مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان گفت:

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران بسیج اساتید استان اصفهان سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران را «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی» عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران  بسیج اساتید استان اصفهان سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران  را «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی» عنوان کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خوشنویس زاده در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران که با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی، سردار فدا فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج)، حجت الاسلام  محمودی امام جمعه موقت اصفهان، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، روسای دانشگاههای علوم پزشکی و صنعتی و پیام نور استان اصفهان، و جمعی از اساتید و نخبگان به همت سازمان بسیج اساتید استان اصفهان شامگاه پنج شنبه دوم تیرماه در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، گفت: شاید گویاترین و با عظمت‌ترین توصیف در مورد شهید چمران این جمله باشد که یک روز بعد از شهادت شهید چمران در پیام خیلی زیبایی که حضرت امام مکتوب دارند و برای اولین بار اصطلاح سردار سرافراز اسلام را در دوره معاصر حضرت امام استفاده می‌کند که چمران در این دنیا شرف را بیمه کرد و در آن دنیا هم رحمت خدا را بیمه کرد ما و شما خواهیم رفت مثل چمران برویم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان سپس با قرائت پیام مقام معظم رهبری به همایش بزرگداشت روز بسیج اساتید همایش بسیج اساتید استان اصفهان را مزین کرد و گفت: چند روز پیش به مناسبت سالگرد شهادت دکتر چمران تمام توصیفاتی که امام و با تعداد خیلی بیشتر مقام معظم رهبری از شهید چمران داشتند مرور کردیم تمام این توصیفات سه محور اصلی دارد.  

وی سه محور اساسی  هرم شخصیتی شهید چمران را برشمرد و گفت: یکی معنویت و عرفان شهید چمران است مناجات‌ها و ارتباط‌هایی که با خدا داشت عبادات قلبی که داشت معامله‌های قلبی که با خدا کرد هجرت‌های مکرری که داشت.

خوشنویس زاده با یادآوری این پرسش از شهید چمران که چرا از امریکا آمدی آن همه امکانات را گذاشتی آمدی مصر که بسیار شرایط سختی داشت، گفت: پاسخ شهید چمران است که گفت می‌خواهم در پیشبرد تسلیحاتی امریکا هیچ نقشی نداشته باشم.

 وی افزود: محور دوم تخصص و شخصیت علمی ایشان است در هرکاری که وارد می‌شود که یکی از آن فیزیک پلاسماست یکی جنگ‌های چریکی است یکی علم مدیریتی است در هر جا علم و تخصصش در اوج است و جنبه سوم این شخصیت عظیم و بی‌بدیل در میان شخصیت‌های انقلاب این جنبه سوم روحیه جهادی و انقلابی است انشاالله همه ما و شما ادامه دهند این راه باشیم.

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۴:۱۸

شناسه خبر: 102192

مطالب مرتبط :
 بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد.

 پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) رونمایی شد

با حضور غلامعلی حداد عادل؛

پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) رونمایی شد

آیین رونمایی از پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان رونمایی شد

با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی؛

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان رونمایی شد

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی و جمعی از مسئولان، اساتید دانشگاهیان و نخبگان رونمایی شد.

 تبیین برازنده اساتید دانشگاه است/وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد

فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج)،

تبیین برازنده اساتید دانشگاه است/وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد

فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به این که تبیین برازنده اساتید دانشگاه است، تاکید کرد و با برشمردن این که در در نانو، شبیه‌سازی، سلول‌های بنیادی، مهندسی، فناوری‌های نوین قدرت اول منطقه هستیم، افزود: وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد.

 ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

محمد باقری در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران اعلام کرد:

ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با بیان این که اسناد خروجی دو اندیشکده آب و شهر اسلامی بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان ارائه شده است از راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید نیز خبرداد.

 شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران پرداخت و گفت: دانشگاهیان در معرفی این چهره باید تلاش کنند یک روزی که امریکا رفتن برای همه رویا بود رفت آنجا روز اول انقلاب هم با امام آمد و ایستاد پای کار انقلاب تا شهادت.

جهاد

تاثیر اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی در توسعه همه جانبه استان/ فعالیت‌های جهاد دانشگاهی مایه خرسندی است

رئیس دادگستری شهرستان نمین گفت: از اینکه جهاد دانشگاهی با بها دادن به اندیشه‌های فناورانه، جوانان را تا مرحله تبدیل ایده به پدیده همراهی می‌کند مایه خرسندی و سربلندی است و جای تقدیر دارد.

ی

رشد علمی کشور در سطح جهانی نشان از نبوغ نخبگان ایرانی است/ نخبگان با دیدگاه حل مسائل یاریگر مسئولان باشند

جلسه خانه نخبگان بسیج استان ایلام با حضور جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی، در دفتر معاون امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط تخصصی نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت:

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط فناورانه نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان این که مشکلات محیط زیستی نیازمند مشارکت مردم و دانشگاهیان است و راه را برای اجرای قانون بازتر می کند، گفت: فقط مشارکت فناورانه نیست یعنی خلع بزرگ داریم در علوم انسانی.

همایش

گزارشی از برگزاری دوازدهمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی بینایی ماشین و پردازش تصویر ایران

وزیر علوم آقای زلفی گل در پیامی به این همایش بر ضرورت استفاده از ظرفیت های علوم بین رشته ای برای توسعه علمی و فناوری کشور تاکید کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب