محمد باقری در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران اعلام کرد:

ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با بیان این که اسناد خروجی دو اندیشکده آب و شهر اسلامی بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان ارائه شده است از راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید نیز خبرداد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران که با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی، سردار فدا فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج)، روسای دانشگاههای علوم پزشکی و صنعتی و پیام نور استان اصفهان، عباس مقتدایی نماینده مرئم اصفهان در مجلس شورای اسلامی،حجت الاسلام خوشنویس زاده مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و جمعی از اساتید و نخبگان به همت سازمان بسیج اساتید استان اصفهان پنج شنبه دوم تیرماه در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد با بیان این که شهید چمران الگوی نمونه ما دانشگاهی‌هیان است، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران گفت: سه شاخصه شهید چمران شاخصه علمی و اخلاقی و شاخصه تکلیفی و دین مداری شهید چمران باعث شده که رهبر فرزانه انقلاب پرورش و تربیت انسان‌هایی در طراز شهید چمران را وظیفه ما بعنوان استاد دانشگاه بداند.

محمد باقری  با بیان چهار نگاه و چهار محور در برنامه‌ها و فعالیت‌های سازمان بسیج اساتید، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 80 کانون و دفتر بسیج اساتید در سطح استان اصفهان  فعالیت‌هایی که مد نظر رهبر فرزانه انقلاب بوده و هست در حال اقدام و اجرا و برنامه‌ریزی است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: اولین محور فعالیت محور اخلاقی است، محور معرفتی در حلقه‌های گفتگو محور صالحین که با بیش از 200 حلقه در سطح استان اصفهان در حال فعالیت است در یکی دو سال گذشته هم با وجود شرایط کرونا بسیاری از این جلسات در بستر فضای مجازی به نحو احسن برگزار شد.

باقری با بیان این که دومین نگاه علم و فناوری است به شعار امسال و تاکید ویژه مقام معظم رهبری به مسائل دانش‌بنیان اشاره و تصریح کرد: سازمان بسیج اساتید استان اصفهان و کانون‌های آن در دانشگاه‌ها نیز حرکت و ظرفیت خودشان را به سمت دانش بنیان و تقویت دانش‌بنیان و توسعه حرکت‌های دانش بنیان برده‌اند.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: در سال‌های گذشته 5 اندیشکده علمی راهبردی مجموعه بسیج با توجه به ظرفیت‌ها دانش بنیانی خودش حرکت‌های خیلی خوبی انجام داد که همین امروز رونمایی می‌کنیم از سند سیاستی شهر طیب و بعنوان یک بسته سیاستی تقدیم دولت خواهیم کرد.

 

اندیشکده‌ علمی راهبردی آب در حوزه شرق اصفهان سه طرح آماده و تحویل مسئولان شده است

وی بیان کرد: اندیشکده‌های علمی راهبردی آب و منابع طبیعی ما  نیز زحمات بسیار زیادی کشیدند که در حوزه شرق اصفهان سه طرح آماده  و تحویل مسئولان هم داده شد امیدواریم که بتوانیم در این حوزه حرکت‌های ماندگاری را داشته باشیم. همچنین در حوزه گیاهان دارویی ظرفیت بسیار خوبی وجود دارد و حرکت‌های ویژه و انقلابی را رقم زدیم و همچنان هم در حال اقدامات علمی ویژه است.

  مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان اعلام کرد: به مناسبت روز بسیج اساتید 5 اندیشکده علمی راهبردی جدید با توجه ظرفیت و عنایت ویژه که شده است راه‌اندازی می‌شود؛ اندیشکده فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی، اندیشکده حاشیه نشینی و مسائل اجتماعی، اندیشکده امر به معروف و نهی از منکر، اندیشکده زنان و خانواده و اندیشکده ژنتیک گیاهی و بذر.

 

 برگزاری بیش از 30 عنوان کرسی علمی ترویجی در سال 1400

وی بیان کرد: مسئله بعدی مسئله کرسی‌هاست ظرفیتی که بسیج اساتید استان اصفهان در حوزه کرسی‌های هم نقد نظریه و هم کرسی‌های علمی ترویجی داشته ما سال گذشته بیش از 30 عنوان کرسی علمی ترویجی در استان اصفهان برگزار شد که خروجی هر کرسی با توجه به ظرفیت و نگاه تخصصی هر دانشگاه بتواند سندی برای حل مسائل آن منطقه و دانشگاه و شهر باشد.

 

31 مسئله اساسی استان را شناسایی و اسناد آن در حال آماده سازی است

باقری افزود: ما 31 مسئله اساسی استان را شناسایی کردیم و و سندهای آن در حال آماده سازی است که بتوانیم با توجه به مشکلات شهرستان‌ها دانشگاه‌های آن شهرستان در اختیار مسئولان قرار دهند.

 

 شکل گیری مجموعه جبهه علمی فرهنگی انقلاب اسلامی در سه شهرستان

   مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان اعلام کرد: جبهه  علمی فرهنگی انقلاب اسلامی با توجه به ظرفیت‌های کانون‌های بسیج اساتید و ظرفیت‌های شهرستان‌ها در حال تشکیل است و در سه شهرستان با ظرفیتی که داشتند مجموعه جبهه علمی فرهنگی انقلاب اسلامی شکل گرفته است.

وی افزود: در بحث پیوند استاد مسجد هم فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شده همچنان شهرستان کاشان زحمات بسیار زیادی کشیده‌اند شهر اصفهان هم حرکت‌های خیلی خوبی شروع کرده‌اند.

باقری گفت: در حوزه شبکه فرماندهان جنگ نرم در حوزه جهاد تبیین هم دوره عمومی برگزار شده دوره تخصص آن هم در حوزه تربیت مدرس جهاد تبیین هم خواهیم بود.

وی عنوان کرد: حرکت‌های ویژه و خاصی که در حوزه اردوهای علم و فناوری هست در همه کانون‌ها برنامه‌ریزی شده سال گذشته هم حرکت‌های خیلی خوبی داشتیم.

آغاز جام شهدای علمی در رشته‌های تخصصی ورزشی

باقری خبرداد: ما امروز به مناسبت روز بسیج اساتید جام شهدای علمی را هم آغاز خواهیم کرد و انشاالله جام مسابقات فرهنگی ورزشی جام شهدای جهاد علمی را خدمت اساتید خواهیم داشت.

  مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: در حوزه اجتماعی بعنوان چهارمین حرکتی که در بسیج اساتید در حال شکل‌گیری است حضور اساتید با نگاه علم برای حل معضلات اجتماعی استان است و در حوره‌های مختلف حرکت‌های جهادی انجام شده است.

وی با بیان این که اساتید بسیجی بصورت کاملا داوطلبانه آماده کمک برحل هر مشکل و مسئله‌ مه اتفاق می‌افتند هستند، گفت: در حادثه متروپل هم چهار پنج نفر از اساتید در حوزه عمران و معماری اعلام آمادگی کردند.

 ویبا اشاره به کمک گروه‌های جهادی و حرکت‌های جهادی که در سطح استان اتفاق افتاده، اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم نهضت استادی بسیج در استان اصفهان کمک بکند به کارآمدی در عرصه‌های مختلف و نقش‌آفرینی خصوصا در ارتقا آموزش عالی کشور و نظام حکمرانی کشور همین جا اعلام  می‌کنیم که ظرفیت بیش از 5300 نفر آماده است که کمک بکند به نظام حکمرانی کشور و مجموعه دولت و سایر بخش‌های حاکمیتی.

 

 

انتهای پیام/

  معصومه صادقی        

زمان انتشار: جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۶:۳۷

شناسه خبر: 102191

مطالب مرتبط :
 بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد.

 پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) رونمایی شد

با حضور غلامعلی حداد عادل؛

پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) رونمایی شد

آیین رونمایی از پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان رونمایی شد

با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی؛

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان رونمایی شد

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی و جمعی از مسئولان، اساتید دانشگاهیان و نخبگان رونمایی شد.

 تبیین برازنده اساتید دانشگاه است/وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد

فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج)،

تبیین برازنده اساتید دانشگاه است/وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد

فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به این که تبیین برازنده اساتید دانشگاه است، تاکید کرد و با برشمردن این که در در نانو، شبیه‌سازی، سلول‌های بنیادی، مهندسی، فناوری‌های نوین قدرت اول منطقه هستیم، افزود: وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد.

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان گفت:

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران بسیج اساتید استان اصفهان سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران را «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی» عنوان کرد.

 شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران پرداخت و گفت: دانشگاهیان در معرفی این چهره باید تلاش کنند یک روزی که امریکا رفتن برای همه رویا بود رفت آنجا روز اول انقلاب هم با امام آمد و ایستاد پای کار انقلاب تا شهادت.

جهاد

تاثیر اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی در توسعه همه جانبه استان/ فعالیت‌های جهاد دانشگاهی مایه خرسندی است

رئیس دادگستری شهرستان نمین گفت: از اینکه جهاد دانشگاهی با بها دادن به اندیشه‌های فناورانه، جوانان را تا مرحله تبدیل ایده به پدیده همراهی می‌کند مایه خرسندی و سربلندی است و جای تقدیر دارد.

ی

رشد علمی کشور در سطح جهانی نشان از نبوغ نخبگان ایرانی است/ نخبگان با دیدگاه حل مسائل یاریگر مسئولان باشند

جلسه خانه نخبگان بسیج استان ایلام با حضور جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی، در دفتر معاون امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط تخصصی نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت:

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط فناورانه نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان این که مشکلات محیط زیستی نیازمند مشارکت مردم و دانشگاهیان است و راه را برای اجرای قانون بازتر می کند، گفت: فقط مشارکت فناورانه نیست یعنی خلع بزرگ داریم در علوم انسانی.

سرهنگ احمد عینی

معاون علمی سپاه بیت المقدس استان کردستان :

بازتاب تعامل معاونت علمی سپاه بیت المقدس با مراکز رشد در ادارات استان کردستان

احمد عینی اذعان داشت: باتوجه به جلسات و ایجاد ارتباط تنگاتنگ معاون علمی سپاه بیت المقدس استان کردستان با مراکز رشد در ادارات دغدغه نخبگان و مخترعین در تجاری سازی اختراعات رفع خواهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب