فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج)،

تبیین برازنده اساتید دانشگاه است/وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد

فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به این که تبیین برازنده اساتید دانشگاه است، تاکید کرد و با برشمردن این که در در نانو، شبیه‌سازی، سلول‌های بنیادی، مهندسی، فناوری‌های نوین قدرت اول منطقه هستیم، افزود: وضعیت فعلی کرونا توسط دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، سردار مجتبی فدا فرماندهی سپاه صاحب الزمان (عج) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران که با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام محمودی امام جمعه موقت اصفهان، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و صنعتی و پیام نور استان اصفهان، حجت الاسلام خوشنویس‌زاده مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اساتید و نخبگان به همت سازمان بسیج اساتید استان اصفهان شامگاه پنج شنبه دوم تیرماه در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد،  ضمن سلام و درود به روح پرفتوح بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام رضوان الله تعالی علیه، شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم و امنیت و سلامت و سیدالشهدای مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای علم و دانش و اساتید شهیدمان، ایام را تبریک عرض کرد و گفت: هفته قوه قضاییه است گرامی می‌داریم یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش و همچنین گرامی می‌داریم یاد و خاطره استاد شهید، رزمنده و عارف شهید دکتر مصطفی چمران را.

 

وی سپس به جهاد تبیین اشاره کرد و خطاب به استادان دانشگاه، گفت: این تبیین برازنده شماست جمعیت و مخاطبی که در مقابل اساتید در مراکز آموزشی قرار دارند ظرفیت و نفوذ کلامی که اساتید دانشگاه دارید و تاثیر صحبت و مطالبی که بیان می‌کنید در جامعه می‌تواند غوغا کند و می‌تواند شرایطی را برای نظام فراهم کند که امروز در شرایطی قرار داریم که حتی بیشتر از زمان جنگ ما نیاز به حضور و مشارکت و نقش آفرینی مردم در صحنه دفاع از انقلاب و نظام داریم.

سردار فدا گفت: امام بزرگوار که 34 امین سالگردشان را داشتیم با انقلاب اسلامی کاری کرد که هندسه قدرت و مفهوم قدرت را جابجا کرد اما با انقلابش یک تیر شلیک نکرد حتی مخالف جنگ مسلحانه بود هیچ هم جا نداریم امام اذن جنگ مسلحانه داده باشد.

وی ادامه داد: امام (ره) مردم و نقش آفرینی مردم و حضور مردم را در اداره حکومت و بالابردن عزت و کرامت و شرافت و سربلندی رقم زد چیزی که قبل انقلاب نمی‌بینم.

وی اظهار کرد: صد سال پیش انگلیسی‌ها از بین سه گزینه، رضاخان را انتخاب کردند بالای سر این مملکت قرار دادند، او هم با هزینه این مملکت ارتش ۱۰۰ هزار نفری به راه انداخت که موظف شد با قیام‌های مردم مقابله کند، مقابله با قیام مردمی مسجد گوهر شاد، مبارزه با نهضت جنگل،  حوزه علمیه، روضه و عزاداری همه را تعطیل کرد؛ با این ارتش شروع به غارت ثروت کشور کرد و زمین‌های مرغوب را در سراسر کشور را به تملک خودش کرد، بهترین ممالک ایران به نام رضاخان بود اما همین ارتش که با پول این مملکت ایجاد کرد در جنگ جهانی یک تیر هم در مقابله با تجاوز انگلیسی‌ها شلیک نکرد و یک ساعت هم مقاومت نکرد.

فدا بیان داشت: وقتی کوپن رضاخان تمام شد، آنقدر شرافت و شجاعت نداشت که با پای خودش از کشور خارج شد حال و روز مملکت این بوده و این رویکرد در زمان فرزندش هم ادامه داشت، رئیس جمهور امریکا، نخست وزیر انگستان و رهبر شوروی سابق می‌آیند در خاک کشور جلسه گذاشتند و ایران را تقسیم کردند و پادشاه ایران را در نه در جلسه راه  می‌دهند نه با او جلسه می‌گذارند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با بیان این که با وجود ظرفیت تولید نفت در آن زمان، به این نکته که همه چیز هم وارداتی بود، سیب، پرتقال، لبنیات و مایجتاج عمومی، گفت: هیچ عزت و سربلندی وجود نداشت و وقتی جنگ تحمیل شد وقتی مورد حمله و هجوم قرار گرفتیم ما نیازمند سیم خاردار بودیم و بواسطه این که می‌گفتند سیم خاردار کاربرد دوگانه دارد به ما نمی‌فروختند.

وی با بیان این که بعضی‌ها دستاوردهای انقلاب را دارند نادیده می‌گیرند، نفوذ و تأثیر جمهوری اسلامی را دنبال هستند خدشه‌دار کنند، اما نمی‌بینند که امروز با وجود فشارهای غربی چطور مقاومت می‌کنیم.

سردار فدا با تصریح این که امروز در نانو، شبیه‌سازی، سلول‌های بنیادی، مهندسی، فناوری‌های نوین قدرت اول منطقه هستیم، گفت: کسی اینها را توجه ندارد کسی بیان نمی‌کند؛ جوان‌های امروز که همه جوان‌های فضای مجازی و شبکه اجتماعی هستند فکر می‌کنند خروس همسایه غاز است.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به بازدید شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه شهرک علمی تحقیقاتی که ریاست جمهوری هم بازدید داشتند گفت: 52 شرکت دانش بنیان حضور داشتند که با علایق و اشتیاق کار کرده‌اند و دستاوردهای خیلی خوب دارند.نمی‌گویم، نمی‌بینیم یا می‌بینیم اما کسی بیان نمی‌کند کار تبیین که فریضه است فوری و واجب است اقدامی صورت نمی‌دهیم اتفاقاتی رقم می‌خورد که همه فکر می‌کنند مملکت دچار مشکل است و مردم را ناامید می‌کنند و دشمن دنبال کاهش نفوذ جمهوری اسلامی هستند و دنبال از بین بردن دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی با بیان این که خداراشکر قبل از غربی‌ها کرونا گرفتیم دستمان را به زانوی خودمان گرفتیم بلند شدیم نگاه نکردیم آنها در مبارزه با کرونا چه می‌کنند ما را تحریم کردند، بیان کرد: آنها به دزدی ماسک و تجهیزات پزشکی و لوازم درمانی از همدیگر مبتلا و تلفات روزانه بیشتر از ماست چندین روز است الان استان و کشورمان بدون تلفات است آنجا درگیر این مسائل هستند.

 سردار فدا گفت: این‌ها از ظرفیت داخل و توجه به دانشمندان داخل حاصل شده است از همین اراده و توکل و ایثاری که ظرفیت‌ها و دانشمندان و نخبگان کنونی کشور رقم زدند، کسانی بودند واکسن فایزر را استفاده کردند اما تقلبی بودن آن مشخص شد  اما امروز واکسن برکت صادر شده است.

وی در پایان بر این که سخنرانی‌های 14 خرداد مقام معظم رهبری را هرسال مطالعه بفرمایید که هر سال نکات خاصی دارد، تاکید کرد. 

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

 

زمان انتشار: جمعه ۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۹:۰۲

شناسه خبر: 102193

مطالب مرتبط :
 مقصر افزایش مصرف کنندگان مواد دخانی سیاست‌هاست و سوگیری صنعت دخانیات/اجرای سه طرح پیشگیرانه در استان اصفهان

در نشست آموزشی خبری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اصحاب رسانه مطرح شد:

مقصر افزایش مصرف کنندگان مواد دخانی سیاست‌هاست و سوگیری صنعت دخانیات/اجرای سه طرح پیشگیرانه در استان اصفهان

متخصصان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که بالای ۹۵ درصد مصرف کننده‌های هر نوع ماده اعتیاد آوری آرزوی ترک دارند اما از یک مقطعی مصرف جبری است، گفتند: مقصر افزایش مصرف کنندگان مواد دخانی در استان اصفهان به دلیل مبارزه و اقدامات پیشگیرانه چند سال پیش نیست بلکه به دلیل سیاست‌هاست و سوگیری صنعت دخانیات؛ سه طرح پیشگیرانه هم در استان اصفهان در حال اجرا است.

 بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

بسیج اساتید استان اصفهان از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد

بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران از شش استاد فعال در عرصه دانش‌بنیان تجلیل کرد.

 پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) رونمایی شد

با حضور غلامعلی حداد عادل؛

پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) رونمایی شد

آیین رونمایی از پوستر اولین همایش بین المللی و پنچمین همایش ملی تببین اندیشه‌های دفاعی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی برگزار شد.

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان رونمایی شد

با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی؛

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان رونمایی شد

سند شهر طیب اندیشکده علمی راهبردی شهر اسلامی ایرانی بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با حضور غلامعلی حداد عادل عضو شورای انقلاب فرهنگی و جمعی از مسئولان، اساتید دانشگاهیان و نخبگان رونمایی شد.

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان گفت:

سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی»

مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران بسیج اساتید استان اصفهان سه محور اساسی هرم شخصیتی شهید چمران را «معنویت و عرفان، تخصص و شخصیت علمی، روحیه جهادی و انقلابی» عنوان کرد.

 ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

محمد باقری در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران اعلام کرد:

ارائه خروجی دو اندیشکده بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان تا راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران با بیان این که اسناد خروجی دو اندیشکده آب و شهر اسلامی بسیج اساتید اصفهان به دولت و مسئولان ارائه شده است از راه‌اندازی پنج اندیشکده جدید نیز خبرداد.

 شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران؛

شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران از زبان دکتر حداد عادل/دانشگاهیان در معرفی این چهره تلاش کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش بزرگداشت بسیج اساتید و گرامیداشت شهید چمران به شرح خاطرات و توصیف و خصوصیات شهید چمران پرداخت و گفت: دانشگاهیان در معرفی این چهره باید تلاش کنند یک روزی که امریکا رفتن برای همه رویا بود رفت آنجا روز اول انقلاب هم با امام آمد و ایستاد پای کار انقلاب تا شهادت.

جهاد

تاثیر اقدامات ارزشمند جهاد دانشگاهی در توسعه همه جانبه استان/ فعالیت‌های جهاد دانشگاهی مایه خرسندی است

رئیس دادگستری شهرستان نمین گفت: از اینکه جهاد دانشگاهی با بها دادن به اندیشه‌های فناورانه، جوانان را تا مرحله تبدیل ایده به پدیده همراهی می‌کند مایه خرسندی و سربلندی است و جای تقدیر دارد.

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط تخصصی نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت:

مشکلات محیط زیستی مشارکت مردم و دانشگاهیان را می‌طلبد/ مشارکت فقط فناورانه نیست، خلع بزرگ داریم در علوم انسانی

فعال محیط زیست و رئیس مرکز تحقیقات آب دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان با بیان این که مشکلات محیط زیستی نیازمند مشارکت مردم و دانشگاهیان است و راه را برای اجرای قانون بازتر می کند، گفت: فقط مشارکت فناورانه نیست یعنی خلع بزرگ داریم در علوم انسانی.

 تشریح مقدمات و اقدامات مهم دانشگاه کاشان در تحقق شعار سال

توسط رئیس دانشگاه کاشان؛

تشریح مقدمات و اقدامات مهم دانشگاه کاشان در تحقق شعار سال

رئیس دانشگاه کاشان در دیدار با محمد باقری رئیس سازمان بسیج اساتید استان اصفهان و اعضای این سازمان و غلامرضا حسنی مقدم مسئول بسیج اساتید منطقه کاشان مقدمات و اقدامات مهم دانشگاه کاشان در تحقق شعار سال را تشریح کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب