گلدان هوشمند؛ دستگاهی مبتنی بر اینترنت اشیا

سپیده افیونی جوان نخبه چهارمحالی گفت: گلدان هوشمند دستگاهی مبتنی بر اینترنت اشیا، برای کنترل آبیاری است.

سپیده افیونی یکی از جوانان نخبه در استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ؛ اظهار کرد: گلدان هوشمند دستگاهی است مبتنی بر اینترنت اشیا، برای کنترل آبیاری، نور و میزان رطوبت خاک گیاهان که می تواند در گلخانه ها و همچنین مصارف خانگی استفاده شود.

وی تصریح کرد: به همراه این دستگاه یک اپلیکیشن در اختیار کاربر قرار می گیرد که با استفاده از آن می توان از رطوبت خاک گلدان ها با خبر شد.

افیونی ادامه داد: با استفاده از این اپلیکیشن و در صورت نیاز آبیاری را می توان قطع یا وصل کرد و همچنین با تاباندن نور مصنوعی، رشد گیاهان بدون نور مستقیم خورشید را امکان پذیر می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: علاقمندان به گل و گیاه می توانند با داشتن این دستگاه هوشمند به راحتی از گل و گیاه خود مراقبت های لازم را داشته باشند.

خبرنگار:مرضیه عالی پور هفشجانی 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵:۲۰

شناسه خبر: 102188

مطالب مرتبط :
مقاله

۲ مقاله عضو هیات علمی گروه زراعت دانشکده کشاورزی در مجله Science of the Total Environmentمنتشر شد

مقاله دکتر سینا فلاح، استاد تمام گروه زراعت دانشکده کشاورزی دانشگاه شهرکرد در مجله Science of the Total Environment منتشر شده است.

پیرعلی

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

تفاهم نامه همکاری دانشگاه شهرکرد و پارک علم و فناوری با تکیه بر تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین، امضا شد.

'gnhk

ساخت گلدان هوشمندی که می تواند احساسات گیاهان را به شما منتقل کند !

به تازگی گلدان هوشمندی به نام "Mu Design" ساخته شده است که با توجه به سنسورهایی که در آن تعبیه شده است می تواند حالت مختلف گیاه مانند کم آبی، کم نوری و ... را تشخیص دهد و از طریق تلفن همراه و یا شکلک هایی که ایجاد می کند به کاربر منتقل نماید .

گلدان

ساخت گلدان هوشمند که مانع خشک شدن گیاهان می شود !

به تازگی نوعی گلدان هوشمند ساخته شده که با استفاده از سنسورهای که در آن تعبیه شده میزان رطوبت خاک و نور محیط را اندازه گیری می کند و با فرستادن آلارم به تلفن همراه و همچنین ایجاد شکلک های خاص بر روی گلدان مانع خشک شدن گیاهان می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب