مدیرعامل شرکت ارمغان سلامت آوید مطرح کرد؛

اعتبارات حوزه دانش بنیان در گلستان کم است/ نخستین پروتئین ضد چروک پوست و شفافیت در ایران ساخته شد

مدیرعامل شرکت ارمغان سلامت آوید از کمبود اعتبارات در حوزه شرکت‌های دانش بنیان و خلاق گلستان گلایه کرد و گفت: یکی از مهمترین مشکلاتی که با آن رو به رو هستیم بحث فضای کاری است که با محدودیت‌هایی رو به رو هستیم.

حمیدرضا بیدمال، دکترای شیلات و مدیرعامل شرکت ارمغان سلامت آوید در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان با بهره‌گیری از متخصصان و انجام امور تحقیقاتی طی سالیان گذشته موفق به تولید افشره‌های گیاهی- پروتئین‌های جانوری شده که کاربرد آن در حوزه آرایشی و بهداشتی است.

بیدمال بیان کرد: این محصول پروتئینی در درمان و تسکین گرفتگی عضلانی، آرتروز و ترمیم غضروف‌های آسیب دیده و نوع دیگر در رفع چین و چروک و شفافیت و جوانسازی پوست مؤثر است.

وی بابیان اینکه این محصولات دارای ثبت اختراع و جزوه محصولات دانش بنیان به شمار می‌رود، افزود: مهمترین محصولی که تولید کردیم «آرساوید» است که پروتین‌های هیدرولیز شده جانوری ایجاد شده است و ضد به شمار می‌رود.

این مقام مسئول بابیان اینکه مجوز غذا دارو را این محصول کسب کرده است، تأکید کرد: این محصول پیش از این در ایران تولید نمی‌شد و مجوز ثبت اختراع آن را انجام دادیم.

بیدمال تأکید کرد: بیشتر مصرف آن در پوستی و ضد چروک و برای شفافیت پوست به کار می‌رود، این محصول در دنیا گردش مالی بالایی دارد و جایگزین خوبی برای محصولات اروپایی در حوزه پوست به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه پارک علم و فناوری در راستای حمایت از این فناوری تلاش‌های خوبی را داشته و جزء شرکت‌های خلاق در کشور به شمار می‌رویم ولی یکی از معضلاتی که با آن رو به رو هستیم بحث فضای کاریی است.

مدیرعامل شرکت ارمغان سلامت آوید ابراز‌امیدواری کرد:‌امیدواریم این مشکل که برخی از شرکت‌های دانش بنیان در سطح استان با آن رو به رو هستند برطرف شود، از سویی دیگر یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه شود بحث تسهیلات در حوزه سرمایه‌گذاری و گردش مالی است و متأسفانه عددی که به استان برای حمایت شرکت‌های دانش بنیان اختصاص یافته کم است و نیاز است که در راستای تحقق شعار سال در این بخش توجه شود.

گفتنی است این افشره، ترکیبی کاملاً طبیعی از پروتئین‌های کرم‌های حلقوی و زالو به همراه گیاهان دارویی بوده و با تأمین مواد و اسید آمینه‌های ضروری و مورد نیاز سلول‌های پوست، موجب تحریک و ساخت کلاژن در لایه میانی پوست می‌شود.

گفته می‌شود این محصول به‌صورت چشمگیری موجب رفع چین و چروک صورت، شفافیت و جوا‌ن‌سازی پوست و رفع خطوط روی آن می‌شود.

خبرنگار: داود خاندوزی

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۸:۲۱

شناسه خبر: 102191

مطالب مرتبط :
قطار دانش بنیان‌ها روی ریل حمایت معاونت علمی بسیج کاشان

قطار دانش‌بنیان‌ها روی ریل حمایت معاونت علمی بسیج کاشان

گردهمایی ارائه توانمندی دانش‌بنیان‌های شهرستان کاشان به همت معاونت علمی بسیج ناحیه کاشان و با همراهی پردیس رشد زنده یاد دکتر اردشیر حسین پور، در روز فناوری هفته بسیج با حضور رئیس پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی، رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه کاشان برگزار شد.

ایده

ارائه ایده

ایده های فناورانه در راستای کمک به حل مشکلات استان

ایده های فناورانه در راستای کمک به حل مشکلات استان در حوزه آب، انرژی و کشاورزی ارائه شد.

مجید چگینی مدیرعامل شرکت گاز

مجید چگینی مدیر عامل شرکت ملی گاز در بازدید از نمایشگاه ملی فناورانه دانش بنیان بسیج؛

بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در رویدادهای علمی حوزه انرژی فعال هستند

در دومین روز از نمایشگاه ملی فناورانه و دانش بنیان بسیج مهندس "مجید چگینی" مدیرعامل شرکت ملی گاز از دستاوردها و محصولات این نمایشگاه بازدید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب