: بسیج به عنوان یک قشر ارزشمند و پای کار، با اجرای فعالیت های ارزشی و مدیریت جهادی توانسته است پاسخگوی رفع بسیاری از مشکلات در ادوار مختلف باشد. چراکه بسیجیان سرمایه هایی با اخلاص، سختکوش و باصلابت هستند که با تکیه بر چنین ویژگی هایی، همواره دشمنان را  در عرصه های مختلف ناامید و ناکام ساخته اند.

این مسئول داشتن 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق را از جمله پتانسیل های عظیم استان جهت رونق اقتصادی برشمرد و گفت: مراودات تجاری در مرز هلاله و تلاش در جهت رونق اقتصادی مرزهای چنگوله و چیلات از اولویت های اصلی استان در راستای توسعه و رونق اشتغال خصوصاً برای ساکنان مناطق مرزی خواهد بود و امیدواریم در جهت تحقق این اقدام مهم، فارغ از نگاههای قبیله ای و منطقه ای، تمام ظرفیت های استان برای بازگشایی و فعالیت اقتصادی این مرزها پای کای باشند.

وی در پایان اظهارات خود به مقوله تنظیم بازار اشاره و بیان کرد: بحث تنظیم بازار نیازمند ورود بسیج خصوصاً بسیج اصناف است و در راستای عملیاتی شدن این طرح، استانداری ایلام حامی طرح ها و ایده های نخبگان خواهد بود.

گفتنی است در پایان این جلسه اعضای خانه نخبگان بسیج استان ایلام به بیان دیدگاهها و راهکارهای عملیاتی برای رونق اقتصادی بخش های مختلف پرداختند.

انتهای پیام/

 خبرنگار فرشته نیازی

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۴:۰۴

شناسه خبر: 102182

مطالب مرتبط :
ل

نمایشگاه دستاوردهای علمی نخبگان بسیجی در ایلام

بسیجیان پایگاه علمی حضرت عباس (ع)شهرستان ایلام دستاوردهای علمی خود را در معرض نمایش قرار دادند.

ی

طراحی تلکابین و تراموای زیردریایی توسط مخترع ایلامی

"سجاد خاکی" از مخترعان استان ایلام است که توانسته با اختراع دستگاهی به شیوه نوین، یک انقلاب در صنعت گردشگری و حمل و نقل دریایی ایجاد کند و امکان بازدید آسان برای بازدیدکنندگان مناظر زیر دریایی را فراهم آورد.

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان گفت:

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران بسیج اساتید استان اصفهان سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران را «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی» عنوان کرد.

 ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

محمد باقری در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران اعلام کرد:

ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با بیان این که اسناد خروجی دو اندیشکده آب و شهر اسلامی بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان ارائه شده است از راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید نیز خبرداد.

 شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران پرداخت و گفت: دانشگاهیان در معرفی این چهره باید تلاش کنند یک روزی که امریکا رفتن برای همه رویا بود رفت آنجا روز اول انقلاب هم با امام آمد و ایستاد پای کار انقلاب تا شهادت.

شاخص

بازدید مسئول بسیج علمی کشور از کارخانه پارلا

مسئول بسیج علمی کشور از مجموعه پارلا الکترونیک تبریز دیدن کردند .

شاخص

افتتاح مرکز رشد شهرستان اهر

مرکز رشد سپاه ناحیه شهرستان اهر با حضور سردار رحیمی مسئول بسیج علمی کشور افتتاح شد .

ی

کارگاه توانمندسازی مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی ایلام به روایت تصویر

کارگاه توانمندسازی مدیران علمی و فرماندهان پایگاههای علمی و پژوهشی ایلام در ایلام برگزار شد.

ی

پایگاه های علمی بسیج مرکز ثقل شناسایی نخبگان است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت؛ پایگاههای علمی بسیج مرکز ثقل شناسایی نخبگان و فعالیتهای علمی در سراسر استان بوده و باید با همکاری این پایگاهها، زمینه کشف استعدادها و ظرفیت های مناطق دور و نزدیک استان فراهم شود

شاخص

آذربایجان شرقی نقطه قوت صنعت کشور است

مسئول بسیج علمی کشور و ریاست محترم بسیج مستضعفین با حضور در تبریز از دست آوردهای نخبگان علمی و صنعتی استان آذربایجان شرقی دیدن کردند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب